Skocz do zawartości
radek27m

Wymiana tylnych tarcz

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy nie moge ściągnąć tarczy z tyłu zdjalem zacisk jażmo i śrubke ustalajaco co tam moze jeszcze trzymać bo tarcza nie zchodzi :dolamam

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdza kolego - rdza :D Postukaj młotkiem i powinno puscić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młotek do ręki na przód. Musi puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waliłem ale trzyma czyli mocniej pruć:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a vagiem popuściłeś zacisk? Podobno przy zmianie tarcz i klocków należy użyć do tego Vaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle ci je przyłapało :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam vcds 908 to na początku potem zdjałem zacisk i jażmo , waliłem młotkiem ale nie puszcza czy do tego trzeba mieć ściągacz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh a vagiem popuściłeś zacisk? Podobno przy zmianie tarcz i klocków należy użyć do tego Vaga

Czytaj dokładnie. Przecież napisał, że zacisk zdjął. Młotek do ręki i napier... w tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jej nie połam. Bo źle trafisz i tarcza pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dodam na przyszłość ze akumulator lepiej mocny mieć bo kontrolki mrugaja po odwieraniu zacisku i passat wczoraj po tej akcji nie miał sily zapalić , poskladałem wszystko wieczorem ale jutro mu nie odpuszcze zaczynam od rana jak przyjde z pracy i musza puścić:mlotkiem:mlotkiem:mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Mam znajomego mechanika u którego już od kilku lat naprawiam autka. Po kupnie passata (1.9; 105km; rok prod końcówka 2005) postanowiłem odstawić go na standardowe wymiany (oleju, filtrów, tarcz i klocków). Okazało się że mechanik nie może połączyć się za pomocą VAGa z moim autkiem (przy wymianie tylnych tarcz). Tłumaczył mi to w ten sposób, że ma opcje hamulca i kiedy ją włącza wyskakuje jakiś błąd z komunikacją. Czy ktoś może wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stara wersja oprogramowania, zmień warsztat lub poproś kogoś z odpowiednim oprogramowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mechanik twierdzi że ma VAG w wersji 4.9. Czy istnieje nowszy? Tak jak wspomniałem, z samochodem łączy się bez problemu, natomiast przy próbie odblokowania hamulca wyskakuje komunikat o problemie z połączeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 4,9 to archaik w stosunki do passata B6 czyli 3C, jak dobrze pamiętam to pod koniec 2005r była już 5,7 i nie było obsługi hamulca,

 

4,9 może mieć obsługę B6 jako B5FL a nie 3C

 

zmień warsztat !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nowszy wag i bedzie cykać ja mam vcds 908.01 podlaczam wybieram hamulec postojowy i tam mam opcje otworzyć zamknąć i kalibracja , wybieram i potwierdzam i koniec:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce sam wymienić w b6 komplet tarcz i klocków?

 

Jestem mechanikiem rowerowym. wiec powinienem manualnie sobie poradzić. W rowerach tez sa hamulce na dota i tłoczki wiec mniej wiecej wiem co moze mnie spotkać.

 

Problem tylko z tym wycofaniem tłoczków.

1. co kupic zeby podłaczyć sie do mojego passata b6? czyli jaki kabel i jakie oprogramowanie? Czy da sie to zrobić za pomoca smartfona? przez bluetooth? czytałem o obd2, czy cos takiego mam kupić? oraz oprogramiowanie do teleofnu vcds mobile by wystarczyło?

 

Wczoraj zostalem wyciulany w zaufanym serwisie. Zamiast ATE dali mi chińczyki. odkrecilem koła i był zonk.

na szczęści zwrócili cała kase. Teraz postanowiłem sam to zrobic. bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marjan, możesz to zrobić bez żadnego kabla i softu odkręcając silniki z zacisków i kluczem wycofując tłoczki. Przy montażu silnika musisz zwrócić szczególną uwagę aby wałek napędowy wszedł odpowiednio w gniazdo zacisku. Jeżeli tak się nie stanie to hamulec wygeneruje błąd i przestanie działać. Tu masz przykładowy film

Swoją drogą, zabawny gość:D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a do odkrecenia jarzma zacisku hamulcowego z tylu jaki tam klucz wchodzi (B6 kombi 1.9 bxe rok 2008)?? Z tego co widze to wielorowkowy czyli spline ale jaki rozmiar? M12 (taki mam najwiekszy) jest za maly wiec przypuszczam ze M14 ale prosze o potwierdzenie. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splie M14 do jarzma, a do piasty z tyłu spline M18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 05/04/2018 at 9:04 AM, prezesik18 said:

Splie M14 do jarzma, a do piasty z tyłu spline M18.

Dzieki za odpowiedz. W miedzy czasie gdy czekalem na jakies informacje zamowilem spline M14 i to jest to. Nastepny problem to taki ze za cholere nie moge odkrecic jarzma, probowalem grzechotka, 2 klucze oczkowe jako przedluzenie i napier... mlotkiem, probowalem dojsc dluga rura ale nie ma tam miejsca. Od razu pisze ze nie posiadam pneumatyka a poza tym nie widze tam wystarczajaco miejsca zeby go zapiac nawet gdybym mial.

Pytanie brzmi: ma ktos jakis sposob jak to jarzmo ruszyc? Nie myslalem ze wymiana tarcz i klockow bedzie tak trudne, dodam ze z przodu ledwie udalo mi sie odkrecic jarzma (po jednej z dwoch srub) po negocjowaniu mlotkiem przez pare godzin.

Pomocy bo nie bardzo chce jechac do mechanika z tak blachym problemem, moze ktos ma jakies wskazowki!

Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności