Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

ja planuje postawić takie cóś:

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-mandarynkach/m43c518c56b17b

 

Ile czekaliście na pozwolenie na bódowe?

Strasznie razi w oczy ;)

Ja czekałem równy rok ale to bylo w 2006 a teraz podobno sie czeka do miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a planuje postawić takie cóś:

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m43c518c56b17b

 

Ile czekaliście na pozwolenie na bódowe?

Teoretycznie 2-3 tygodnie, ale z doświadczenia wiem, że w Łodzi 2- 3 miesięcy o ile nie wymyślą jakiś głupot, znajomemu kazali dać do analizy grunt (dodatkowy miesiąc), a potem przysłali mu pismo, że 6 klasy ziemi nie ma potrzeby odralniać. Ponadto, dobrze przyciśnij architekta z adaptacją, ostatniemu klientowi adaptację projektu Pani "Architekt" robiła półtora miesiąca, więc automatycznie wszystko się przedłużyło. Daj komuś "kumatemu" projekt do przejrzenia, bo nawet w gotowych projektach zdarzają się byki: miałem przypadki, że w projekcie brakowało ław fundamentowych pod ścianą nośną, albo dach wielospadowy "wisiał w powietrzu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche jednak trzeba bedzie poczekac cos w kosciach czuje ;)

wliczajac czas oczekiwania na pisemka z energetyki i z wodociagow plus +/- 2-3tyg

w poniedzialek 26.07 zlozylismy wnioski do energetyki i wodociagow, na ta chwile jest z energetyki. :)

.... i czekamy dalej

 

cos slyszalem ze w ciagu 65dni powinni podejmowac takie decyzje, ale to tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej-na samo pozwolenie oczekuje się do 65 dni-tyle mają na odpowiedź.Chyba że dochodzi do tego wcześniej załatwianie wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
65 dni-tyle mają na odpowiedź

o tuż to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strasznie razi w oczy

ups ale byk:zliscia

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

 

wliczajac czas oczekiwania na pisemka z energetyki i z wodociagow plus +/- 2-3tyg
prąd i wodę już mam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłeś jakis kosztorys ?? ile cie wyniesie budowa takiej WILLI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłeś jakis kosztorys ?? ile cie wyniesie budowa takiej WILLI

kosztorys sobie... a realia sobie...

 

 

kosztorys to pikuś...... realia to +150 tyś ;)

 

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie projektu jest napisane że 341 tys pod klucz aż jestem ciekaw czy sie zmieści w 400 :D Duży dom i ładny ale jakoś wątpie że można sie zmieścić w podanej kwocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłeś jakis kosztorys

Nie, jeszcze nic nie liczyłem. Ale mam cichą nadzieję że w 150 tyś na stan surowy zamknięty mi starczy, oczywiście nie tak na bogato jak na fotach. Myślę też że dużo rzeczy będę mógł zrobić sam lub z pomocą rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wam zazdroszczę tych domków :) Trzymam kciuki za każdy projekt :) Aż się zachcieć chce takiej chałupki... może kiedyś ;)

 

Ale piszcie, piszcie uwagi jak ja się będę może kiedys budować, będzie ściąga jak znalazł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty nie powiesz, to piekny spec z ciebie, po tym co przeczytalem nie moglem sie opanowac by odgrzac kotleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ty nie powiesz, to piekny spec z ciebie, po tym co przeczytalem nie moglem sie opanowac by odgrzac kotleta

na trzezwo i nie bardzo rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na trzezwo i nie bardzo rozumiem

Ty jesteś trzeźwy i ja i też nie rozumiem ;) Wygląda że stavros jest nietrzeźwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty jesteś trzeźwy i ja i też nie rozumiem Wygląda że stavros jest nietrzeźwy

uff ;) to mnie uspokoiles, jutro sobie strzele szybkie piwko i przeczytam jeszcze raz moze zalape :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty jesteś trzeźwy i ja i też nie rozumiem ;) Wygląda że stavros jest nietrzeźwy :P

 

Nie wygląda a raczej na pewno jest/był :lol

 

 

Nie, jeszcze nic nie liczyłem. Ale mam cichą nadzieję że w 150 tyś na stan surowy zamknięty mi starczy, oczywiście nie tak na bogato jak na fotach. Myślę też że dużo rzeczy będę mógł zrobić sam lub z pomocą rodziny.

 

Tak szczerze Cysiek-przy tej kubaturze będzie ciężko...Ja już zaczynam doliczać,same fundamenty pochłonęły mi już 27tysi...Ale nie twierdzę uparcie że się nie da.Policz ile musisz mieć materiału i dolicz do tej kwoty conieco,bo i tak pewnie wyjdzie więcej.

 

 

strzele szybkie piwko i przeczytam jeszcze raz moze zalape :lol

 

Ja też,ale wieczorem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie panowie o tych waszych fundamentach, fundament zawsze musi by rowny (poziom) i nigdy nierownosci nie uzupelnia sie zaprawa!!!!!!!

Kolejna sprawa nie leje sie na rowno z ziemia ale zawsze minimum 5cm nad grunt ze wzg na zimno i wilgoc.

Nie wiem jak wy, ale ja zanim rozpoczelem dzialalnosc budowlana wstepnie kupilem narzedzia i ksiazki (czego wiekszosc niestety nie robi) i oczytalem sie troche jak i co jakie normy dlaczego i wiem a nawet daje reke uciac ze wasze indianskie;) patenty

nie sa w pelni profesionalne i zgodne z definicja.

 

 

Mam nadzieje ze teraz bedzie to zrozumiale by nikt mnie o popychanie w alkocholizm nie posadzal z tytulu iz musial walic browar za browarem by ogarnac wypowiedz.

 

 

ps.: ja kiedy robie cos dla siebie to nie przymykam oka na nic, musi byc jak od zyletki ciete i proste!!!!!!!! proponuje zasiegnac takiego podejscia a kazda wykonana praca bedzie cieszyc po 100 kroc bardziej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze teraz bedzie to zrozumiale by nikt mnie o popychanie w alkocholizm

następnym razem cytuj posta na którego odpowiadasz a wszystko będzie jasne.

Nie wiem jak wy, ale ja zanim rozpoczelem dzialalnosc budowlana wstepnie kupilem narzedzia i ksiazki (czego wiekszosc niestety nie robi) i oczytalem sie troche jak i co jakie normy dlaczego i wiem a nawet daje reke uciac ze wasze indianskie patenty

sorry, ale patrząc na twój wiek to za wiele domów podczas tej twojej działalności nie wybudowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu :)

 

Aktualnie też buduję dom, wg mnie odchyły są nie wskazane i świadczą o niechlujności wykonawcy. Ja kontrolując budowlańców mam max odchyły 1-1,5 cm na ścianach, a na płycie/stropie wszędzie idelanie....

 

....pomijam fakt, że często powodem odchyłek są nierówne pustaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz o kasie mowimy to moze ktos by podpowiedzial ile wyniesie sama robocizna postawienia jego willi ;)

 

za ten domek powiedzial mi 51 samej robocizny

co wy na to, duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności