Skocz do zawartości
focuspl

xenon - wymiana żarnika na nowe

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, dzisiaj zauwazylwm, ze po wlaczeniu swiatel swiatlo sie rozjasnia, co jest normalne, droga przed autem jest w pewnym momencie idealnie jasna i po chwili staje sie ciemniejsza, jakby ja oswietlaly lepsze halogeny, co do sprawdzenia przetwornic jeszcze niemialem czasu, ale czy to moze oznaczac, ze sie koncza, bo slyszalem ze przetwornice wytrzymuja dlugie lata, druga sprawa to zauwazylem ze palniki ktore siedzialy w lampiw wczesniej to jakies NO NAME, mogly te kiepskiej jakosci ewentualnie wykonczyc przetwornice?

 

Palnik nie wykończy przetwornicy.Jeżeli palniki rozjaśniają się po załączeniu świateł i później się aż tak ściemniają to na 99% wina przetwornic niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak wyciagnolem palniki i jest tam taki opis:

OSRAM XENARC

E1 03X DOT GERMANY

D2 35W 66050

Wlozylismy je dzis do auta od szwagra i nieswiecily takim mocnym kolorem jak jego, musze jeszcze sprawdzic jego zarowke na moich przetwornicach.

Rozswiecic sie juz powinny byly, bo swiecily okolo 50h, swiatlo sie troche moze polepszylo, ale niebylo tak mocne jak w innych autach.

Mozliwe ze sa to podrobki?

A palniki kupilem z tej aukcji:

http://allegro.pl/zarowki-zarowka-xenon-osram-d2s-nowa-promocja-i1341296251.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak wyciagnolem palniki i jest tam taki opis:

OSRAM XENARC

E1 03X DOT GERMANY

D2 35W 66050

Wlozylismy je dzis do auta od szwagra i nieswiecily takim mocnym kolorem jak jego, musze jeszcze sprawdzic jego zarowke na moich przetwornicach.

Rozswiecic sie juz powinny byly, bo swiecily okolo 50h, swiatlo sie troche moze polepszylo, ale niebylo tak mocne jak w innych autach.

Mozliwe ze sa to podrobki?

A palniki kupilem z tej aukcji:

http://allegro.pl/zarowki-zarowka-xenon-osram-d2s-nowa-promocja-i1341296251.html

 

Są dokładnie jak te z aukcji?Bo te mi wyglądają na ori.Ale-jeżeli ktoś zabiera się za sprzedaż palników i nazywa je żarówkami to już świadczy o sprzedawcy-takich bym się wystrzegał raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te Osramy. Wyglądały identycznie jak na zdjęciu więc chyba to oryginał. Ale jak dla mnie lepiej świecą Philipsy które mam teraz. Miałem przez chwilę jakąś No name to dopiero była tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt iż obie lampy mam na stole to jutro jedną rozbiorę i zrobię foty zarówno palnika jaki kupiłem w serwisie wv w gorlitz (komplet naturalnie)jak i odbłyśnika który idzie do regeneracji(też komplet oczywiście).

Poproszę Pana Huberta z hrc aby zrobił fotę odbłyśnika po regeneracji zanim włoży do lampy i niebawem dam znać jak to świeci.

A palniki na bank oryginały,wiem że osram d2s cena była taka że Prowident musiałem wzywać(żartowałem).

Może komuś to się sprzyda.

Edytowane przez bogcab
cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w b6 tez mozna regenerowac odblysnik??

jaki jest kosz takiej uslugi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w b6 tez mozna regenerowac odblysnik??

jaki jest kosz takiej uslugi??

Każdy odbłyśnik da się regenerować.Jeżeli chodzi o koszty-to zależy czy dajesz cały reflektor (wtedy mają więcej roboty i więcej kasują ) czy sam odbłyśnik.Koszt samego odbłyśnika waha się od 80pln za sztukę do około 120 nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem te Osramy. Wyglądały identycznie jak na zdjęciu więc chyba to oryginał.

Tylko, ze na tych w linku na druku palnika pisze D2R, a u mnie na tych D2 i to mi troche smierdzi podruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, ze na tych w linku na druku palnika pisze D2R, a u mnie na tych D2 i to mi troche smierdzi podruba.

Palniki są D2S lub D2R.

S- lampy soczewkowe, R - lampy konwencjonalne (refleksyjne).

Na palniku z końcówką R masz taki pierścionek dookoła - zakrywa on część światła którą emituje palnik i nie powoduje olśnienia kierowców jadących z naprzeciwka.

Soczewka ma przysłonę i dlatego tego pierścionka NIET ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowka D2R - do reflektorów odbłyśnikowych i całopowierzchniowych czyli lamp bez soczewki xenon fabryczny np. laguna czy starsze s80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z uwagi na fakt iż obie lampy mam na stole to jutro jedną rozbiorę i zrobię foty zarówno palnika jaki kupiłem w serwisie wv w gorlitz (komplet naturalnie)jak i odbłyśnika który idzie do regeneracji(też komplet oczywiście).

Poproszę Pana Huberta z hrc aby zrobił fotę odbłyśnika po regeneracji zanim włoży do lampy i niebawem dam znać jak to świeci.

A palniki na bank oryginały,wiem że osram d2s cena była taka że Prowident musiałem wzywać(żartowałem).

Może komuś to się sprzyda.

Wymieniasz palniki na nowe więc stare może masz do sprzedania?? Jeżeli tak to ile za nie chcesz?? A lampy wymieniasz obie czy tylko prawą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w b6 nie ma odbysnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Palniki są D2S lub D2R.

S- lampy soczewkowe, R - lampy konwencjonalne (refleksyjne).

Na palniku z końcówką R masz taki pierścionek dookoła - zakrywa on część światła którą emituje palnik i nie powoduje olśnienia kierowców jadących z naprzeciwka.

Soczewka ma przysłonę i dlatego tego pierścionka NIET

To ja wiem, ale jest blad w druku na palniku (brakuje S), co moze swiadczyc o podrubce,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniasz palniki na nowe więc stare może masz do sprzedania?? Jeżeli tak to ile za nie chcesz?? A lampy wymieniasz obie czy tylko prawą?

Stare palniki te z fabryki poszły do kosza,założyłem "oryginały"z których swiecenia nie byłem zadowolony i dlatego kupiłem nowe w serwisie.

One działają,więc zostaną a przyczyna kiepskiego świecenia raczej leży po stronie wypalonych odbłyśników(patrz wątek "ksenon czy bi-ksenon"),natomiast lampę wymieniam tylko prawą.

Konkludując nie mam palników do odstąpienia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli w b6 nie ma odbysnika??

 

Odbłyśnik jest wszędzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w xenonie tez soczewkowym tez???

 

odblysnik jest w reflektorze calym ale w soczewce nie wiem bo nie widze co jest z tylu soczewki.

 

 

A teraz koledzy B6-tkowcy poratujcie.

zachcialo mi sie postojowek LED z marketu, czytlaem na forum ze b6 nie lubi ledow ale myslalem ze tylko drogowych i postojówki mu zasmakuja, ale niestety nie spodobali sie sobie i je wyplul.

A ja zostalem z patyczkiem plastikowym, ktorego nie moge wlozyc z powrotem na miejsce. Kots ma jakis patent jak to wsadzic??

 

no i jeszcze cos mnie zaciekawilo. ze w lampie procz xenona i postojowki jest jeszcze zarowka H7, ktora nigdy nie swieci. po co ona jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w xenonie tez soczewkowym tez???

 

odblysnik jest w reflektorze calym ale w soczewce nie wiem bo nie widze co jest z tylu soczewki.

 

 

 

Każda soczewka ma odbłyśnik.Inaczej-jak odbłyśnik jest wypalony (czyt.zepsuty,to tak najprościej) to tak jakby go nie było.Wtedy przed samochodem masz dwa małe punkty świecące ;)

poniżej foto soczewki z B6 z odbłyśnikiem

soczewka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z was jakieś sprawdzone przetwornice bo chyba będe musiał już myśleć o wymianie ,a miałem wcześniej HID-a i strasznie zakłucał mi CB praktycznie nie można było z niego korzystać

Mam tak że moje stare żarniki odpalają bez problemu ale mam odczucie że jak się rozświecą to są słabsze natomiast jak założyłem od kumpla nówki XENOTEC co prawda żadna firma i nie załapywały za pierwszym razem dopiero za ktorymś załapały i jak już złapały temperatury to się rozpalały i jak chwile postały to od nowa kilka razy żeby odpaliły ja jednak myśle że to przetwornica a nie wina palników a wy co myslicie

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy konkretnie: gdzie w waw kupie sprawdzone palniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności