Skocz do zawartości
Gość kamerton

Czy opony 195/65/15 ET 38 mieszczą się w passacie 1995 ?

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja mam pytanko o dwa rodzaje felg :)

 

 

Mam b3 w kombi oponki 185/65/14 na ori stalakach z passiora.

 

W piwnicy leżą alumki 7j/15 ET 13 :D Na nich są opony TOYO 205/55/15 a mam też BF GOODRICHy 195/65/15

Które da radę upchnać na lato w b3?

 

druga kwestia to zimaki :) idzie wsadzić felge 13 w pasiorze b3? bo mam nowe oponki zimówki, a żal wyrzucać, zostały mi po poprzednim aucie.

 

Pozdrawiam!

 

---------- Post added at 00:07 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

 

nie da sie z tego co piszesz masz felgi 13 a opony 15 to jakby wlozyc opony z traktora na felgi z tira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga kwestia to zimaki :) idzie wsadzić felge 13 w pasiorze b3? bo mam nowe oponki zimówki, a żal wyrzucać, zostały mi po poprzednim aucie.

 

13-ek nie wsadzisz, zaciski hamulcowe nie pozwolą ;)

 

 

 

 

nie da sie z tego co piszesz masz felgi 13 a opony 15 to jakby wlozyc opony z traktora na felgi z tira

 

Wojta, gdzie Ty przeczytałeś że felgi ma 13-ki a opony 15-ki na nie chce założyć? :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękówa za odpowiedź, a co do tych 15nastek to wejdzie to jakoś z ET13 i tymi rozmiarami oponek?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: mam założone opony letnie 195/55/15 na felgach aluminiowych 7 calowych, ET 35.Chcę założyć na tył opony letnie 205/60 a z przodu zostawić te 195/ 55. Będzie dobrze? Czy na tyle nic nie będzie tarło? Czy te opony 205/60 nadają się do tych felg z tym ET?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał zad zdecydowanie wyżej. Do 205 powinieneś mieć profil 50. I wtedy będzie praktycznie niezauważalnie.

 

Zresztą - czy to naprawdę tak ciężko wyliczyć co do setnej części mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205/50/16 i wygląda dobrze nic nie wystaje ,nic trze jest po prostu git wiec napewno Ci wejdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b3 195/70/15 wejdą? miał ktoś takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
195/70/15 wejdą?

 

Wejść wejdą, ale nie dość że bedą wyglądały tragicznie takie balony, to jeszcze bedzie obcierać wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki... właśnie o te tarcie najbardziej chodzi. Ja teraz mam 195/50/15 jeździ się dobrze, wygląda ładnie, nic nie przyciera tylko przód trochę łysy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 195/65/15 na przodzie tarło na nierównościach nawet jak sam jechałem, a tył to jak ktoś na kanapie usiadł. Zawieszenie było dobre.

No i wyglądało to słabo, za duże balony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do tych 15nastek to wejdzie to jakoś z ET13

 

Przymierzałem ET13 (felgi od bawary) i wyglądało to tak : przód bardzo ryzykownie ponieważ wystaje poza obrys auta-wygląd kozak,ale mogą się szkieły czepiać,co o przeglądzie nie wspomnę.W tej chwili mam na tyle ET40 + dystans 30mm więc ET10 jest i jest git-z przodem nic nie kombinowałem bo po przykładzie ET13 nie chce mieć kłopotów na drodze.

Reasumując-wejść wejdzie ,jeśli nie masz stracha tak jeździć to na pewno będzie to cieszyć Twoje oko.

 

---------- Post added at 09:14 ---------- Previous post was at 09:12 ----------

 

Ja teraz mam 195/50/15 jeździ się dobrze, wygląda ładnie, nic nie przyciera tylko przód trochę łysy :/

 

też takie mam.Przód profil 50,tył 55 i jest dobrze,choć tak jak mówisz przód trochę łysy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ET38 alusy z oponami 195/55 R16, wygląda super i nic nie obciera, ori zawieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam do was pytanko. Jaką polecacie opone na felge R16 7,5J ET 35 ? 195/50 czy 55 ? Przy ori zawiasie.

Jak ktoś by miał z chęcia bym jakieś foto zobaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pjotrek90

Ja w moim B3 syncro G60 mam 205/50R15. Pasuja do auta, ale jak dla mnie troche zbyt szerokie sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7,5J ET 35 ? 195/50 czy 55 ?

Przy 7.5J to wstawiłbym raczej 205, a jak już ma być 195 to lepiej wyższa oponę , zawsze to trochę ochroni rant felgiprzed ewentualnymi krawężnikami...no i oczywiście oponę dedykowaną do alusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 8J będę zakładał 195;) troszeczku naciągu nie zaszkodzi, a przy okazji auto będzie jeszcze jakoś jechało...jak german to german xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności