Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Brązu nie polecem. U mnie w okolicy jest nowy dom w brązie(ciemny brąz i beż wokól okien drzwi) i moim zdaniem wygląda jak kupa. Co innego brązowe wstawki kontrastujące z bielą tu już efekt jest spox.

 

Też mam grafitowy dach, kamień na podmurówce i nie tylko, tyle że drzwi i okna mam koloru złoty dąb. Rozważaliśmy biel albo jasny beż. Wybraliśmy biel.

dafota.2.krp1454489504n.jpg.sm20151104_142859.jpg&th=5750

dafota.2.2xb1454489535f.jpg.sm20151104_142937.jpg&th=7939

dafota.2.53h1454489560e.jpg.sm20151104_143013.jpg&th=4164

dafota.2.pvm1454489590a.jpg.sm20151104_143048.jpg&th=3437

dafota.2.5x31454489590x.jpg.smWP_20150731_009.jpg&th=4638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego że o beli też myślimy ale nie cały bo wyjdzie chyba wizualnie za wysoki. Wstawki kolorów są w planie. Tutaj jest mój dom z projektu ale dach jest w innym kolorze i ten kolorek na skosach jest fajnie dobrany. Myślę o takim połączeniu kolorów tylko co tam wstawić żeby ładnie wyglądało a nie tak jak piszesz "kupa". Myślę o takiej imitacji drewna. Mam kolesia w okolicy co robi odbitkę deski na elewacji i później to maluje w kolorze jaki kto chce. Jakiś tam system jednej z firm produkujących chemię i materiały budowlane.

 

karolek-wizualizacja-2_sa.jpg

 

Tutaj całe piwnice są w ziemi a u mnie nie było jak i musiałem wyjść z ziemi z piwnicami i wyszedł musowo garaż na zewnątrz bo inaczej bym miał strasznie wysoko z prawej strony.

 

PS: Fajny domek kolego. Podbitkę masz z czarną tak? Blacha czy coś innego? Ja myślę dać blachę w kolorze stolarki ciemny orzech

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy następne pytanie mam.

 

Tynk będzie biały z dodatkami imitacji deski. Jakie tynki teraz mają najlepszą opinię? Firma i rodzaj mnie interesuje. Cena za wiadro białego powiedzmy max 200zł. Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbitka zwykła PCV bez faktury drewna kolor grafit. Dokładasz 10 pln do m2 i masz imiację desek. Blacha jako podbitka to tak słabe trochę w obróbce może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dam tą imitującą drewno. Jakąś listwę startową sobie dają i nie ma później takiego zygania żeby dojechać tam tynkiem.

Taką imitację deski zrobię jak widać na foto.

326901483_1_1000x700_ocieplenia-imitacja-deski-eleacyjnej-tynk-elewacje-limanowa.jpg

 

W sprawie tynku wypowie się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Czy ktoś z kolegów przerabiał piec olejowy na pellet (wymiana palnika)?

Ile pelletu w obecnym i zeszłym sezonie grzewczym zużył i przy jakiej powierzchni uźytkowej.

Interesuje mnie opinia czy z perspektywy użytkowania takiego pieca z wymienionym palnikiem olejowy na pellet, wymianiłby palnik jeszcze raz czy moze zakupił by gotowy piec na pellet (nowoczesniejsza konstrukcja i chyba bardziej skuteczna wymiana ciepła).

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na ekogroszek piec. W ciągu 12 miesięcy spalam łącznie 3 tony (latem ciepła woda). Myślałem o pelecie ale cena do ilości spalonego peletu wykluczyła ten rodzaj paliwa. Testowałem tydzień w zimie pelet. Ogólnie mam tak że w sobotę zasypuję podajnik 100kg i to mi wystarcza na 7 dni do następnej soboty. Takie same warunki i peletu spaliłem prawie 150kg więc nie opłacalne to jest jak dla mnie bo pelet u mnie wychodzi 750zł a węgiel mam po 620zł. Ogrzewam 90m2 dom kilka postów wyżej masz jego foto.

 

Nie wiem jak piece specjalne na pelet. Moją opinie znasz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego podajnik na pellet ma jeszcze grzałkę, która jednak prąd zużywa ( nie wiem, tak słyszałem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie jakieś sprawdzone preparaty do usuwania oleju z kostki brukowej? Po zimie okazało się że moja 206 miała wyciek ze skrzyni biegów i tam gdzie stał samochód po roztopach powychodziły plamy na kostce. Nie są to plamy świeże tak że będzie ciężej z usuwaniem chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna lakowa. Do końca nie usunie, ale z czasem czynniki atmosferyczne pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy macie jakieś sprawdzone preparaty do usuwania oleju z kostki brukowej? Po zimie okazało się że moja 206 miała wyciek ze skrzyni biegów i tam gdzie stał samochód po roztopach powychodziły plamy na kostce. Nie są to plamy świeże tak że będzie ciężej z usuwaniem chyba.

 

Wymiana brudnych kostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę też o tym rozwiązaniu. Mam na zapas ale wyszły na nich wykwity i brzydko to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykwity znikną, a plamy po oleju nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję może jednak tak jak piszecie. Szkoda kasy na preparaty, po drugie to boję się że może mi kolor się odbarwić na kostkach obok. Może się jakoś uda usunąć je bezinwazyjnie, jak nie to dar i musi iść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję zwykłą benzyną i po kilku dniach znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak odwrócić kostki na drugą stronę?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może by tak odwrócić kostki na drugą stronę?????

Kostka ma frez i specjalną warstwę wierzchnią. Skoro nie są to świeże plamy to proponuję wymianę , albo olać temat. Możesz napisać do kolegi Zwierzak ma bardzo duże doświadczenie w kostce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na YT jeszcze coś takiego jak Penosil BetClean. Na filmikach działa pięknie. Benzyny lakowej nie można nigdzie uu mnie dostać. Za dużo roboty z wymianą kostki jak tak dziś ją oglądałem i próbowałem jedną wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności