Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów podpowie mi gdzie mogę kupić taki (w załączniku) element okienny / drzwi balkonowych? Bo szukałem w marketach budowlanych ale tam nic nie dopasowałem i odesłali mnie do producenta okien :| Jednak nie wiem jakiej są one firmy (chociaż okucia na ramie wskazywałby jakąś produkcję niemiecką)

20120930_111003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tego chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne etapy prac

 

ocieplenie budynku styropian 20cm

 

wstawiłem dziś bramę garażową oraz jakieś tam drzwi tymczasowej budynek został zamknięty kaloryfery wiszą na ścianach piec bedzie montowany w poniedziałek i zaczynam ogrzewanie żeby dosuszyć wszystko w środku

 

zacząłem też podsypywać teren oraz zrobiłem z tyłu taras

 

c23484262c8de0f5.jpg

85f25e027d3d6341.jpg

e6d50e9b5bc1b4f8.jpg

09e8a73adbe8e699.jpg

7f025dfc1192c805.jpg

 

e64943c369149ddb.jpg

2a60d073cb18e594.jpg

2e517d536c4f4de1.jpg

99204ff4369bedc6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sporo się zmieniło od mojej ostatniej wizyty u Ciebie, a Święta coraz bliżej Panie Piotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe robię ten dom 5 miesięcy do świąt mam jeszcze sporo czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości kolego Falla dlaczego nie ocieplasz domu 2x 10 tylko 1x20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak z ciekawości kolego Falla dlaczego nie ocieplasz domu 2x 10 tylko 1x20?

 

ma to jakieś znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wiecej roboty chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

likwidujesz mostki termiczne między łączeniami. W sumie nie powinno ich być jak dobrze ułożysz ale to ta sama zasada jak z wełną na ocieplenie dachu powiedzmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x10 to więcej zachodu niż to warte, wystarczy że szczeliny wypełni pianką poliuteranową i nie będzie żadnych mostków termicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to zamknięta szczelina powietrzna tworzy mostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2x10 to więcej zachodu niż to warte, wystarczy że szczeliny wypełni pianką poliuteranową i nie będzie żadnych mostków termicznych.

 

Pianka ma inną konsystencję niż styropian,Ci którzy łączą styropian pianką popełniają błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pianka ma inną konsystencję niż styropian,Ci którzy łączą styropian pianką popełniają błąd.

A jakie to ma znaczenie przy 20 cm styropianu? Ja u siebie dam maksymalnie 12 cm i uważam, że to w zupełności wystarczy. Zwłaszcza że ściany murowane klejem izolują lepiej niż te murowane zaprawą cementową. Dom budowałem sam i wszystkie fugi starannie uzupełniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie to ma znaczenie przy 20 cm styropianu? Ja u siebie dam maksymalnie 12 cm i uważam, że to w zupełności wystarczy. Zwłaszcza że ściany murowane klejem izolują lepiej niż te murowane zaprawą cementową. Dom budowałem sam i wszystkie fugi starannie uzupełniałem.

napisałem żeby nie łączyć styropianu pianką,nie ważne ile grubości ma syropian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisałem żeby nie łączyć styropianu pianką

 

no to czym? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to czym?

No właśnie. Przecież teraz często stosuje się piankę zamiast tradycyjnego kleju. Nie tylko do uzupełniania szpar.

 

napisałem żeby nie łączyć styropianu pianką,nie ważne ile grubości ma syropian

OK, ale podaj jakiś racjonalny powód. W przyszłym roku docieplam, więc każdą dobrą radą nie pogardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy to zamknięta szczelina powietrzna tworzy mostek?
o ile jest szczelnie zamknięta to ok, styropian to nic innego jak pozamykane pęcherzyki. Ale jeśli szczelina jest zamknięta klejem do siatki to już nie jest szczelna.Gdzieś kiedyś oglądałem zdjęcia termowizyjne to ładnie "cegiełke" widać. Korci mnie aby zrobić badanie termowwizyjne mojej chałupki, nie wiecie czasem ile to kosztuje?

 

Pianka ma inną konsystencję niż styropian,Ci którzy łączą styropian pianką popełniają błąd.
a co z tego że ma inną konsystencje? cukier i herbata też mają różne konsystencje a się je łaczy :-P.co się stanie? Pytam bo nie wiem czy mam zrywać siatkę i wdłubywać piankę ze szelin póki tynku nie mam.

 

A jakie to ma znaczenie przy 20 cm styropianu? Ja u siebie dam maksymalnie 12 cm i uważam, że to w zupełności wystarczy. Zwłaszcza że ściany murowane klejem izolują lepiej niż te murowane zaprawą cementową. Dom budowałem sam i wszystkie fugi starannie uzupełniałem.
gdybym miał ogrzewać dom gazem czy prądem to bym się jednak na twoim miejscu zastanowił czy nie dołożyć kilku cm. Według użytkowników forum muratora i ich kalkulacjom przynosi to wymierne oszczędności. Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam urlop (w sumie kończy się :( ) zabrałem się za wiatę na samochody

Efekt dwutygodniowej pracy:

 

DSCN5286.jpg

 

Jeszcze zostało oblachowanie i rynny - czekam na kumpla-dekarza, ma przygotować towar.

 

Jutro zabieram się za podłoże: korytowanie, krawężniki, tłuczeń, kostka itd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie ocieplenie styropkiem pod tynkiem 16cm (dwie warstwy 8-ki kładzione na zakładke i klej równo pod, na, na łączeniach itd.. - zero pustych miejsc i daje rade...) inaczej ze względów konstrukcyjnych chałupy się nie dało....

 

te wiatke to zgłosiłeś do architektury? (tzw. zgłoszenie nie wymagające pozwolenia na budowe) żeby ci jej nie rozebrali bo z racji stałego posadowienia podpada pod zgłoszenie.....

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności