Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie mam wentylacje mechaniczną - zakładałem przy budowie 3 lata temu - super sprawa: oszczędność + komfort

 

@falla_x: bardzo przyjemny domek

ja u siebie kładłem kostkę granitową - samodzielnie układałem na mieszance cementowej, to po ubiciu kostki zagęszczarka odrazu wjeżdżałem samochodem - nic jej nie ruszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób mających styczność i jakieś doświadczenia z napędami do bram garażowych firmy CAME. Zbieram oferty na montaż takiej w garażu małego budynku (7 miejsc garażowych i ok. 20 cykli dziennych) i dostałem m.in. na Hormann'a (Supramatic P) i właśnie wspomniane CAME, które są odpowiednio tańsze: HG1000 albo VER700E. Czym w praktyce, codziennym użytkowaniu i ewentualnej trwałości różnią się one od siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to bez różnicy. FAAC, NICE, HORMANN, NICE jeden grzyb. Patrz przy zakupie na ilość cykli. Ja montuje właśnie szlabany i wybieram CAME bo popularnie i raczej niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

budowałem dom w 2000roku... bramę garażową kupiłem za 5000pln (dużo na tamte czasy) firmy Hoorman... brama zwykła, wąska na jedno auto z automatem supramaticE..... do dzisiejszego dnia ani jednego serwisu... nic.... 4 lata temu brama wjazdowa Came.. chłop połączył mi to na jeden pilot z garażem... niestety co pół roku musze wzywać chłopa do wjazdówki :( (szyna opada, coś się spaliło w środku, woda zalało, regulacja, marginesy, ....) ...dodam ze sama brama jest solidna i z nią nie ma problemu

 

dom budowałem pod hasłem "tanie mięso psy jedzą"... sprawdza się do dziś..... niestety ta brama jest jedynym sprzętem gdzie chciałem zaoszczędzić.. żałuje :(

 

 

oczywiście ja moge się nie znać... (raczej napewno ;) )

 

 

wybieram CAME

to tak jak ja w swojej branży wybieram "Lubiane" chociaż wole "Wedgwood-a"... ale Lubiana lepszą ma prowizję ;)ale o tym się nie mówi

 

pzdr

Edytowane przez jarod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście ja moge się nie znać... (raczej napewno )

Sprzęt jest dobry tylko: należy dobrać odpowiedni silnik do wagi/długości bramy no i wiadomo wszystko zależy od montażu i wyregulowania.

Jarod piszesz o CAME, ja miałem problem ze szlabanami na posesji firmy BFT, które świrowały (potrafiły walnąć auto pod i tańczyć w nocy bez aut :) ). Akurat to przejąłem po innej firmie i właśnie sporo zależy od montażu. W tamtym wypadku brak konserwacji (smar wyciekł z przekładni) i użycie zwykłych przewodów zasilających i teletechnicznych zamiast ziemny powodowało problem.

 

W każdej firmie nawet tej najlepszej może trafić się czarna owca.

 

Co do bramy działającej 4lata to wypadałoby ją otworzyć i przesmarować bo większość producentów zaleca przegląd przynajmniej raz na 6m-cy.

 

to tak jak ja w swojej branży wybieram "Lubiane" chociaż wole "Wedgwood-a"... ale Lubiana lepszą ma prowizję ale o tym się nie mówi

Skoro poruszyłeś to napisze, Jak poszukujesz firm do współpracy z twoją firmą to wydzwaniasz i prosisz o cennik hurtowy dla instalatora. Sprawdzasz, gdzie wychodzi CI najtaniej lub gdzie masz najwięcej oczek w dół. (jak masz dobry upusty to dajesz klientowi cenę katalogową -10% i klient jest happy a ty masz np 30% jeszcze w kieszeni + za montaż) i taki sprzęt polecasz o ile parametry pozwalają na jego montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukisio, jarod dzięki za opinie :ok

Jednak zdecyduję się na Hormann'a. Came faktycznie wychodził taniej...ale sam mechanizm, a za kilka innych elementów które Hormann ma "pakiecie" (fotokomórki wjazdowe, odbiornik radiowy do sterowania światłem) musiałbym dopłacić i cały zabieg wyszedł by tyle samo ;)

Teraz jeszcze powalcze o jakieś drobne zniżki i wio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do zorientowanych w temacie

jak zamontować próg dębowy w drzwiach wewnętrznych?

poprzedni był na 3 kołki rozporowe zaślepione kołeczkami ale wygląda to średnio

nowy chciałbym bez przykręcania

dać na piankę niskoprężną czy jakiś klej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dać na piankę niskoprężną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest klej do montażu więc nie będziesz miał problemów.Jest w tubie do wyciskania,jak silikon także montaż prosty.Coś a'la SikaBond T52 FC lub coś zbliżonego.Są oczywiście dużo droższe kleje.Wsio zależy od chęci przeznaczenia gotówki ;)

Na pianę bym nie przyklejał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do zorientowanych w temacie

jak zamontować próg dębowy w drzwiach wewnętrznych?

poprzedni był na 3 kołki rozporowe zaślepione kołeczkami ale wygląda to średnio

nowy chciałbym bez przykręcania

dać na piankę niskoprężną czy jakiś klej??

Patex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki potrzebuje rady, chodzi o to, że mam dość ładną działkę ok. 25 arów, problem w tym, że jest to teren inwestycyjny, sprzedać nie bardzo da rade, a i miejsce mi się podoba. Ludzie na tej ulicy pobudowali sobie domy, wiem że coś kombinowali w Urzędzie Miasta, że tam będzie sklep czy inna działalność, wykańczali np.górę żeby zamieszkać, a jak przyszła kontrol stwierdzili, że brak kasy na działalność i już domek stoi legalnie. Czy miał ktoś podobną sytuacje, chciałby dowiedzieć się jak najwięcej zanim zacznę cokolwiek załatwiać. Proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja taki problem mam:

- pod ociepleniem (styropian) mam rój mrówek. Próbowałem wytępić je zalewając różną chemią jaka mam w domu (domestos, benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalnik do farb ftalowych itd) niestety jedyne co udało się osiągnąć to tylko czasowy brak mrówek (pewnie weszły głębiej i wyszły jak odparowało) + delikatne uszkodzenia styropianu przy oknie (chemia go rozpuszczała).

Wysypywałem też proszek na mrówki "BROSS" oczywiście w te ich kanały wejściowe ale wróciły.

 

Ma ktoś pomysł jak pozbyć się tego gó#$a ale nie zrywać ocieplenia ściany? Wychodzą tylko w jednym miejscu (pod oknem na pietrze) a tak to nigdzie ich nie ma.

 

P.S. Zrywałem parapet ale niestety nie było tam ich (siedzą gdzieś niżej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję preparat substrala i oważam go za skuteczny.

Wytępiłem wszystkie mrowiska na trawniku oraz 2 przy domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na mrówki stosuję proszek Expela taki: http://allegro.pl/proszek-na-mrowki-expel-100g-mrowka-preparat-srode-i3366813657.html. Bardzo skuteczny. Sypiesz przy lub na otwór którym wychodzą, zabierają proszek do gniazda i ginie całe gniazdo. Testuję go od 2 lat i nigdy mrówki w tym samym miejscu się nie pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sypać (Bross), zobaczymy jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

stosuję EXPELA od kilku lat i naprawdę polecam. posypiesz jak Kolega wcześniej pisał i za godzinę nie ma problemu. miałem prawdziwą plagę i nic nie radziło a ten preparat b. szyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu okien do mojego domu. W okolicy króluje "Drutex", ale dostałem dobrą ofertę na okna firmy "Ferrum" z Inowrocławia. Miał ktoś styczność z oknami "Ferrum"? Wszelkie opinie mile widziane.

Druga sprawa to brama garażowa. Zastanawiam się pomiędzy "Wiśniowskim" a "Crispolem" (cena z montażem podobna). Co powiecie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem sypać (Bross), zobaczymy jak wyjdzie.

"poszły sobie" więc jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiśniowski słyszałem, że naprawdę dobre bramy.

 

CO do okien. Sprawdź przenikalność cieplną proponowanych rozwiązań. Zapytaj tylko do jakiego okna jest ta przenikalność - powierzchnia. Chodzi o to by porównać straty ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności