Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

no to oczywiste ze sciane przed malowaniem trzeba zagruntowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie jest to dla mnie takie oczywiste bo na 10 opinii słyszałem 7 że nie gruntuje się ścian z tynkiem gipsowym bo nie przepuszcza to potem powietrza nie oddycha i sam nie wiem co zrobić , proponują zwykłą farbę rozcieńczyć wodą i tak zabiałkować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponują zwykłą farbę rozcieńczyć wodą i tak zabiałkować

Można i tak, ale, najbezpieczniej jest zagruntować gruntem rekomendowanym przez producenta farby - chodzi o ew. reklamację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś podpowiedzi dla bardzo poczatkowujacego w kladzeniu płytek w łazience? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś podpowiedzi dla bardzo poczatkowujacego w kladzeniu płytek w łazience?
a dokładnie co cie interesuje? Jeżeli masz w łazience brodzik lub wannę powinieneś zaczynać kładzenie płytek właśnie od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dokładnie co cie interesuje? Jeżeli masz w łazience brodzik lub wannę powinieneś zaczynać kładzenie płytek właśnie od nich.

 

Jestem zainteresowany podstawami i dalej. Bede to robił po raz... Pierwszy. Widzialem trochę na yt ;) i to tyle z mojego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazdy robi wedle uznania i gustu no i zasobnosci portfela wiadomo ze poddasze to bez gipsu sie nie obejdzie ale jak jest dobry fachowiec a znam takowych to tynki cementowo wapienne z uzyciem kwarcu wychodza im lepiej niz niektórym fachowcą gładzie
No dokładnie , ja u siebie zanim wybrałem ekipę oglądałem kilka ich wykonań i dla mnie było super. Tynki robiła mi załoga Marcina D. z Gozdu.

A co do tego:

no właśnie nie jest to dla mnie takie oczywiste bo na 10 opinii słyszałem 7 że nie gruntuje się ścian z tynkiem gipsowym bo nie przepuszcza to potem powietrza nie oddycha i sam nie wiem co zrobić , proponują zwykłą farbę rozcieńczyć wodą i tak zabiałkować

Ja na Twoim miejscu dalbym jakiś grunt pod farbę ,bo tynk gipsowy jak byś nie czyścił i tak zawsze troszkę pyli ,a przez to farba słabo wiąże się z podłożem. Ja zastosowałem u siebie grunt torggler rozpylany zwykłym opryskiwaczem ogrodowym(jak wyschło można się było oprzeć o płytę G/K w czarnej koszuli i nic :) ), na to śnieżka grunt i dopiero kolor.

Edytowane przez tequila1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytanie mam :)

 

czy na tynki gipsowe na pierwsze malowanie białkowanie dawać od razu farbę czy uni grunt lub jakiś inny podkład ?

 

gruntować trzeba aby przy kolejnych malowaniach ci farba nie odchodziła ale nie uni gruntem bo po tym farby ciężko kryją, ten grunt jest pod płytki albo gładzie. Ja u siebie gruntowałęm gruntem śnieżki pod farby lateksowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zielonego pojęcia nie mam jakie sa różnice miedzy tymi pompami, oprócz ceny, ma może ktoś podobna która sie sprawdza , dodam ze muszę mieć taka do podnoszenia 6m

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-60-tka-rs-25-6-certus-tanio-i2842539842.html

http://allegro.pl/pompa-do-pieca-aqua-expert-podnoszenie-6-metrow-i2848123893.html

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-kotla-pieca-omi-25-60-180-srubunki-i2853874425.html

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-do-pieca-goshe-6m-podnoszenia-i2848179845.html

taka mam link poniżej, raz ze nie dawała rady, to jeszcze chyba wydatek wody jej spadł i nie domaga, naprawiać sie nie opłaca

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-leszno-25-por-40-a-flansze-lfp-i2864112164.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zalozony filtr przy pompie ? Ja mam zalozona GRUNDOSA i ma jakies 20 lat i daje rade, ale ostatnio cos ciezko jej pchnac wode ( rury ida przez kaltke na 2 pietro) i na powrocie zeby rozgrzac potrzeba troche czasu ( stare grzejniki i pojemnosc ukladu okolo 250 l wody) Niemniej jednak przy piecyku gazowym jest tez LEszno zalozona troche mniej uzywana ( gaz za drogi) i tez daje rade :) Tych tanich bym nie bral ... Porządną raz na pare lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr założony instalacja 21 lat ma ,wody w żeberkach około 400litrow, było robione grawitacyjnie ale cos nie domagało i ojciec pompkę założył która po 2 latach słabo zaczęła dawać ,stad wymiana a na te tanie gwarancje dają na 24/36 miesięcy , jak czasami naprawiałem pompy udora tyle ze nie do CO , to elementy od pracy sie zużywały i myślę ze tu wieczne nie jest i też sie wypracowało ,a pracuje w gorącej wodzie wiec szybciej, tak myślę może jestem w błędzie.

tanie nie znaczy gorsze , wiec może ktoś sie wypowie w tym temacie, na temat tych pomp co wyżej podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak było u was przy malowani tynków gipsowych , zrobiłem pierwsze malowanie farbą białą śnieszką rozcięczoną wodą kolejny raz poprawiłem tak samo , wczoraj pomalowałem już normalnie gęstą nie rozcięczoną farbą żeby już było pod ostateczne malowanie kolorem , jakie było moje zdźiewienie dziś kiedy ściany nie były białe tylko dalej prześwitują żółtawe kolory z tynku ? bardzo te ściany chłoną farbę ile razy taki nowy tynk trzeba malować żeby wreszcie było biało i żebym bez obawa mógł pomalować farbą końcową ? w takim cyklu to zbankrutuje na farbę :) a nie kupowałem żadnej belbeluchy z marketu po 25zl za 10l tylko w miarę dobrą śnieszkę za 50zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Catalabama

Ja nie uważam śnieżki za dobrą farbę ... :) No ale to już inna rozmowa, zazwyczaj kupuję jak białe to Tikkurilę albo Duluxa Expert Matt i efekt po tych farbach uważam za bardzo zadowalający :)

 

A gruntowałeś ścianę przed malowaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś podpowiedzi dla bardzo poczatkowujacego w kladzeniu płytek w łazience?

 

pamietaj o kacie 90st tam gdzie wanna lub prysznic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka mam link poniżej

Musiałeś trafić na jakąś wadliwą sztukę , założyłem ich wiele i nie sprawiają problemów ( to fizycznie Grundfos) . Z pompami to totolotek jedne śmigają miesiące inne 15 lat ;)

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gruntowałeś ścianę przed malowaniem ?

 

nie bo powiedziano mi że tynki gipsowe najlepiej zagruntować zwykłą rozcieńczoną farbą na pół z wodą

 

wiem że śnieżka nie jest super hiper farbą ale stwierdziłem że na pierwsze przy białkowanie będzie lepsza niż jakaś tam po parę złoty z tesco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bo powiedziano mi że tynki gipsowe najlepiej zagruntować zwykłą rozcieńczoną farbą na pół z wodą

no to na moje, musisz gruntować dalej tą białą farbą. jeszcze kilka razy machniesz, to się zagruntuje, że hoho ;)

 

a mówili, żebyś machną wcześniej i zagruntował ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie koleś wprowadził mnie w błąd powiedział ze tynków gipsowych nie powinno się mazać unigruntem ani tego typu bo potem ściana nie oddycha , że powinno się je tylko przymalować rozcięczoną farbą , ale ja już rozcięczoną malowałem 2 razy i teraz już normalną gęstą a i tak są prześwity żółtawego tynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym oddychaniem to jest w ogóle jeden wielki cyrk. Gruntuje się Unigruntem koniecznie przed malowaniem (swoją drogą jest drogi, ale bardzo skuteczny właśnie pod malowanie wnętrz).

Ale ludzie lubią sprzedawać bajki z oddychaniem ścian. Jak mi jeszcze powiesz, że masz ściany obłożone styropianem to już w ogóle niezły żart ;)

Kolego, jeśli chcesz wstępnie zgruntować, to raz śnieżką nierozcieńczoną, a na to prawdziwą farbę ;)

Za 50 złotych niestety nie możesz wiele oczekiwać.

zazwyczaj kupuję jak białe to Tikkurilę albo Duluxa Expert Matt

Do tych dwóch (ze wskazaniem na Tikkurilę) dorzucam jeszcze Farby Kabe. Około 100 złotych wiadro (15L zdaje się) - tylko że do Kabe dolejesz 50% wody i nadal będzie lepsza niż "tania" farba.

Tanie bywa bardzo drogie.

Powodzenia - ale pocieszę Cię, że po tylu warstwach będziesz już profesjonalnym malarzem wnętrz ;)

 

Panowie, zielonego pojęcia nie mam jakie sa różnice miedzy tymi pompami, oprócz ceny, ma może ktoś podobna która sie sprawdza , dodam ze muszę mieć taka do podnoszenia 6m

 

Nie wiem jakie są między nimi różnice, ale powiem tak: już dwudziesty sezon (czytaj: 20 lat) pompuje u mnie Grundfos bez żadnej awarii. Nie pytaj nawet jakiej marki będzie kolejna pompa, jeśli ta się kiedyś zepsuje. Odpowiedź jest oczywista ;)

Edytowane przez eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gładzie tynkowe pomalowałem raz śnieżką grunt -http://www.przemaluj.pl/1131_320.htm

i na to raz białą farbą lateksową dekorala (coś chyba 70 pln za 15L) i nic nie przebija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności