Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Robert , ja p prostu myślałem ze panele teraz maja może jakaś inna technologie ale widze ze jednak stary sprawdzony sposób z folia jest najlepszy , ale dzięki za film

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kładłem panele i babcia w sklepie mi powiedziała że jeśli by się z nimi coś działo i przyjedzie pan z firmy produkującej te panele to pierwsze na co rzuci oko będzie to folia. W momencie gdy jej nie będzie reklamacja odrzucona jest z miejsca. Ja dałem dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał może ktoś temat budowy domu na działce rolnej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem rolną, później połowę odrolniłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o budowę na działce rolnej, którą to możliwość mają osoby ze statusem rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grunt rolny to należy sprawdzić plan zagospodarowania , w miastach często są wpisy że przeznaczone pod zabudowę i wtedy buduje się bez przekształcania i nie trzeba być rolnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli grunt rolny to należy sprawdzić plan zagospodarowania , w miastach często są wpisy że przeznaczone pod zabudowę i wtedy buduje się bez przekształcania i nie trzeba być rolnikiem.
Osobiście tego nie słyszałem, ale znajomi w łódzkim walczą o własną ziemię i dowiedzieli się dużo różnych rzeczy i między innymi to o czym kolega pisze. Trzeba zgłosić się do gminy z zapytaniem o warunki zagospodarowania i jeśli takowe są to można na ziemi rolnej "16" klasy wystąpić o pozwolenie na zabudowę i już.

 

Podobno nie ma już takiego czegoś, że trzeba ziemię odralniać (ale to już słyszałem z innego źródła i nie dam sobie głowy uciąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie ja z innej beczki. Sąsiad trochę zalał mi suficik w łazience - nie chce się przyznać, co zrobić takie czasy. Zgłosiłem sprawę do Hestii to bez rzeczoznawcy zaproponowali mi 250zł. Trochę mało :D więc wymyśliłem sobie że 350 dadzą i będzie git. Dziś pani z Hestii zadzwoniłem powiedziałem jaka kwota mnie interesuje, więc mam zrobić mały kosztorys i im wysłać faksem. I tu prośba do znawców: możecie mi jakoś podpowiedzieć a super jakby napisać mała wycenę tego remontu ?? Oczywiście szkoda nie jest wielka, sam pomaluje farbą i będzie po sprawie :D ale trochę podkolorowałem szkodę ;) mam ująć ile za robotę, ile za poszczególne materiały, czyli płyta regipsowa, farba, silikon itd co tam jeszcze potrzebne. Łazienka mała 4.5m jak to w bloku z podwieszanym sufitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ująć ile za robotę, ile za poszczególne materiały, czyli płyta regipsowa, farba, silikon itd co tam jeszcze potrzebne.

Dzwoń do tego co lubi kozy to Ci fakturę jeszcze wystawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dobra dzięki Pany coś pokombnuje :D Ten od kozy jak mi zrobi wycenę to Hestia z torbami pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoń do tego co lubi kozy to Ci fakturę jeszcze wystawi ;)

 

... i nawet poza 14-dniowym terminem zapłaty nie będzie zawracał ci głowę wykonawstwem.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Blopik odj.ebal kawa dobrej roboty. Dziekuje :* !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. i nawet poza 14-dniowym terminem zapłaty nie będzie zawracał ci głowę wykonawstwem....

 

no co ty Rysieeek,ja tam taki internetowy teoretyk amator i czasem coś tam się uda podpowiedzieć....

 

 

No Blopik odj.ebal kawa dobrej roboty. Dziekuje !

 

Proszę bardzo Damiano i nie buzi nie buzi tylko sexsik musi być :bezzebow :lol

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol precz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką możecie polecać firmę produkującą osprzęt do napędu bramy przesuwnej, tzw firmę pierwej sort. Nie jakąś tanią chińszczyznę, którą za parę lat mój syn wytknie mi że lipę zamontowałem i ma teraz problem z bramą ;)

Brama przesuwna ok 3,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką możecie polecać firmę produkującą osprzęt do napędu bramy przesuwnej, tzw firmę pierwej sort. Nie jakąś tanią chińszczyznę, którą za parę lat mój syn wytknie mi że lipę zamontowałem i ma teraz problem z bramą ;)

Brama przesuwna ok 3,5m

 

u mnie w firmie montowali Hormanna ale to ze względu na częstotliwośc działania, nie otwiera się 2x dziennie jak wyjeżdżam i wracam ale nawet do kilku-kilkunastu razy na godzinę...

ktoś chyba też polecał Wiśniowskiego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hormann z allegro wychodzi połowę oficjalnej ceny.

Do takiego maleństwa powinien wystarczyć ten słabszy napęd.

Swój ogarnąłem na lajcie samodzielnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Hormana dostane tez caly zestaw. Listwy zebate lampke itp. A co to za firma Nice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką możecie polecać firmę produkującą osprzęt do napędu bramy przesuwnej, tzw firmę pierwej sort

Ja mam od roku automat FAAC 741 - złego słowa nie mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności