Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi z czego zrobić opaskę wokół domu ? kostka drogo wyjdzie może jakiś tłuczeń lub kamyk ? wylewka betonowa nie podoba mi sie za bardzo z czasem i tak odłazi od domu i pęka

 

Jeden z domów który robiłem miał biały tłuczeń (łuk od narożnika do narożnika budynku-szerokość na środku ściany ok 1,2m.Co kilka metrów drzewka ozdobne w wielkich, wkopanych w ziemię donicach--całość wyglądała całkiem,całkiem a jeszcze lepiej wieczorem z zapalonym oświetleniem led domku w podbitce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien lepiej wyglada od kostki, tylko te biale pewnie niedlugo zrobia sie zielone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście mam wszędzie kostkę

 

na ile cm szerokości masz tą kostkę w około domu ?

 

a co do kamienia jaki był by najlepszy ?

 

ile teraz średnio biorą za metra ułożenia kostki ?

 

końce jutro już dach i zabieram się za równanie terenu i rozprowadzenie rozsączenia z oczyszczalni no i zamykam wreszcie teren

 

3 września montaż okien , z baramą garażową i drzwiami chcę się wstrzymać żeby mi nie uszkodzili , chociaż strach nie zamknąć domu , może zabić garaż dechami a drzwi frontowe zbić z desek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Tobie o kostkę pełniącą rolę opaski - mam ją na 1 metr.

Z drugiej strony mam na 3 metry - miejsce do parkowania dla gości.

 

Cenę miałem ustaloną w 2010 na 25 zł za ułożenie 1m2 kostki i 10 zł za korytowanie czarnej ziemi pod pospółkę.

A że zrobili jak zrobili to do dzisiaj nie dostali ani za robotę, ani za kostkę itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi ile teraz średnio z metra kosztuje położenie kafla lub parkietu czy panela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ekipę, która robi mi mieszkania na sprzedaż i płacę im 40 zł za płytki, a 13 zł za panele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

przez kilka dni w pracy odbywało się szkolenie z dziedziny budowy domów.... podszedł do mnie prowadzący to szkolenie i poprosił o udostępnienie miejsca gdzie mógłby wbić pręt ok 3m do uziemienia....

 

wieczorem przynosi mi wynik pomiaru = 51 OHM

 

co to znaczy?

 

pytam z ciekawości

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wieczorem przynosi mi wynik pomiaru = 51 OHM

 

To znaczyże powinien wbic jeszcze jeden pręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dach ukończony

 

na razie słabe foto z fona

 

 

f894124870ad5472.jpg

b5f609701e95a3a9.jpg

9f6ce0a904c3cfea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy drzwi polecacie wewnętrzne upatrzyłem sobie przeszklone białe z pol skone to jaki mi wyliczyli za sztukę wyszło 1200zl czyli prawie 12 tys za 10 par drzwi porażka jakaś chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak leży... ;)

Ja mam porta z drewnianą okleiną i do tego ościeżnice prestige.

Katalogowo ~2.000 zł za 1 komplet.

Ostatecznie płaciłem po 1.400,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za podobne pieniądze może uda się znaleźć fachowca - stolarza do wykonania drzwi wg własnego projektu. mój fachowiec w 2008r (ponoć najdroższym) wziął za robotę z montażem ok 600zł/szt, materiał mój, zamki zawiasy szyby i lakier dokupiłem. ale to już zależy jakie są pieniądze na całość oraz kwestia indywidualizmu - miałem na drzwi własną wizję (tradycyjna futryna, całość z drewna, kolorystyka, oblistwowanie styku futryny pasujące wizualnie i kolorystycznie do całości wykończenia w domu, no i kształt drzwi pasujący do stylu domu) - niestety mijającą się z dzisiejszymi sklepowymi standardami (mówimy o normalnych pieniądzach). poza tym, mój punkt widzenia jest inny niż Twój - u mnie w środku są 22 skrzydła i miałem towar (drewno) - ty masz tylko 10 szt, i zakładam, że nie masz drewna... pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Drzwi drewniane wg projektu własnego, pomalowane, przeszklone, z zamontowaniem 1600 zł/szt tak to kosztuje można taniej jak ma się materiał swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jakie nadproża polecacie - L-19, U-kształtne czy prefabrykowane ze zbrojeniem (prostopadłościan)? Jakie na nośne a jakie na działówki? Majster radzi kupić U-kształtne, i do nich zbrojenie + beton. Ale na działówki to chyba te prostopadłościenne lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś miał styczność z deską podłogową dąb rustic czy jakoś tak z firmy dąbex ?

 

http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe/deska-podlogowa-lita-dab-dabex,p130984,l189.html#!oceny

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany, jakie nadproża polecacie - L-19, U-kształtne czy prefabrykowane ze zbrojeniem (prostopadłościan)? Jakie na nośne a jakie na działówki? Majster radzi kupić U-kształtne, i do nich zbrojenie + beton. Ale na działówki to chyba te prostopadłościenne lepsze?

 

Nie ma różnicy poza ceną. Majster ci tak doradził, bo będzie miał więcej roboty i więcej pociągnie kasy. Jak ja budowałem z betonu komórkowego, to mi całą listę przeciwności majstry wyśpiewali. A prawda była taka, że komórkowca położysz w połowie tego czasu co trzeba poświęcić na ceramikę - czas to pieniądz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma różnicy poza ceną. Majster ci tak doradził, bo będzie miał więcej roboty i więcej pociągnie kasy. Jak ja budowałem z betonu komórkowego, to mi całą listę przeciwności majstry wyśpiewali. A prawda była taka, że komórkowca położysz w połowie tego czasu co trzeba poświęcić na ceramikę - czas to pieniądz
John, z majstrem mam ustaloną z góry cenę prawie SSO (bez dachu), więc to nie to ;) Ale dziś pojeżdżę po hurtowniach i rozeznam się z ceną :) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

L-19 na ściany zewnętrzne passują, bo dwa tworzą komplet. na działowej z jednej strony ustawisz ale z drugiej dół będzie... chyba mają ok 8 cm szerokości a cegla lub bloczek 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie na działówki?

na działówki wystarczy podszalować deską 2 pręty i ze 3 cm betonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

tak wszyscy robią i też jest OK.( i ja tak mam)

 

---------- Dodano o 20:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:01 ----------

 

i nie beton a zaprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności