Skocz do zawartości
pawelekm

Opis: Wymiana żarówek światła stopu kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mnie sie dostać do światełka, wymieniłem żarówkę. Tu zaczęły sie cyrki...Przed zmontowaniem sprawdzam kijem na hamplu i ładnie sie swieci, zatrzasne bagażnik i już powiedzmy jedna z żarówek nie swieci, znowu podociskam i ponownie ta sytuacja, dodam, ze nie chodzi cały czas o ta sama żarówkę, raz jedna raz druga, czasem dwie. Można coś z tym zrobić? Posprawdzałem wszystkie te styki i wyglądają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - wymieniaj wszystkie 8 a nie jedną, bo to daremna robota, zaraz pójdzie następna (sądząc po tym co napisałeś, to wymieniłeś właśnie jedną).

Po drugie - jak takie jaja się dzieją, to poczyść styki, podoginaj może lekko, albo w żarówkach te "włosy" poodginaj. Są też środki na poprawę jakoś połączeń elektrycznych, ale ja na Twoim miejscu dobrze bym to przeczyścił, wymienił wszystkie 8 i powinien być spokój na ładne parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkich nie wymieniłem, miałem akurat jedna w zapasie, styki podoginalem w stronę żarówek i nawet owe "włoski" od żarówek. Trzasne klapa i świeci obecnie 6, po prawej i lewej niet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, wszystkich nie wymieniłem, miałem akurat jedna w zapasie, styki podoginalem w stronę żarówek i nawet owe "włoski" od żarówek. Trzasne klapa i świeci obecnie 6, po prawej i lewej niet...

 

Za mocno trząsnąłeś klapa i jep po żarówkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, trzasnąłem kolejny raz i świeca ponownie wszystkie...jak pomyśle, ze po raz "n-ty" mam tam sie dobierać...ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierz się i wymień wszystkie. Poczyść, poodginaj i weź 2 osobę niech wciska hebel a ty ruszaj, trzęś tą listwą z żarówkami i patrz czy wszystko działa sprawnie, jak któraś nie łączy to dłub...

Nie wiem, u mnie wszystko zagrało super po wymianie wszystkich 8 i mam święty spokój...

 

Aha, no i polecam mój sposób - nie "wykańczam" roboty, póki nie jestem w 110% pewny, że będzie git. Lepiej 5 razy sprawdzić i wprowadzić poprawki jeśli coś nie trybi do końca, niż rozbierać "po raz n'ty"... :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności