Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mgboczna napisał:

Mam pytanie dotyczące zasadności stosowania elektronicznych głowic termostatycznych i regulatora pokojowego.

Masz na myśli regulator sterujący kotłem, czy panel centralny sterujący głowicami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz ;) . W pomieszczeniu, w którym zamontowany jest regulator nie powinno być głowic termostatycznych na zaworach ;).  Jak nie masz, proponuje założyć tzw pogodówkę (czujnik temperatury zewnętrznej), piec będzie ustawiał temperaturę zasilania zależnie od temperatury zewnętrznej tzw krzywej grzewczej. Można parę złoty zaoszczędzić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogodówkę również mam podpiętą ale...regulator ustawiony jest w pomieszczeniu bez głowicy na grzejniku  i na nim ustawiona jest temp. 21.5 st. W pozostałych pomieszczeniach gdzie zamontowane są głowice elektroniczne również 21.5st. Niestety są one nie dogrzane gdyż w pomieszczeniu z regulatorem przebywa więcej osób i co za tym idzie jest cieplej tak więc regulator wyłącza piec co powoduje nie dogrzanie  pozostałych pomieszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmienił bym nastawę wstępną zaworów termostatycznych w pomieszczeniu z regulatorem. Trzeba by je przykryzować ;) powinno to trochę zwiększyć bezwładność instalacji, pozostałe grzejniki, będą miały czas nadrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem o możliwości skryzowania grzejników. Dzięki za podpowiedź. Tylko jak to zrobić w przypadku takiego zaworu: 

 

23023491_1569126453145586_550540545_n.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.10.2017 o 22:13, Obywatel napisał:

10 m to trochę przydużo xD Postanowiłem użyć jednak taśmy dekarskiej. Może wystarczy.

W ogóle dziwna sprawa. Pokrycie dachu wygląda na jeszcze bardzo zdrowe, ale w tym roku po ulewach zaczęło mi lecieć po nadprożu i ściekać na bramę garażową. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia którędy to się sączy. Nigdzie nie widać żadnych uszkodzeń ani pęknięć. Pomalowałem dwukrotnie wszystkie łączenia takim środkiem a potem jeszcze położyłem dwie warstwy na całą powierzchnię dachu. Jednak niestety cieknie dalej. I nie mam pomysłu co z tym robić dalej.

No i walki z wodą w garażu ciąg dalszy. Nie pomogło dwukrotne przemalowanie środkiem bitumicznym, taśma dekarska pomogła na bardzo krótko. Wynająłem dekarza, który położył nową papę i wymienił rynnę. Niestety cieknie dalej. Dekarz przyjechał na poprawki, a mimo to cieknie dalej. Fachowiec rozkłada ręce twierdząc, że pokrycie jest już tak pancerne, że nic nie ma prawa cieknąć.

W ogóle dziwne to zaciekanie bo od góry sufit jest suchy a nadproże całe mokre. Dzisiaj coś mnie tknęło, żeby obadać bardzo dokładnie nadproże sąsiada. Też jest trochę namoknięte, ale dużo mniej niż u mnie. Znalazłem chyba jednak słaby punkt: woda dostaje się w jednym miejscu po stronie sąsiada. Jednak nie ścieka u niego, a sączy się w taki sposób, że ujście znajduje u mnie. Nadproże jest już tak ochlane, że boję się co będzie jak przyjdą mrozy.

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać taki problem?

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.11.2017 o 19:14, Obywatel napisał:

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać taki problem?

Wyjść naprzeciw, czyli albo uświadomić właścicielowi sąsiedniego garażu czym to mu grozi (oczywiście przebarwiając) albo zrobić naprawę we własnym zakresie na jego dachu, oczywiście jeśli jest pewność że to to i uszkodzenie jest na tyle małe że majątku nie wydasz na czyjś dach. wszystko zależy od tego z kim masz do czynienia i jakie jest uszkodzenie. Nieraz "szklanka" smoły i chwila strachu może więcej niż słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Ktoś tu zajmuje się zawodowo hydroizolacją ścian? Potrzebuję kilku porad jak osuszyć ściany w starym budynku i prawidłowo ocieplić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze usunąć wszystkie drogi nadprogramowego wnikania wody - naprawić dach, rynny, izolację od gruntu.  Po drugie aż do lata grzać i wietrzyć na potęgę. Jeśli gdzieś wdał się grzyb, usunąć jak najwięcej materiału z zainfekowanej powierzchni i potraktować miejscowo agresywną chemią. Ocieplić budynek styropianem - najlepiej w pełni lata. Zapewnić sprawną wentylację budynku. Jeśli wentylacja grawitacyjna okaże się zbyt mało wydajna, zastosować wentylację mechaniczną. Już od września ogrzewać i nie dopuszczać do zawilgocenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :drinks: tyle to ja już wyczytałam w necie, potrzebuje konkretnej porady do konkretnego tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebna pomoc elektryka(drobiazg). Najlepiej z Łodzi lub okolicy. Info na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2017 o 13:38, jedrus napisał:

I wykrakaliście, właśnie mi władowali taryfę W-3.6 :D O te 71m3 :D Napisałem prośbę o zmniejszenie do W-2.2 argumentując to zwiększonym zużyciem w pierwszym sezonie grzewczym, zobaczymy co odpiszą :D 

I wysłuchali twojej prośby? chyba popełniłem to co ty - eksperymenty z nowym kotłem, i niestety napędziłem licznik i nie wiem czy oprze się na 1200m3 w ciągu roku rozliczeniowego... jak nie wysłuchali to po ile są opłaty w 3 taryfie? pytam pod kątem przygotowania psychicznego na najgorsze, bo kiedyś to było chyba ponad 700pln różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bartekpion napisał:

po ile są opłaty w 3 taryfie?

na moim przykładzie za 120m3  - 320zł , za 690m3 -1230zł

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,  bardziej mi chodzi o stałe opłaty miesięczne,  do których trzeba doliczyć zużyte paliwo. W drugiej taryfie jest to 5.40 abonament i 11.39 dystrybucyjne. Miesiecznie. Oczywiście netto. Dane z fv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, o to chodziło.

To teraz z innej beczki: czy ktoś miał/ma do czynienia z wynalazkiem podobnym do tego:

https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/arostor-vwl-683.html

Zastanawiam się nad kupnem tego z powodu tego chłodzenia i przy okazji zmniejszenia rocznego zużycia gazu (utrzymanie się w 2 taryfie), i na sezon letni użytkować. Ponoć ma być taniej niż gazem i w gratisie chłodek.

Pytania na tą chwilę:

1. jak to się sprawuje, i czy to chłodzenie, o którym pisze producent szumnie jako "darmowa klimatyzacja" sprawdza się? na jakim metrażu domu?

2. może ma ktoś dane, jakie temperatury da się osiągnąć na chłodzeniu? a przynajmniej różnicę temperatur na wejściu i wyjściu.

3. może ma ktoś wiedzę, czy da się to sprzęgnąć z rekuperatorem (oczywiście dostosowując średnice rur, prędkości i wydajność), by rozprowadzić po całym domu?

4. czy jest sens takiego połączenia (PC+reku)? czy lepiej zrobić jeden otwór w domu, i nim całość tłoczyć? myślałem też nad pobieraniem ciepłego powietrza z domu do zasilania tego wynalazku, by wspomóc chłodzenie.

5. hałas, jaki wydaje urządzenie - można porównać do lodówki, czy lepiej z tym uciekać jak najdalej od sypialni i pomieszczeń mieszkalnych (mam piwnicę, ale ze względów logistycznych (reku na strychu) rozważam inne lokalizacje)?

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności