Skocz do zawartości
eryk

modyfikacje 1.8t AEB stage II: 245km

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ Passat przeczekuje zimę nieujeżdżany a do końca lutego jest dużo czasu więc więc można było by coś podłubać przed strojeniem. na forum A4 parę osób zamontowało do swoich tuningowanych 1.8t wałki rozrządu od wersji wolnossącej ADR co poprawia szczególnie górny zakres obrotów. Słyszeliście coś o takim rozwiązaniu czy warto ?

warto przy BIG turbo, a nie K04... poprawisz 2-3 KM w górnym zakresie. Policz 3x czy warto, bo IMO nie. BTW. 2 wałki czy jeden wałek? ;) bo nawet pomimo innych oznaczeń pamiętam, że wałek ssący miał identyczną specyfikację w doładowanych, jak i niedoładowanych 1.8T... (ale pamięć zawodna, więc pytam...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym wymieniał to dwa. wizualnie oba się różnią w ADR są ostrzejsze

ale skoro mówisz że przy moim turbo przyrost będzie niewielki to dam sobie spokój

z drugiej strony koszt niewielki bo ok 200zł za dwa wałki plus 3-4 godziny własnego udziału i zawsze będzie więcej KM. przemyślę sprawę i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rozważeniu wszystkich za i przeciw z wałkami daje sobie spokój.

z TUNE-UP jestem wstępnie umówiony na 25 lutego i zobaczymy co tam wystrugają :) mam nadzieje że uda się osiągnąć zamierzone 230KM i 350 Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewnie się uda, ale będą to dość ospałe konie.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ospałe przez małe turbo czy powoli wkręcający się silnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eryk, the.wolf-owi chodzi o to, że passat ma silnik nie tu gdzie trzeba (przed przednią osią) i waży 1500kg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to mnie nie straszcie, bo już myślałem że znowu zrobiłem coś nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Marek no bez przesady... :)

 

bardziej mi chodzilo ze male wyzylowane turbo nigdy nie wrozy rewelacji ;) ale rowniez waga to zabije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co słychać dalej w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesunęli mi termin na ten piątek bo mieli niby jakąś awarie więc w weekend zdam relacje. Okazało się że zabawa potrwa dwa dni żeby wszystko cykało jak należy. Podoba mi sie takie podejście a nie jak w v-techu 3 godziny i program sportowy zrobiony :/ No ale wszystko okaże się już niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znowu zadzwonili do mnie że programista ma jakiś problem rodzinny i lipa, następny termin za dwa tygodnie. Ciśnienie mi skoczyło jak do mnie zadzwonili że masakra więc chyba samochód pójdzie najpierw do lakiernika, zobaczymy ............ co wyjdzie za te dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i znowu zadzwonili do mnie że programista ma jakiś problem rodzinny i lipa, następny termin za dwa tygodnie. Ciśnienie mi skoczyło jak do mnie zadzwonili że masakra więc chyba samochód pójdzie najpierw do lakiernika, zobaczymy ............ co wyjdzie za te dwa tygodnie
sorry kolego ale chyba lecą w kulki sobie trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie ze strony TUNE-UP cisza więc mam na dzieje że wkrótce się odezwą. Mam takie pytanko jeszcze może ktoś z was miał styczność z czymś takim jak na zdjęciu. jest sens instalować taki kolektor w moim przypadku czy ogólnie to bajer który dobrze wygląda i nic więcej. pytam bo mam do wzięcia takie cudo w przystępnej cenie

kolektor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest... w skrócie - turbo (jeszcze) szybciej wstaje + wyższy przepłwy spalin, czyli wyższy moment (a więc i moc) w całym zakresie obrotów. W praktyce przy K04 może się okazać, że dobry tuner zrobi to samo albo i lepiej na seryjnym kolektorze.

 

BTW> upewnij się, że to się zmieści, bo tam aż tyle miejsca nie ma w komorze, a ten kolektor wydaje się dość wydumany (jakby do poprzecznych?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na razie ze strony TUNE-UP cisza więc mam na dzieje że wkrótce się odezwą. Mam takie pytanko jeszcze może ktoś z was miał styczność z czymś takim jak na zdjęciu. jest sens instalować taki kolektor w moim przypadku czy ogólnie to bajer który dobrze wygląda i nic więcej. pytam bo mam do wzięcia takie cudo w przystępnej cenie
to się tam nie zmieści tak jak pisze Marek za mało miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. kupuj, jeśli w przystępnej cenie nie oznacza chiński, bo inaczej napytasz sobie biedy tylko...

 

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

 

nie no miejsce jest... zdjęcie nie oddają perspektywy. Filtr powietrza prawdopodobnie wyląduje w koszu (patrząc po układzie wylot jest do dołu, więc turbina montowana jest defacto pod baranem) i trzeba będzie uprawiać rzeźbę ze stożkami :wmorde a jak stożki, to cała jazda z przepływomierzem, odmą i DV... itp...

 

jak sobie teraz pomyślę ile ja z tym walczyłem, to zdecydowanie cofam poprzednie wypowiedzi - dla 230 koni NIE WARTO, bo to samo będzie na seryjnym kolektorze. Ewentualnie jak chcesz koniecznie poprawić flow, to kup kolektor ATP pod eliminatora - jest bardzo podobny do stockowego, tylko ma poszerzone kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszki filtra już dawno nie ma, jest stożek na sztywnym dolocie z nierdzewki, no ale skoro niekoniecznie musi być lepiej to faktycznie szkoda ryzykować i jeszcze jakby miało się okazać że popęka to szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
puszki filtra już dawno nie ma, jest stożek na sztywnym dolocie z nierdzewki

a jak ogarnąłęś odmę i DV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odmie jest filterek, myślałem o jej podłączeniu ale jest mało istotna bo nie służu do smarowania tylko leci z niej gorące powietrze więc prościej było założyć filtr, a DV ma normalnie wejście w dolot tylko ciut wyżej niż seryjnie. w czwartek będę grzebał przy aucie to strzele fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej zamieszczam zdjęcia mojego sztywnego dolotu tzw TIP obudowa przepływomierza 3cale dalej kolano z rury ze stali nierdzewnej 3 calowej z dospawanymi rurkami pod N75 DV i opary paliwa, łączniki silikonowe od fmic.pl

DSC01395.jpg

DSC01397.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności