Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Było prawie sucho, a na wiosnę i tak wyszły mokre miejsca.

 

ale to tak samo z siebie wyszły jeszcze jakieś mokre plamy ? i to tak po malowaniu ścian jeszcze ci to powychodziło ?

 

ja chciałem się wprowadzić gdzieś w styczniu i nie wiem czy to wszystko uda mi się powiązać żeby doschło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem będzie osuszanie za pomocą nagrzewnic - są elektryczne jak i spalinowe - one przede wszystkim nagrzewają powietrze i wysuszają je - to chyba najprostsza metoda na to aby pomóc naturze. Są firmy które specjaizują się w osuszaniu budynków (przeważnie po powodziach jak i po pożarach) ale to już ekstremalne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściany gipsowałem i malowałem dopiero latem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie odnośnie dosuszania tynków gipsowych - 2 tydzien ogrzewam domek węgla poszło już za prawie 1500zl a mimo to sufity w narożnikach jeszcze są mokre macie jakieś sprawdzone sposoby żeby ściany szybciej doschły ?

 

nie wiem czemu dom jest ocieplony a piec żre tyle opału eko groszka że jest to nie pojęte :/ nie wiem ale czy może na razie nie ocieplony strop być powodem utraty ciepła i tak dużego zapotrzebowania na opał ?

 

jest kolka ścian gdzie na żelbetach też są mokre plamy i za cholerę to nie schnie jeśli macie jakieś pomysły dajcie znać

 

wiem że nie jest to teraz proste o tej porze roku ale ile mogę to dom jest wietrzony w dzień miedzy 8 a 16 na noc okna rozszczelnione w domu 23 c a wilgotność powietrza około 45-60 %

 

Sprawdź jeszcze czy nie masz wody w stropie. Jeżeli na przykad masz strop z pyt kanałowych - to kanały te mogły wypełnic się wodą i bez rozwiercenia - spuszczenia wody będziesz ją odparowywał długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie odnośnie dosuszania tynków gipsowych - 2 tydzien ogrzewam domek węgla poszło już za prawie 1500zl a mimo to sufity w narożnikach jeszcze są mokre macie jakieś sprawdzone sposoby żeby ściany szybciej doschły ?

 

nie wiem czemu dom jest ocieplony a piec żre tyle opału eko groszka że jest to nie pojęte :/ nie wiem ale czy może na razie nie ocieplony strop być powodem utraty ciepła i tak dużego zapotrzebowania na opał ?

 

jest kolka ścian gdzie na żelbetach też są mokre plamy i za cholerę to nie schnie jeśli macie jakieś pomysły dajcie znać

 

wiem że nie jest to teraz proste o tej porze roku ale ile mogę to dom jest wietrzony w dzień miedzy 8 a 16 na noc okna rozszczelnione w domu 23 c a wilgotność powietrza około 45-60 %

 

Pozostaje ci tylko jedno-wstawić osuszacze powietrza, ale duże na każdej kodygnacji, doją trochę prądu, ale są skuteczne, a przekonasz się po pierwszych 2-3 dniach ile wody zgromadzą w pojemnikach, ogrzewanie na maksa i wietrzenie o tej porze roku jest mało skuteczne z powodu dużej wilgotności na zewnątrz budynku. Oczywiście to nie jest metoda expresowa, ale wiem od swoich klietów, że bardzo skuteczna, bo widziałem pomieszczenia przed osuszaniam i po, trzeba pamiętać głównie o tym, że zbyt wcześnie położone podłogi potrafią się spiętrzyć i to bardzo szybko, trochę tego naoglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbyt wcześnie położone podłogi potrafią się spiętrzyć i to bardzo szybko, trochę tego naoglądałem.

 

a powiedz mi jeśli ci co mają mi założyć podłogę mają przyjść najpierw z miernikiem wilgotności w wylewce czy taki miernik jest wiarygodny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był miernik przed podłogami.

Było to 1.5 roku po posadzkach.

Powiedzieli, że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że wybuchający od wilgoci parkiet daje niesamowite efekty akustyczno-wizualne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze troche potrwa zanim to wszystko wyschnie tak to jest jak sie ledwo co jedna robote skonczy a zaczyna druga. teraz tylko czekac kiedy napiszesz ze cos peka. w tych czasach za szybko sie buduje i jest to duzy problem. po ociepleniu budynku woda ze scian moze uciekac tylko do srodka i trwa to niestety bardzo dlugo. sa tacy ktorym grzybki rosna na scianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi jeśli ci co mają mi założyć podłogę mają przyjść najpierw z miernikiem wilgotności w wylewce czy taki miernik jest wiarygodny ?

Jeśli firma jest kumata i odpowiedzialna to mimo odpowiedniej wilgotności podłoża wezmą pod uwagę dużą wilgotność w całym budynku. Niestety procesy budowlane są tak szybkie, że brakuje czasu na odsezonowanie pomiedzy poszczególnymi etapami. Jedno co mogę doradzić to pośpiech w tej sytuacji jest złym doradcą, mimo różnych opini trzeba uzbroić się w cierpliwość bo to w końcu twoja kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą poprzednicy - nie wysezonowany budynek - mokry, ocieplony - brak możliwości sezonowania (suszenia samoistnego), zamknięty - utrudniony odpływ wilgoci na zewnątrz, prawdopodobieństwo że masz w stropie wodę, jeśli masz strop z kanałami, dodatkowo wprowadzona wilgoć w postaci tynków, wylewek - to wszystko za szybko się dzieje. ja swoje suszyłem osuszaczami, ok.1000zł na prąd plus za usługę, o ile dobrze pamiętam 1500-2500zł, i skupiałem się tylko na posadzkach pod parkiet - po 5 miesiącach intensywnego wietrzenia było 6-7% wilgotności posadzki, po ponad tygodniowym suszeniu non stop 1-2%. wylałem ponad 200l wody, a dom miałem wysezonowany przez kilka lat zanim wykańczałem. taka ciekawostka, przy oknach (glify), gdzie był największy ruch powietrza i cienka warstwa tynku miałem przed suszeniem ok 1% wilgotności. weź też pod uwagę, że jak zaczniesz suszyć prawie świeże tynki - mogą popękać, mi pękł tynk na ścianie i suficie w innym pomieszczeniu, tynki tradycyjne, tynkowane w kwiecień/maj, suszone listopad. a z drewnem lepiej się nie spiesz - będzie idealne sucho to wchodź - inaczej szkoda kasy.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech to zły doradca. Przede wszystkim grzać i wietrzyć to podstawa, po szpachlowaniu i gipsowaniu tak samo. Tego zbytnio się nie przyspieszy, już to jak się przyspieszy to wyjdą pęknięcia na tynkach. To jak byś powiedział do kogoś: "siedź szybciej bo krzesło potrzebne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ile hydraulik bierze u was za podłączenie i przymocowanie stelaża do kibla podwieszanego ?

 

i jaki jest koszt naniesienia na mapkę geodezyjną oczyszczalni albo szamba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi ile hydraulik bierze u was za podłączenie i przymocowanie stelaża do kibla podwieszanego ?

Widełki 250/450 Zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widełki 250/450 Zł

 

250 / 400zl podłączenie bez obraniania karton gipsem samo przymocowanie do ściany i podłączenie do istniejącej już instalacji wodnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,płyty GK to dodatkowy wydatek,nikt Ci nie zrobi tego w cenie montażu stelaża i podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że jak podłączenie jednego kibelka za cenę nawet ten max 400zl to trochę dużo chyba :) ja dopiero się orientuje ale nie spodziewałem się takiej ceny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim etatowym majstrom płacę za to jak za punkt, czyli 200,-

Zabudowa z płyty to 35 zł za 1m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam tzw. geberit,bo tak popularnie się na wszystkie mówi :) to koszt taki jak Miły podał,zdarzają się fachury które zrobią Ci w tej cenie płytę GK,ale za jakość to już raczej nie chcą odpowiadać.Poza tym-większość wali GK prosto na stelaż geberita-co jest błędem bo powinno się robić stelaż z profili.Niektórzy dawają nawet dodatkowo OSB pod płytę GK,ale ja nie widzę takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy dawają nawet dodatkowo OSB pod płytę GK,ale ja nie widzę takiej potrzeby.

 

Ostatnio moi montowali stelaż cersanita z miską cersanita.

Na stelaż płyta i na to płytki.

Ori rura odpływowa ledwo starczyła na długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności