Skocz do zawartości
eryk

modyfikacje 1.8t AEB stage II: 245km

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że to będzie ostatnie podejście

ostateczny termin piątek 1.04 jak odmówią to dzwonie do MR Motors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pojechałem w piątek i udało się wrócić tego samego dnia cel został osiągnięty połowicznie bo z jednej strony jest w miare przyzwoity wykres i 340 Nm no ale z drugiej tylko 215 KM. Robert wyciągną sterownik pooglądał program pomacał wsadził z powrotem zrobił pomiar i powiedział że jest to więcej niż dobry wynik na tym turbo i nic więcej sie nie ugra a najlepsze jest to że w bardzo bardzo promocyjnej cenie więc zaoszczędzone pieniądze przeznaczam na osiągnięcie zamierzonych 230KM bo nie odpuszcze :)

hamownia 1.04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wynik. Już się chciałem wydechu czepiac, ale patrzę, że przelot 2.5cala... czyli jednak to SP51 to wcale nie taka dobra opcja, jak niektórzy piszą hmm oby się auto dobrze sprawowało!

 

AA... i wywal ten filtr, który teraz jest - wsadź tam jakieś porządne, gąbkowe ITG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niuton bardzo sympatyczny 300Nm przy 2400, super.. Bardzo nisko wstaje co bedzie utrudnialo ruszanie na suchym. Na mokrym to zapomnij... ;)

 

wrzuc inlet pipe czy induction pipe (roznie to nazywaja) Przekroczysz 220 i 350Nm.

 

Kto robi soft? Tune up czy Unitronic?

Jaki boost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zaktualizowałem mody w aucie z pierwszej strony

tak więc In Pipe już jest 3 calowy jak i obudowa przepływki

soft ostatecznie pomacany przez Tune-Up

boost na 4 biegu ok 1,2 bara czasami trochę więcej

 

Na pewno co zrobie wkrótce to przerobie trochę wydech a mianowicie obecnie jest na końcu duży tłumik sportowy ale nie przelotowy tylko taki normalny chyba to sie nazywa komorowy nieważne, wytnę go i zapakuje po środku i na końcu dwa tłumiki całkowicie przelotowe bo ten co mam może trochę dławić.

no i w celu osiągnięcia zamierzonych 230 KM lub ciut więcej jak się uda zapakuje k04-15 gdyż w stanach są w bardzo dobrej cenie a będzie miał mi kto przywieść więc już w ogóle bajka a za swoje SP51 tez parę zł odzyskam na rynku wtórnym

Edytowane przez eryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie baw się w K04 - w tych samych pieniądzach będzie GT2X :) A to już 3 z przodu może być jak dobrze wystrojone... :)

 

btw. gratuluję - najmocniejszy pasek na forum (dziś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też myślałem o GT2x ale jest niestety dużo droższa. gt2x wychodzi 1500$ do niej musi być już większy kolektor więc przynajmniej kolejne 150$ co daje przy obecnym kursie 5000 do tego strojenie i pewnie cos jeszcze po drodze wyniknie i wyjdzie z 8000 zł albo lepiej co w przypadku mojego klamota to troche dużo. A k04 oryginał wychodzi jakies 2300 zł a dobry zamiennik 1400zł do tego kolektor to wyjdzie niecałe 2000zł programu nie musze zmieniac no i za moje turbo tez jakies pieniądze dostane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote polatałem troche po lotnisku w Kluczewie no i fajnie sie jeździ ale przydało by się więcej mocy no i sprzęgło już nie daje rady szczególnie na 4 biegu. Ponieważ jak już pisałem wcześniej mam możliwość zamówienia klamotów z US więc posiedziałem na ebay no i planuje zamówić tak: sportowy kolektor wydechowy turbo K04-15 z większym kołem kompresji (56mm) no i zostaje jeszcze sprzęgło jest kilka ofert i teraz tak albo radzikowski koszt to ok 1000zł no ale się czeka chyba z miesiąc a kompletne sprzęgło z US do 290km i 400nm kosztuje jakieś 800-900zł. Co o tym wszystkim myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat sprzęgła jest długi jak rzeka... jeśli chcesz startować na 1/4 mili, to trzeba jeszcze pomyśleć o dwumasie i zamienić ją na lite koło zamachowe. Jak zamieniasz dwumas na "jednomas" to pamiętaj, że tarcza sprzęgła musi mieć sprężyny... (inaczej wibracje i naprężenia przenosisz bez amortyzacji na skrzynię) a na szukanie takiego zestawu jeszcze się nikt tutaj nie zdecydował - chociaż teoretyków kilku było.

 

Sprawdzony zestaw to sachs performance. Ale to inny koszt (3x tyle, co napisałeś). No i seryjny dwumas wytrzymuje bez problemów jeśli jeździsz z głową, a nie 0-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wiem że długi i o ile na temat silników poprzecznych został dość mocno wyczerpany to wzdłużne silniki jakoś nie są specjalnie poruszane głównie to głownie radzikowski i seryjny dwumas. A co do różnic w systemie z kołem zamachowym jednomasowym i dwumasowym to mam troche pojęcie bo jestem mechanikiem i mam wykształcenie w tym kierunku i wkrótce startuje na diagnoste więc wydaje mi się że coś tam wiem (oczywiście nie chwaląc się :)) A tuning to hobby więc z tym jest różnie głównie nauka na błędach i forum

no a teraz do tematu z jednej strony wolałbym zostawić dwumase i dać wzmocniony docisk z nową tarczą, gadałem dzisiaj z radzikowskim to krzyczy 1200 i do dwóch tygodni robota więc do przyjęcia samochód bym rozebrał na warsztacie i w międzyczasie zrobiłbym nowy downpipe 3 calowy bo klamoty będą lada dzień. No ale z drugiej strony czasami fantazja ponosi i bezpieczniej i pewniej byłoby zapakować lekki jednomas tarcza z tłumikami i mocny docisk. są takie zestawy w stanach i koszt jest bardzo przystępny ok 1300zł niby do 310 km i 400Nm więc wygląda wszystko pięknie. No ale z doświadczenia wiem że jak się zaklada ten zestaw zamienny Valeo z jednomasem to silnik już nie ma takiej kultury pracy jak w wcześnioej no i w czasie jazdy też jest głośniej no ale z tym to już mniejszy problem bo na przelotowym wydechu i tak mało słychać :) i teraz co tu robić mam jeszcze dwa tygodnie do złożenia zamówienia i podjęcia decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i już nie ma odwrotu zamówiłem sprzęgło kolektor i turbo jak na zdjęciach poniżej które mają być u mnie do końca miesiąca, no a w międzyczasie biorę się za przeróbkę wydechu będzie 3 calowy downpipe zakończony tłumikiem przelotowym o wejściu 3 cale wyjściu 2,5 i tłumik końcowy przelotowy 2,5 cala a po wydechu biore się w końcu za pomalowanie zacisków na czarno. jak skończe to wrzucę sowoje dokonania do tematu

kolektor.jpg

sprz?g?o.jpg

turbo.jpg

wydech elem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie za turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą jest to Upgrade K04-15. Ma ona większy kompresor z 51/38 na 56/42. w polsce widziałem też robią takie przeróbki np Karambol albo scrollproducts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3" wydechu w wydechu nie sa Ci potrzebne. Oprocz poczatku DP.

 

jak juz kolektor kupujesz to trzeba bylo isc w wieksze turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3 calowy to bedzie tylko sam początek mniej więcej do miejsca w którym zaczyna się tunel środkowy tam pakuje tłumik który ma wej 3" a wyj 2,5" i reszta zostaje 2,5" i na końcu 2,5" tłumik końcowy przelotowy. A większego turbo nie kupuje bo cena ok 5 tys zł za gt2x na którym może bym spróbował polizać 300 ale to już za duże koszta spróbuje na tym dojśc do 240/350 będę zadowolony i na ten projekt wystarczy za jakiś czas może spróbuje zrobić jakiegoś bardziej szalonego passka 4x4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

downpipe zrobiony zdjęcia poniżej. No jest głośno głośniej niż na tym tłumiku co miałem który był co prawda jeden ale bardzo duży więc będę musiał zapakować jeszcze jeden tłumik gdzieś po środku, ale za to dźwięk jest piękny szczególnie na wyższych obrotach no i mam wrażenie że samochód lepiej się zbiera ale to może takie wrażenie przez dźwięk. W poniedziałek biorę się za malowanie zacisków na czarno.

DSC01685.jpg

DSC01686.jpg

DSC01687.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbudzasz wspomnienia... :mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, na taki DP to aż miło popatrzeć :) :mniam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawki odebrałem w niedzielę, więc teraz pozostało znaleźć dwa lub trzy wieczory na zamontowanie i relację z wrażeń no ale niestety to będzie dopiero gdzieś za dwa tygodnie :/:

Zdj?cie0076.jpg

Zdj?cie0077.jpg

Zdj?cie0079.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu klamoty założone i auto lata wykres narazie nie jest może idealny ale wynik niezły. Zamontowałem turbo i kolektor doładowanie 1,4 bara do 6000 obr a ze sprzęgła zrezygnowałem bo odkryłem jak tanio zrobić w passacie 1,8t sportowe sprzęgło a mianowicie pasuje od 1,9 tdi 115 i 130 km tylko że w niektórych modelach bo jedne miały 23 zęby a inne 28 jak w 1,8t. sprzęgło klei jak głupie pedał jest twardszy no ale po za tym jest idealnie. nr sachsa dla chętnych do przeróbek 3000 950 604

hamownia 22.06.11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności