Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Węgiel to zło, to nas zabija
Serio? Ciebie to zabija sąsiad, który (i pewnie Ty też) pali śmieci w piecu, drzewo ścięte nielegalnie w lesie, jak i chiński czy rosyjski półwęgiel (z domieszkami kamienia).

 

Mówienie, że węgiel jest zły i nas zabija, nie sprawdzając faktów i mitów, to bezsens. Stare piece, palenie byle czego i byle jak, brak filtrów - to was zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówienie, że węgiel jest zły i nas zabija, nie sprawdzając faktów i mitów, to bezsens.

 

Pierwszą kotłownie węglową złożyłem jak miałeś 13 lat :kumple tak, więc zapraszam do lektury kolego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej żyjesz technologią sprzed 15 lat, brawo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dalej żyjesz technologią sprzed 15 lat, brawo

Uwierz mi, że jestem na bieżąco :kumple.

Starczy tego pierniczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwierz mi, że jestem na bieżąco
Ale jak widać nic to nie daje :)

 

Pozdro! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kapiącą baterią kuchenną - zdjęcia poniżej. Nie wiem jak zdemontować uchwyt, żeby dostać się do głowicy od zimniej wody. Oprócz tego obudowa głowicy jest luźna i kręci się w obie strony. Pokręciłem nią trochę i woda jak na razie przestała kapać ale myślę, że problem nie jest rozwiązany. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

IMG_0526.jpg

IMG_0527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma żadnego otworu na obwodzie w pokrętle, to jest ono "na wcisk". Możesz spróbować ściągnąć je i dokręcić głowicę kluczem, albo na maksa dokręcić ręką bez ściągania pokrętła i być może wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwi stalowe do domu, zewnętrzne...Wikęd czy KMT Stal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam KMT I WIKĘD i z tego polecił bym KMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam KMT I WIKĘD i z tego polecił bym KMT.

doprecyzuj jeżeli możesz...

masz założone do nich jakieś "ciepłe" (termo) ościeżnice / progi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KMT ma większe doświadczenie i to widać. Wikęd specjalizuje bardziej w oknach. Mam 1 KMT i 2 pary weekendu. Wszystkie 3 pary drzwi z,, pakietem,, termo. Które lepsze jeśli chodzi o termoizolacje to trudno powiedzieć ale KMT gabarytowo większe i łączenie elementów dokładniejsze. W KMT jest dodatkowy termo próg do montażu po wszystkich obróbkah wykończeniowych typu kafelki.

PS. Buduje dom 5 km od fabryki WIKĘDu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie mogę się zdecydować cz w środku wybrać kolorowe czy białe

 

Bierz w kolorze. Żona Ci za to wynagrodzi w przyszłości nie raz tą decyzję :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

drzwi stalowe do domu, zewnętrzne...Wikęd czy KMT Stal?

 

Ja mam KMT i jestem zadowolony. Jedyny problem to dorobienie kluczy bo trzeba mieć jakąś karteczkę z tych drzwi i jechać do Krakowa bo tam najbliżej dorabiają ale tak jak pisałem musi być jakaś karteczka której nie mam bo ją bobo zjadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może niektórym może się to wydawać śmieszne, ale natrafiłem na problem nie do przejścia :| Czy w naszym pięknym kraju można gdzieś kupić kawałek papy termozgrzewalnej nie będąc zmuszonym do zakupu całej rolki :?:  Mam na dachu garażu miejscowy przeciek i chciałbym położyć łatę wielkości 1 m2. Pytałem w dwóch sklepach i niestety tylko cała rolka. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjechać do firmy budowlanej?  Bez problemu odetną kawałek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośmigaj po mieście, porozglądaj się (szczególnie w kompleksie garaży murowanych). Jest szczyt sezonu, co kawałek, gdzieś dach robią, zagadaj pewno ci odpalą taki kawałek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, myślałem że czasy "załatwiania" materiałów budowlanych już minęły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pasek 0,1mx10m. Za 70zł + przesyłka. Pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomcio napisał:

Mam pasek 0,1mx10m. Za 70zł + przesyłka. Pasuje?

10 m to trochę przydużo xD Postanowiłem użyć jednak taśmy dekarskiej. Może wystarczy.

W ogóle dziwna sprawa. Pokrycie dachu wygląda na jeszcze bardzo zdrowe, ale w tym roku po ulewach zaczęło mi lecieć po nadprożu i ściekać na bramę garażową. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia którędy to się sączy. Nigdzie nie widać żadnych uszkodzeń ani pęknięć. Pomalowałem dwukrotnie wszystkie łączenia takim środkiem a potem jeszcze położyłem dwie warstwy na całą powierzchnię dachu. Jednak niestety cieknie dalej. I nie mam pomysłu co z tym robić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności