Skocz do zawartości
focuspl

xenon - wymiana żarnika na nowe

Rekomendowane odpowiedzi

jakie pytanie - taka odpowiedź, nie jest to firma osram, czy philips, więc jak chcesz wiedzieć więcej to wchodzisz na stronę producenta. producent mało znany, cena bardzo dobra za żarnik, długa gwarancja i bezproblemowa wymiana - tak jak w moim przypadku - wyminienili mi 2 mimo, ze zglaszalem problem z 1 - warsztat powiedzial, ze firma wchodzi na rynek wiec im zalezy na jakosci - teraz mam je juz kilka miesięcy - wszystko jest bardzo dobrze - świetnie świecą

Edytowane przez focuspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam je juz kilka miesięcy - wszystko jest bardzo dobrze - świetnie świecą

no właśnie o taką odpowiedź chodziło,

nie można tak odrazu bez głupich wypowiedzi przed ?

jeśli zdjęcie zderzaka u Ciebie i wyjmowanie lamp jest bezproblemowa to sorry ale mi się w takie żarniki bawić nie chce.

 

---------- Post added at 08:16 ---------- Previous post was at 08:13 ----------

 

odpowiedz "wejdz na stronę" chyba jest najgłupszą odpowiedzią jaką słyszę, każda strona może być ładna i profesjonalna, nawet na z HIDami do soczewek a jakość słaba.

Pytam więc osób które zamontowały u siebie XENOTEC a nie tym którym się podoba www.

Koniec OT, jeszcze jakieś opinie na temat tego żarnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem - ja nie narzekam teraz, choć na początku zaliczyczłem wymianę - zdejmowanie zdzerzaka mnie nie ruszało, bo warsztat zmieniał sam bez problemów - nie chcieli za to dodatkowej kasy - no i miałem wymienione 2 żarniki, więc dlaczego nie :).

to chyba tyle co mogę o nich napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, może i też właśnie takie kupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Warszawie wymieniałeś? Jaki koszt wymiany obu żarników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałem - ja nie narzekam teraz, choć na początku zaliczyczłem wymianę - zdejmowanie zdzerzaka mnie nie ruszało, bo warsztat zmieniał sam bez problemów - nie chcieli za to dodatkowej kasy - no i miałem wymienione 2 żarniki, więc dlaczego nie

 

Na starcie już problemy - zastanawiał bym się ostro nad tą firmą...

 

jakieś opinie na temat tego żarnika ?

 

Taką opinię można sobie wyrobić po 4 - 5 latach użytkowania palnika. I porównaniu go do Osrama czy Philipsa. Jak świeci, jaką ma barwę, i czy w ogóle świeci.

 

Ja 5 lat temu zakupiłem Osram Xenarc. Wymieniłem lampy przednie (na srebrnym aucie pożółkłe klosze wyglądały tak sobie), moje lampy kupił Sławek z forum (ten od zamków) i bryka na palnikach do dziś. Nie słyszałem, by narzekał na ich świecenie. Więc jak pisałem. Prawdziwe oblicze czy palnik jest dobry, czy nie można sobie wyrobić po kilku latach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się - ja skorzystałem i narazie nie narzekam, ale faktycznie brak porównania na długiej perspektywie czasu - ja mam tylko kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale faktycznie brak porównania na długiej perspektywie czasu

Też mam osramki od kilku miesiączków - spotkajmy się za 3 - 4 lata i sobie porównamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow, mam maly problem z moimi xenonkami,

a mianowicie zaczelo sie tak, kupilem uzywane lampy bixenonowe, bo orginal byl halogeny i zestawem HID, wymontowalem soczewki i odblysniki dalem zregenerowac, zakupilem nowe palniki Osram Xenarc, przeczyscilem soczewki, bo byly zakurzone i zalozylem lampy na auto w zeszlym tygodniu, zmatowalem klosze i wypolerowalem wedlug instrukcji w temacie RENOWACJA KLOSZY REFLEKTOROW, swiatelka swieca, ale teraz swiecily juz prawie 30 godzin. i swieca duzo gorzej niz HIDy, ktore mialem zalozone wczesniej, teraz swiatlo jest porownywalne z jakas lepsza zarowka halogenowa, co moze byc powodem tak kiepskiego swiatla xenonowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wykorzystam watek i poporosze o pomoc

wydaje mi sie ze ze cos nie tak moimi xenonami:

1. swieca lekko na fioletowo

2. slabo swieca - ostatnio jechal za mna kumpel paskiem b6 i to on doswietlal mi droge

nie wiem jakie mam zarniki bo paska kupilem w maju

Z tego co czytam to fiolet swiadczy o tym ze zarniki padaja, ale czy ma to wplyw na jasnosc swiecenia? Jakie zarniki kupic (marka, symbol, parametry) bo pojecia o tym nie mam. Na allegro jest ogromna rozpietosc cen, a nie chce kupic bubla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, wykorzystam watek i poporosze o pomoc

wydaje mi sie ze ze cos nie tak moimi xenonami:

1. swieca lekko na fioletowo

2. slabo swieca - ostatnio jechal za mna kumpel paskiem b6 i to on doswietlal mi droge

nie wiem jakie mam zarniki bo paska kupilem w maju

Z tego co czytam to fiolet swiadczy o tym ze zarniki padaja, ale czy ma to wplyw na jasnosc swiecenia? Jakie zarniki kupic (marka, symbol, parametry) bo pojecia o tym nie mam. Na allegro jest ogromna rozpietosc cen, a nie chce kupic bubla

 

Dokładnie-palniki kończą swój żywot...Zaniedługo zaczną migać aż w końcu zgasną.I tak musisz wymienić więc polecałbym Ci Osram XENARC-bardzo dobre palniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak świecą na fiolet to się kończą. Jednocześnie ich intensywność znacznie spada. Najlepiej jakbyś kupił oryginały Philipsa D2S lub Ostama D2S.

Nie kupuj żadnych zamienników bo szkoda kasy. Świecą krócej i słabiej. A pamiętaj że każda wymiana to demontaż zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecałbym Ci Osram XENARC-bardzo dobre palniki.

Wiec dlaczego u mnie tak kiepsko swieca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec dlaczego u mnie tak kiepsko swieca?

 

U Ciebie podejrzewam raczej inny problem.Pisałeś że reflektory masz po regeneracji-powinno to być idealnie przejrzyste-mam nadzieję że tak masz.W jakim stanie jest teraz odbłyśnik?Być może nie do końca jego regeneracja przebiegała tak jak powinna.Podobnie stan przetwornic-są w 100%ok?Jeszcze jedno-sprawdź jakie masz napięcie w kostce w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniose go do wlasciwego dzialu.

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim stanie jest teraz odbłyśnik?

Odblysniki sa teraz jak nowe.

Podobnie stan przetwornic-są w 100%ok?

Jak to sprawdzic?

Jeszcze jedno-sprawdź jakie masz napięcie w kostce w instalacji.

W tej ktora jest podpieta do lampy, czy do przetwornicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzic?

Poprostu podmienić z inną...Niestety starsze przetwornice też się powoli kończą,nawet wymiana palnika na nowy nic nie daje.

W tej ktora jest podpieta do lampy, czy do przetwornicy?

 

W tej która zasila przetwornicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mam jedny Koyto, czy jak to sie tam nazywa, to jak sie troche ociepli to sprawdze, co do kostki, to jakie napiecie tam powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, mam jedny Koyto, czy jak to sie tam nazywa, to jak sie troche ociepli to sprawdze, co do kostki, to jakie napiecie tam powinno byc?

 

Zwykłe 12V takie jak zasila całą instalację w osobówce ;) Oczywiście po włączeniu świateł :)

 

UWAGA!!!!!!

Mierz napięcie na jak kabel przetwornicy będzie ODŁĄCZONY!!!Żebyś tam rąk nie pchał bo możesz nie zdążyć powiedzieć dobranoc ;)

Coprawda amperaż nie jest zawysoki ale możesz mieć nieciekawy ból w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dzisiaj zauwazylwm, ze po wlaczeniu swiatel swiatlo sie rozjasnia, co jest normalne, droga przed autem jest w pewnym momencie idealnie jasna i po chwili staje sie ciemniejsza, jakby ja oswietlaly lepsze halogeny, co do sprawdzenia przetwornic jeszcze niemialem czasu, ale czy to moze oznaczac, ze sie koncza, bo slyszalem ze przetwornice wytrzymuja dlugie lata, druga sprawa to zauwazylem ze palniki ktore siedzialy w lampiw wczesniej to jakies NO NAME, mogly te kiepskiej jakosci ewentualnie wykonczyc przetwornice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności