Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt ogrzewania gazem zależy od posiadanej instalacji. Generalnie gazem może nie jest najtaniej, ale na pewno najwygodniej, najczyściej, najszybciej. Zaleta ogrzewania gazem jest też taka, że można sterować ustawieniami temperatury w sposób zdalny, przy pomocy centralki alarmowej (Integra z Satel daje taką możliwość). Jeżeli nie masz jeszcze instalacji, to na początku warto dowiedzieć się o kosztach i możliwościach. Na http://www.sistherm.pl/ogrzewanie-gazowe.html masz jak coś trochę więcej informacji na ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Zaleta ogrzewania gazem jest też taka, że można sterować ustawieniami temperatury w sposób zdalny, przy pomocy centralki alarmowej

Praktycznie każdy producent kotłów ma w swojej ofercie produkty sterujące obsługujące połaczenie WiFi, obecnie na rynek wchodzą nawet głowice termostatyczne WiFi.

Myślę, że zainteresowanie instalacjami zasilanymi paliwem stałym pochodnym od węgla, będzie pomału spadać, gdyż wymuszą to przepisy. Za 2-3 lata normy emisji CO i pyłów zostaną zaostrzonej do klasy 5-ej klasę i owa 5-ta będzie jedyną dopuszczalna normą dla producentów kotłów. Wszystko po to by kotły węglowe były mniej szkodliwe dla środowiska. Koszt takiego pieca jest dosyć spory (od 10 tyś), więc koszty wykonania instalacji CO i spalinowej znacząco wzrośnie (pomijając fakt problematycznej obsługi takiego kotła) już można to zaobserwować np. zaostrzenie przepisów dotacyjnych z roku na rok się zaostrza. Idziemy w stronę ekologii, ceny zbiorników na gaz płynny maleją (bo z dzierżawą to różnie bywa ;)) ceny kotłów gazowych z roku na rok maleją, w 2017 myślę, że wejdą kolejne tanie jednostki będące odpowiedzią producentów na zaostrzenie przepisów kotłów węglowych do klasy 5tej. Węgiel to zło, to nas zabija :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Węgiel to zło, to nas zabija
    Serio? Ciebie to zabija sąsiad, który (i pewnie Ty też) pali śmieci w piecu, drzewo ścięte nielegalnie w lesie, jak i chiński czy rosyjski półwęgiel (z domieszkami kamienia).

Mówienie, że węgiel jest zły i nas zabija, nie sprawdzając faktów i mitów, to bezsens. Stare piece, palenie byle czego i byle jak, brak filtrów - to was zabija.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Mówienie, że węgiel jest zły i nas zabija, nie sprawdzając faktów i mitów, to bezsens.

Pierwszą kotłownie węglową złożyłem jak miałeś 13 lat :kumple tak, więc zapraszam do lektury kolego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I dalej żyjesz technologią sprzed 15 lat, brawo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    I dalej żyjesz technologią sprzed 15 lat, brawo

Uwierz mi, że jestem na bieżąco :kumple.

Starczy tego pierniczenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Uwierz mi, że jestem na bieżąco
    Ale jak widać nic to nie daje :)

Pozdro! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Ale jak widać nic to nie daje :)

Pozdro! ;)

Nie bądź taki do przodu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem z kapiącą baterią kuchenną - zdjęcia poniżej. Nie wiem jak zdemontować uchwyt, żeby dostać się do głowicy od zimniej wody. Oprócz tego obudowa głowicy jest luźna i kręci się w obie strony. Pokręciłem nią trochę i woda jak na razie przestała kapać ale myślę, że problem nie jest rozwiązany. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

IMG_0526.jpg

IMG_0527.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak nie ma żadnego otworu na obwodzie w pokrętle, to jest ono "na wcisk". Możesz spróbować ściągnąć je i dokręcić głowicę kluczem, albo na maksa dokręcić ręką bez ściągania pokrętła i być może wystarczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś ma doświadczenia z videodomofonami. Szukam czegoś w sensownych pieniądzach ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

drzwi stalowe do domu, zewnętrzne...Wikęd czy KMT Stal?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam KMT I WIKĘD i z tego polecił bym KMT.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Mam KMT I WIKĘD i z tego polecił bym KMT.

doprecyzuj jeżeli możesz...

masz założone do nich jakieś "ciepłe" (termo) ościeżnice / progi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KMT ma większe doświadczenie i to widać. Wikęd specjalizuje bardziej w oknach. Mam 1 KMT i 2 pary weekendu. Wszystkie 3 pary drzwi z,, pakietem,, termo. Które lepsze jeśli chodzi o termoizolacje to trudno powiedzieć ale KMT gabarytowo większe i łączenie elementów dokładniejsze. W KMT jest dodatkowy termo próg do montażu po wszystkich obróbkah wykończeniowych typu kafelki.

PS. Buduje dom 5 km od fabryki WIKĘDu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ktoś się wypowie na temat okien PCV z firmy ,, Eko okna '' czy są jakieś osoby zadowolone lub nie z okien tej firmy .

Oraz szukam gdzie mógł bym zobaczyć (koło Częstochowy) okna w kolorze złoty dąb lub orzech w 2 stronnym kolorze tyle że wewnątrz bydynku bo nie mogę się zdecydować cz w środku wybrać kolorowe czy białe . Wszystkim dzięki za jakiekolwiek informacje .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeśli chodzi o ogrzewanie to warto pomyśleć o pompach ciepła. Ekologiczne rozwiązanie i przyszłościowe. Nic się nie spala aby grzać Obsługa tego typu ogrzewania to również wygoda i łatwość w obsłudze.

A jeśli chodzi o eko okna to mam tylko znajomych którzy pracują tam. Kumpel z działu handlu (zagraniczny handel) mówi że ich okna schodzą jak ciepłe bułeczki zagranicą. (

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bo nie mogę się zdecydować cz w środku wybrać kolorowe czy białe

Bierz w kolorze. Żona Ci za to wynagrodzi w przyszłości nie raz tą decyzję :D

- - - - - aktualizacja - - - - -

drzwi stalowe do domu, zewnętrzne...Wikęd czy KMT Stal?

Ja mam KMT i jestem zadowolony. Jedyny problem to dorobienie kluczy bo trzeba mieć jakąś karteczkę z tych drzwi i jechać do Krakowa bo tam najbliżej dorabiają ale tak jak pisałem musi być jakaś karteczka której nie mam bo ją bobo zjadło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Może niektórym może się to wydawać śmieszne, ale natrafiłem na problem nie do przejścia :| Czy w naszym pięknym kraju można gdzieś kupić kawałek papy termozgrzewalnej nie będąc zmuszonym do zakupu całej rolki :?:  Mam na dachu garażu miejscowy przeciek i chciałbym położyć łatę wielkości 1 m2. Pytałem w dwóch sklepach i niestety tylko cała rolka. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta