Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Duży asortyment na alle ma mirmo, bywający też w Poznaniu....

Można się dogadać, że nie chcesz np lampy, fotokomórek i odliczy to od ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem moją bramę, ma długości 3m a miejsce gdzie ma się schować ok 4,4 wiec spokojnie powinno styknąć. Myślę ze waga skrzydła przesuwnego max 300 kg no może parę kilo więcej. Może w tym przypadku mechanizm FAAC 741 będzie mocno na wyrost i można by było pokusić się o FAAC 740. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy montażu takiej bramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to żeby w pozycji zamkniętej nie wisiała w powietrzu tylko miała na końcu podparcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok 6 lat mam FACC z tym że na bramie skrzydłowej , śmiga aż miło zero awarii :ok: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie odnośnie napędu bramy. Mam FAAC 414 Long na bramie. Zimą nie otwiera się do końca i nie zamyka, jak jest ciepło pracuje ok. Możecie coś pomóc w tej sprawie. Mam go od roku. Smaruje się tam tą śrubę jakoś czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ubrania kupujecie do budowy? Te z glovex są ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pytanie odnośnie napędu bramy. Mam FAAC 414 Long na bramie. Zimą nie otwiera się do końca i nie zamyka, jak jest ciepło pracuje ok. Możecie coś pomóc w tej sprawie. Mam go od roku. Smaruje się tam tą śrubę jakoś czy nie?

Jeśli masz bramę skrzydłową , i siłowniki nie dociągają musisz wyregulować czas na sterowniku . Przed zimą dobrze jest przesmarować części ruchome ( mocowanie siłownik /brama i mocowanie siłownik/słupek ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie walki z grzybem na ścianie. Otóż pod domem mam garaż, gość od którego kupiliśmy dom szczególnie o niego nie dbał a już w szczególności o garaż, efekt jest taki że na ścianach w garażu na wysokości 0,5 m od podłogi mam niesamowitego grzyba na ścianie. Fakt jest taki że w garażu nie ma ani jednego wywietrznika. Remont mam zamiar rozpocząć od właśnie wybicia dwóch otworów wentylacyjnych w ścianie i wycięcie dwóch otworów wentylacyjnych w bramie. Trochę oczytałem na necie i ludzie chwalą spryskanie grzyba ACE lub Domestosem, następnie po około dobie skucie zainfekowanego tynku z zapasem 1 metra ponad zainfekowany tynk, następnie powtórzenie operacji z chlorem i po dobie położenie nowego tynku. Mam jednak pytanie czy jest jakiś dodatek do tynku o działaniu przeciwgrzybicznym? Czytałem o farbach z dodatkiem krzemianu, że właśnie krzemian podnosi Ph a grzyby nie lubią podwyższonego Ph. Czy jest jakiś dodatek do zaprawy tynkarskiej? Kiedyś coś czytałem gdzieś na Necie że jest jakiś dodatek do tynku (jakiś niebieski proszek czy granulki) ale nigdzie nie mogę wyszukać tego forum i informacji o tym środku. Proszę o jakieś sugestie, zależy mi na solidnym remoncie garażu i pozbyciu się grzyba. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w walce z grzybem, to zniwelować warunki, które sprzyjają jego rozwojowi. A więc koniecznie zapewnić wentylację. O kimś, kto zbudował garaż bez wentylacji dyplomatycznie się nie wypowiem. Natomiast drugą kwestią jest to, czy ściany nie ciągną wilgoci od dołu (lub z boku jeśli garaż jest poniżej poziomu gruntu). Dopiero po wyeliminowaniu wszystkich czynników sprzyjających rozwojowi grzyba należy rozpocząć walkę z nim, tj. zbijanie tynku, chemia, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w mieszkaniu w zimie. Spryskałem środkiem grzybobójczym, po kilkunsatu minutach zmyłem i nie ma sladu. Grzyb był w początkowej fazie. Dzisiaj, po kilku miesiacach zabieram sie za pomalowanie tego ( wnęka nad oknem ) . Oczywiście na początku zrobiłem wentylację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów zajmuje się instalacjami alarmowymi ? Jestem winny przysługę sąsiadowi i chciałbym rozłożyć mu instalację alarmową. Potrzebuje doradztwa w temacie rozplanowania i doboru odpowiedniego osprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto wie, że dużą część wilgoci, z której robi się grzyb w mieszkaniach, wytwarza człowiek.

Jak obliczyli specjaliści, czteroosobowa rodzina wytwarza w gospodarstwie domowym (gotowanie, oddychanie, mycie itp.) około 15 litrów wody na dobę. Proste przeliczenie daje wynik ponad 5 ton wody w ciągu roku!!!.

Dobra wentylacja, najlepiej mechaniczna (rekuperator), jak widać to konieczność.

Tutaj więcej informacji: http://www.pro-vent.pl/dlaczego-wentylowac,0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej mechaniczna (rekuperator)

 

Konieczność bo dzisiejsi budowniczowie nie potrafią zaprojektować bezproblemowej wentylacji grawitacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konieczność bo dzisiejsi budowniczowie nie potrafią zaprojektować bezproblemowej wentylacji grawitacyjnej.

 

Widocznie, tak jak Ty opuszczali fizykę i nie znają podstawowego wzoru:

http://www.naukowiec.org/wzory/inzynieria/ciag-kominowy_2605.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest przewidziana jakaś kara za brak tablicy informacyjnej na budowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie, tak jak Ty opuszczali fizykę i nie znają podstawowego wzoru:

http://www.naukowiec.org/wzory/inzynieria/ciag-kominowy_2605.html

 

Nie moją rzeczą jest znać wzory. Natomiast wiem, że kiedys można bylo zbudowac budynek z funkcjonującą wentylacją grawitacyjną, a dziś jakoś nie można i potrzebne są tysiące złotych na instalację, konserwację i utrzymanie wentylacji mechanicznej.

 

Podobnie jak kiedyś silnik spalinowy mógł po prostu chodzic i mieć się dobrze, a dzis potrezba mu całej masy czujników: czujnik połozenia wału korbowego, czujnik połozenia wałka rozrządu, czujnik spalania stukowego, sonda lambda - jest sie co psuć i mozna wymieniać - ku uciesze serwisów i ku zgryzocie kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast wiem, że kiedys można bylo zbudowac budynek z funkcjonującą wentylacją grawitacyjną, a dziś jakoś nie można i potrzebne są tysiące złotych na instalację, konserwację i utrzymanie wentylacji mechanicznej

Technologa kieruję się w stronę ekonomi stąd wszystko szczelne , mniejsza mikrowentylacja i robi się termos. Coś kosztem czegoś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Technologa kieruję się w stronę ekonomi stąd wszystko szczelne , mniejsza mikrowentylacja i robi się termos. Coś kosztem czegoś ;)

 

Czyli błędne koło bo jak robimy budynek zbyt szczelny, to później musimy wydawać kupę kasy na układy wymuszone. O wiele lepiej (i taniej) jest stosować okna z nawiewnikami, tylko że to nie wszędzie działa. W budynkach z czasów PRL wystarczy rozszczelnić okno i wentylacja aż furczy, a w dzisiejszych genialnych wytworach architektury otwierasz okno, a wentylacja nadal stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Dzisiejsze domy to takie podciśnieniowe są... że brakuje często odpowiedniej ilości powietrza do spalania gazu w kotle, przez co rachunki są większe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moją rzeczą jest znać wzory. Natomiast wiem, że kiedys można bylo zbudowac budynek z funkcjonującą wentylacją grawitacyjną, a dziś jakoś nie można i potrzebne są tysiące złotych na instalację, konserwację i utrzymanie wentylacji mechanicznej.

A okna szmatami uszczelniali bo wiało w zimę, dlatego też wentylacja jakoś tam działała.

 

Podobnie jak kiedyś silnik spalinowy mógł po prostu chodzic i mieć się dobrze, a dzis potrezba mu całej masy czujników: czujnik połozenia wału korbowego, czujnik połozenia wałka rozrządu, czujnik spalania stukowego, sonda lambda - jest sie co psuć i mozna wymieniać - ku uciesze serwisów i ku zgryzocie kierowców.

Nom spisek, bo kiedyś to orali pole sochą i dobrze było! Weź idź z tymi swoimi teoriami, wszystko to wielki spisek... A tego, że teraz passat potrafi mało spalić i dobrze przyśpieszyć to nie zauważasz jakoś, w odróżnieniu od tych aut co niczego nie miały i podobno się nie psuły...

I zastanawia to, że masz tę tajemną wiedzę i jeździsz nowożytnym autem, ciekawe.

 

Czyli błędne koło bo jak robimy budynek zbyt szczelny, to później musimy wydawać kupę kasy na układy wymuszone.

Akurat układy wymuszone są o wiele lepsze. W budynkach z czasów minionego okresu masz wentylację grawitacyjną, więc wystarczy, że jedna osoba na pionie ma okap (wentylacja wymuszona zatem) to czujesz zapachy z całego pionu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności