Skocz do zawartości
bimbol

Domniemana kradzież konta Matysa cd...

Rekomendowane odpowiedzi

p.s. chciałbym tylko dodać że macie ludzie pretensję ale powinniście mieć tylko do siebie, jak można wysłać w ciemno kase za rzeczy które kosztują 4 razy tyle normalnie, bez kontaktu ani telefonicznego ani żadnego innego oprócz pw, czy ktoś umawiał sie na odbór osobisty??? ja wystawiając przedmioty zaznaczam że preferowany jest odbior osobisty i kontakt ze mną telefoniczny jest również łatwy.

Słuchaj kolego sympatyczny,

Nie od wczoraj kupuję i nie jestem jakimś frajerem w temacie.Pamietaj,że stosujemy tu na forum pewne zaufanie, rzadko się też kupuje za pobraniem.W końcu dziś ty sprzedajesz, jutro - kupujesz.Komu by się chciało bawić w taki shit i tracić przyjaciół z Forum..?!Wszystko hulało do tej pory gites.Zważywszy na fakt,że zapododałeś takie ceny(nie do końca jestem przekonany,że jednak to nie TY) pomyslałem sobie: ,, ooo spoko, gościu ma jakieś dojścia w ASO, czy gdzieś-chce sobie jeszcze bardziej poprawic reputację, choć od kilku lat jest juz na forum.Nie może być to kant, skoro zapodaje adres i...raczej po tylu latach nie chciałby sobie jej spierd..lić."

Druga sprawa : czemu nie dałeś jakiejś info na forum,że zakosili ci kompa?Nikt się z Twoich znajomych bliskich z forum nie zgłaszał do Ciebie z zapytaniem: ,,matys, co ty odpierdzielasz,że wystawiasz takie fanty za tak mała sumę..?! "

 

Wszystko jest dziwne i większość ludzi Ci niestety nie wierzy.Dowód , dowód proszę.Mocny najlepiej jakiś.

Edytowane przez SuVW_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak brniesz dalej...

Czemu ukryłeś obecność na forum po tym wałku jak wcześniej można było sprawdzić kiedy jesteś/byłeś dostępny na forum? Pewnie znowu nie Ty to zrobiłeś...

Z dystansami piszesz też nie miałeś nic wspólnego a jak widzę sprawa toczy się od maja-nie logowałeś się od maja na forum? Np 9 lipca zakładasz temat o problemach z klimą, dokładnie wentylatorem klimy, 13 lipca odpisujesz jeszcze w tym temacie z rozwiązaniem problemu a 16-go jest założony wątek o gadżetach do sprzedania-mamy więc rozumieć że złodziej pisał te posty o klimie? Złodziej też szukał gdzie można kupić niebieskie wkłady lusterek? Albo to pisane ósmego lipca:

no przy pasku meeega duzo pracy ale radyjko za to masz dobre, szkoda że marnuje się na slabych glosnikach. p.s. nie ilość głośników ma znaczenie a ich jakość, wystarczą cztery (2xwoofer 2x tweeter ) muzyka to i tak dźwięk stereo.

czy:

no to tylko dla pasażerów dźwięk a dla kierowcy to tylko partaczy wszystko. a skrzyni nie ma być słychać w bagażniku tylko ma być po prostu bas w aucie chyba że wsadzisz jakiś megatubson który będzie tylko łupał a nie grał.

Chyba powszechnie jest wiadome, że robiłeś audio w niejednym aucie czym się zresztą chwaliłeś. Dawno się nie logowałeś powiadasz? Trudno mi w to uwierzyć.

Ktoś się posługuje Twoim kontem i nawet robi z niego zwrot pieniędzy? Normalnie złodziej o gołębim sercu.

Inna sprawa, że na Tobie polega sprawa zabezpieczenia dostępu do haseł i Ty za to odpowiadasz, no ale jak sam piszesz ta sprawa nie ma nic wspólnego z kradzieżą laptopa, chociaż kolega Kuman wyraźnie sugerował że to ma związek z kradzieżą laptopa-znowu skąd ten wniosek, po rozmowie telefonicznej?

Na pierwszy rzut oka ta rzewna opowiastka w którą jesteś poniekąd zamieszany(sic!) się nawet klei ale tylko na pierwszy...

Jest jeszcze czas żeby załatwić to we własnym gronie, myślę że każdy zrozumie że były problemy finansowe i poczeka na kasę tyle ile trzeba będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kradziez laptopa była zgłoszona na policje ??

bo jesli nie to chyba niezdajesz sobie sprawy z powagi sytuacji w jakiej jestes...

 

wiecej informacji bede miał po weekendzie...... jak pogadam spokojnie z prawnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja rozmawiałem z prawnikiem i w takiej sytuacji,gdy miał jakieś dane przechowywane,których nie powinien na kompie to po kradzieży powinien to niezwłocznie zgłosić na najbliższy komisariat,gdyż w przeciwnym wypadku oprócz tego co się podszywał to sam właściciel komputera ponosi koszta związane z tym oszustwem...

 

---------- Post added at 14:54 ---------- Previous post was at 14:51 ----------

 

podajcie mi na pw czy numer konta się zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz panowie

(...) nie ma to nic wspólnego z kradzierza mojego laptopa.

Wygląda na to że Matys nie wiąże tej sprawy z kradzieżą laptopa a czemu sam się odżegnuje od jednego z możliwych wariantów wyjaśnienia tej sprawy można się domyślać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu wyrokować, ale ja bym się poważnie na jego miejscu martwił...

I nie jest to żadna groźba, lecz zwykła kalkulacja sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...Konto należy do Matysa niemalże w 100% a jest to konto inteligo i jedynie gdzie można uzyskać więcej info to oddział główny w Wawie,gdyż są to konta wirtualne i nie posiadają oddziałów bankowych...Sprawa zgłoszona u mnie na komisariacie,ale prosili jednak aby każdy podał swoje dane:imię i nazwisko oraz nr tel w celach potwierdzenia w razie czego,że sprawa jest na większą skalę...A poza tym do RMF FM dzwoniłem i może w wiadomościach o przestępcy będzie jak tylko coś policja więcej ustali:)

 

Spodobało mi się to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spodobało mi się to

co Ci sie spodobalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez nakręcania się panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spodobało mi się to
co Ci sie spodobalo?

Wydaje mi się, że Byku21 chciał napisać "Spodobało IM się to" - w domyśle RMFowi. Mam rację, byku?

 

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

 

Jako, że chcę sprawę zgłaszać na policję, proszę wszystkie osoby poszkodowane o przesłanie mi swoich danych na PW (imię, nazwisko, adres, aktualny telefon), oraz kwoty na jakie zostaliście naciągnięci. Zrobię listę i przekażę policji.

Dodatkowo do diabel_102 - wyślij mi scany przelewów, co płaciłeś matysowi. Opisz sprawę w wiadomości. Adres do mnie to nick z forum i @poczta onet pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, choć z tematem nie mam nic wspólnego to może uda się naszym Panom z IT wyciągnąć logi konta Matysa i sprawdzić z jakiego IP się logował np. w przypadku zakładania tematu z tymi uchwytami. Jeżeli konto to raczej człowiek loguje się tylko z kilku IP (np: praca, dom, ewentualnie jakiś iPLUS i może nie wiem IP dziewczyny). Jeżeli to IP będzie odbiegać od normy a powtarzać się w przypadku logowań i wypowiedzi w tym temacie to:

- można to podać na Policji a oni sprawdzą do jakiego providera należy IP i jaki ich klient z niego korzystał

- (tu potrzeba więcej czasu) ustalić który z naszych forumowiczów logował się z tym samym IP (ja mam tak np. ze strusią) i wtedy można takiego za r#j i się wszystkiego dowiedzieć. Skoro z jego IP się logował "matys" to albo był to matys i taki użytkownik go zna i mieszkają niedaleko siebie albo to właśnie on znał hasła do konta matysa.

Swoja drogą patrząc z boku i nie znając matysa a widząc jego namawianie was na zgłoszenie sprawy na Policję oraz to, że sam chce to zgłosić, domniemam że się nie boi choć wie w czym tkwi i jednak jest niewinny. Dajcie mu szansę, szkoda obrzucać kogoś g@#$nem a potem przepraszać.

Ale ja stoję z boku i może patrzę na to bez emocji i bycia poszkodowanym.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze coś od siebie

zobaczcie na ten link sprzedaje Komory zamknięte pod woofery do Passat B3/B4 (High end)

jest link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81912 mastys ma napisane ze jest z Wrocławia ( w profilu ) zobaczcie na tego busa co tam stoi jest na numerach WZ czyli mazowieckie czyli możliwe ze ukradli mu tego laptopa i jest teraz gdzieś w woj mazowieckim

MOŻE SIĘ MYLĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak...Konto należy do Matysa niemalże w 100% a jest to konto inteligo i jedynie gdzie można uzyskać więcej info to oddział główny w Wawie,gdyż są to konta wirtualne i nie posiadają oddziałów bankowych...Sprawa zgłoszona u mnie na komisariacie,ale prosili jednak aby każdy podał swoje dane:imię i nazwisko oraz nr tel w celach potwierdzenia w razie czego,że sprawa jest na większą skalę...A poza tym do RMF FM dzwoniłem i może w wiadomościach o przestępcy będzie jak tylko coś policja więcej ustali

 

Spodobało mi się to

 

kolego za pomowienie tez mozna fajnie w sadzie sie spotkac. ja mam nadzieje ze sprawa szybko sie rozwiaze i wtedy spuścisz glowe. kiedy kuman zadzwonil do mnie w tej sprawie pomyslalem ze ktos wzial dane z mojego laptopa ale kiedy pozniej uzyskalem dostep do neta i zalogowalem i sie i przejzalem ze czesc postow byla juz wczesniej pisana z mojego konta to bylo jasne ze nie ma to zwiazku z kradzieza laptopa.

powiem wam tyle niech kazdy robi tak zeby byl zadowolony.

przysiegam ze jesli przez to oszustwo ktos narobi mi problemow podajac moje dane czy do radia czy do gazety to spotkamy sie niestety w sadzie.forum to zadne konto bankowe do ktorego login i haslo zamykac trzeba do sejfu. np. dział sprzedam to jak gazeta z ogłoszeniami. jak ktos jest naiwny i sie daje nabrac na taka transakcje to szkoda mowic, powiem tak nie mam ochoty ani czasu w tym momencie wypowiadac sie na ten temat bo widze ze ludzie tutaj maja jakas ukryta chec zemsty, rozumiem was ze straciliscie pieniadze ale postawcie sie tez w mojej sytuacji i pomyslcie co wy na moim miejscu moglibyscie zrobic. sprawa sie rozwiaze i wtedy mozemy cokolwiek napisac.

 

i powtorze po raz kolejny konto bankowe na ktore wplacaliscie pieniadze nie nalezy do mnie, rowniez zadna transakcja nie byla relizowana miedzy mna a zadnym innym uzytkownikiem forum od bardzo dawna. z reszta nie mam zamiaru sie przed wami w tej chwili tlumaczyc bo nie mam ani ochoty ani sil, jestem na wyczekanych przez 2 lata wakacjach z moja dziewczyna i synkiem i uwierzcie mi ze od kiedy dowiedzialem sie o sprawie nawet ochoty piwa nie mam sie napic bo juz mam w glowie latanie po sadzach w pewnym sensie tez dla was to zrobie bo jak mowie ja nie stracilem na tym pieniedzy ale mam nadzieje za jakis czas to docenicie o ile wszystko dobrze sie skonczy. mam wiele dowodow i swoich wnioskow w tym temacie ale nie bede nic pisal wiecej bo itak w tym momencie kazdy mowi co chce a po drugie moze wsrod nas jest wlasnie ten ktos kto zrobil was w jajo.tyle odemnie

Edytowane przez matys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisze coś od siebie

zobaczcie na ten link sprzedaje Komory zamknięte pod woofery do Passat B3/B4 (High end)

jest link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81912 mastys ma napisane ze jest z Wrocławia ( w profilu ) zobaczcie na tego busa co tam stoi jest na numerach WZ czyli mazowieckie czyli możliwe ze ukradli mu tego laptopa i jest teraz gdzieś w woj mazowieckim

MOŻE SIĘ MYLĘ

ale laptop mu zginął 2 tygodnie temu jak sam twierdzi,a posty i różne ogłoszenia były już dużo wcześniej np.jeśli chodzi o te komory to zobaczcie kiedy to było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę, nie podniecajcie się. Jeśli sprawa zgłoszona na Policję myślę że będzie się rozwijała. Co do Matysa Mateusza to znamy go na forum już parę lat. Obserwowaliśmy jego B4, widzieliśmy jak zdobywał tytuł passata miesiąca. Potem zaskoczenie jak Mateusz sprzedawał auto. Następna sprawa auto u następnego właściciela traktowane jak kot sąsiadki przez mojego psa. Byliśmy oburzeni. Mateusz kupuje następne auto. Nie ma go na forum przez jakiś czas, albo ja go już nie zauważałem i teraz czytam o przekrętach. Jakoś mi to nie pasuje do człowieka z pasją ale cóż to moje subiektywne odczucia. Nie znam Mateusza osobiście a jedynie kojarzę z nicka i niezapomnianej fotki auta. A teraz co do sprawy która was tak podnieciła, ja rozumiem, forsa stracona i koleś do którego powinniśmy mieć zaufanie. Skoro sprawa oparta o policję i sam Mateusz publicznie stara się oczyścić i sam podaje sprawę na policję myślę że należy poczekać. Policja ma instrumenty pomocne do sprawdzenia danych z konta. Żaden z nas ani naszych znajomych nie ma takich możliwości aby to sprawdzić, a nawet jeśli ma to zdradzenie danych osobistych jest objęte ściganiem. Tak że spokojnie i czekajmy na rozwój sprawy. Zainteresowane osoby niech podadzą sprawę do odpowiednich organów a ci się tym zajmą. Myślę że administracja będzie się interesowała sprawą. Nie wiem jak się sprawdza IP ale jest na to jakiś sposób porównanie IP "Matysa" i Mateusza (specjalnie rozdzieliłem nicka od imienia) powinno nam powiedzieć czy ten "Matys" handlarz i Mateusz to dwie inne osoby. Chciałbym mocno aby tak było.

To tyle z mojej strony. Dziękuje za uwagę.

Edytowane przez J@ceq
poprawa imienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
forum to zadne konto bankowe do ktorego login i haslo zamykac trzeba do sejfu.
jeżeli ginie komputer,a masz nawet hasło na pocztę i nic więcej to i tak musisz to niezwłocznie zgłosić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli ginie komputer,a masz nawet hasło na pocztę i nic więcej to i tak musisz to niezwłocznie zgłosić...
Całkiem niedawno bo na wiosnę dowiedziałem się że uzyskanie danych naszych przez hakerów jest bajecznie proste. Nie łapię tego jak, bo wszystkie zawiłości świata komputerów były mi tłumaczone w tak zawiły sposób że moje stare komórki mózgowe zaczęły się gotować. Dlatego jeszcze raz, spokój panowie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Matysa Marcina to znamy go na forum już parę lat.

Tak go znasz,że nie pamiętasz jego imienia nawet.Przypominam-Mateusz.

 

Jako, że chcę sprawę zgłaszać na policję, proszę wszystkie osoby poszkodowane o przesłanie mi swoich danych na PW (imię, nazwisko, adres, aktualny telefon), oraz kwoty na jakie zostaliście naciągnięci. Zrobię listę i przekażę policji.

Apeluję do Was Koledzy o dopisywanie się do Sławka skcrack-a.

Ja już to zrobiłem.

Edytowane przez SuVW_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie bede wypowiadac bo nie jestem od osądzania i dochodzenia kto jest winny .... ale bede śledzić wątek .... bo niestety tez mam w tym udział ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwowaliśmy jego B4, widzieliśmy jak zdobywał tytuł passata miesiąca.
upss pomyliłem chyba auto z autem Awarialla. Co nie znaczy że nie będę śledził wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności