Skocz do zawartości
Gość kamerton

Czy opony 195/65/15 ET 38 mieszczą się w passacie 1995 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamerton

coś chyba ociera z tyłu w nadkolu na dolach...załozylem wczoraj dunlop M3 1995/65/15 felgi ET 38 zamiast 35. Czy ktoś jeździ na takim rozmiarze ? Z jakim rezultatem?

Dzięki za podpowiedzi!

kamerton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podwieśże żeby nie tworzyć nowego wątku a więc idzie zima a zimówek nima jeżdżę na letnich 185/65/14 na felgach 6Jx14H2 ET38 czy zimówki kupić w takim samym rozmiarze czy ( nie wiem czy dobrze rozumuje ) czy 175/65 czy 175/70 gdzie wyczytałem że na zimę lepiej mieć węższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Pasek na 175 wygląda już trochę kijowo, ja mam zimówki 185 i żadnych zastrzeżeń :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamerton

z silnikiem VR6, szerokość opony 195 nie wydaje się przesadzona. Ale wysokość 65 - to inna sprawa ( chyba przesadziłem i wymienię na 55, bo inaczej wytrę bieznik o nadkole :]:]:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen
coś chyba ociera z tyłu w nadkolu na dolach...załozylem wczoraj dunlop M3 1995/65/15

Hmm... Pasek z 1995r to B4. Jeżeli tak to na pewno masz za duży rozmiar opon. Jeżeli wysokość 65 to tylko 14 cali. Jak chcesz 15 cali to musi być niższy profil np. 50. Opony 195/65 15 cali mogą być za duże i obcierać. Rozmiar ET nie ma tu znaczenia... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam oponki 195/65/15 i felgi ET28 i wszystko ładnie hula. Nic nie obciera a i nadkole jest ładnie wypełnione:)

Rozmiar ET nie ma tu znaczenia... :cwaniak:

według mnie ET ma tu znaczenie. ET jest to odsadzenie felgi od jej środka. Im mniejsze ET tym felga bardziej wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamerton

Skoro są różne opinie, to :hurra: spróbuję posadzić 5 osób do środka, a potem pohuśtać całością - okaże się, co obciera. Dzięki za odzew :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamerton, domniemwam że masz VRa a więc na zimę 195/55/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamerton

czy jeszcze komuś dobija na dołach profil 65 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeszcze komuś dobija na dołach profil 65 ?

 

.... i co kamerton, jakie założyłeś opony, i jak Ci się na nich jeździ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys zalozone 195/65/15 na et 30 i chodzily na styk.. jak wiozlem kiedys plytki oponka na milimetry szla przy nadkolu ale nie obcieralo... druga sprawa ze strasznie kijowo to wyglada i chyba z 8km na 100 km oszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamerton

odradzam profil 55 z powodu 1) ceny opon nietypowych 2) dziur na drogach

eksperyment zakończył się kupnem opon 195/60/15 które pasują b. dobrze

komfort/cena w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianoos

Witam,

 

Mój Tata właśnie kupił do Passata letnie opony 185/70 R14 razem z felgami aluminiowymi. Szkoda, że o tym nic wcześniej nie wiedziałem. No ale tak to bywa. :( Co myślicie o takich oponach?

Aha, no i jechałem ostatnio to z prawej strony przednie lub tylne koło buczy. Wraz np. ze spadkiem prędkości, to buczenie tak jakby spowalnia, większe są odstępy pomiedzy tym buczeniem. Co może być nie tak? Dodam tylko, że jak jeździłem na zimówkach, to tego nie było.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawidłowy rozmiar to 185/65/14 lub 195/60/14, 70-tki sa troszkę za wysokie, buczeć może opona (ja mam dwa dunlopy które muszę wywalić bo huczą ze głowa boli a bieżnik jest jeszcze ok :( ) moze być też łożysko czy przegub no ale jeśli na zimówkach tego nie było to na 99% oponki do wymiany i masz okazję do zakupu prawidłowego rozmiaru :)

ja właśnie planuję zakup fuldy carat progresso lub kleber dynaxer hp2 i zasatnawiam się czy 185/65/14 czy 195/60/14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mój Tata właśnie kupił do Passata letnie opony 185/70 R14 razem z felgami aluminiowymi. Szkoda, że o tym nic wcześniej nie wiedziałem. No ale tak to bywa. :( Co myślicie o takich oponach? ....

 

jeżdżę na takich zimą i jest rewerlacyjnie: komfortowo i bez strachu na dziurach, na lato jak nie szalejesz na zaktętach i cenisz komfort to tak, ale fakt autko jak łódka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko czy opona 195/60/15 (et38) bedzie pasowala do Passka b3?? Czy nie bedzie nigdzie obcierało?? Ma ktos zalozone takie oponki w swoim Passku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam pytanko czy opona 195/60/15 (et38) bedzie pasowala do Passka b3?? Czy nie bedzie nigdzie obcierało?? Ma ktos zalozone takie oponki w swoim Passku??

ja mialem 195/65 r15 i na zakretach nawet bez obciazenia przycieraly o amortyzatory, o dolny "kielich" spreżyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno się dokładnie taki sam temat przewinął, nie wiem co kolega Filip954 ma w zawieszeniu nie tak ale nie ma opcji żeby przycierało. Nakulałem już ponad 1000km na tych kołach i do talerzyków jest jeszcze spory kawałek a przecież koło pracując przesuwa się względem nadkola a talerzyk wędruje w górę.

 

Tutaj więcej info i zdjęcia:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=101064&page=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie:) bo dostałem dzisiaj od wujka felgi 15' et25 bez opon i zastanawiam sie czy tych felg nie zalozyc bo pasior lepiej na nich wyglada:D i mam takie pytanie: jakie oponki beda pasowaly?? myslalem nad 185 lub 195/60 albo 65, dodam ze dziur na terenie Kłodzka nie brakuje:( a jeżdżenia na profilu 195/50 juz

mam dosyc bo ostatnio wpadlem w dziure i fela do prostowania:( wiec potrzebuje wyzszy profil xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanko o dwa rodzaje felg :)

 

 

Mam b3 w kombi oponki 185/65/14 na ori stalakach z passiora.

 

W piwnicy leżą alumki 7j/15 ET 13 :D Na nich są opony TOYO 205/55/15 a mam też BF GOODRICHy 195/65/15

Które da radę upchnać na lato w b3?

 

druga kwestia to zimaki :) idzie wsadzić felge 13 w pasiorze b3? bo mam nowe oponki zimówki, a żal wyrzucać, zostały mi po poprzednim aucie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności