Skocz do zawartości
bimbol

Domniemana kradzież konta Matysa cd...

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku możecie kontynuować dalszy tok sprawy z Matysem.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę pierwszy ;) wystarczyło by żeby Matys to zgłosił, konto miał by zablokowane i nie bylo by sprawy,jeśli to jest prawda co napisał w co trochę wątpię bo rozmawiałem z nim tak jak napisałem w którymś wątku jeszcze w maju,a on twierdzi,że znikim nie rozmawiał na temat dystansów to co w maju mu laptopa ukradli i od maja nie logował się wogóle na forum tylko ktoś się za niego podszywał? A tak teraz same problemy i człowiek :wsciekly a przez jego zaniedbanie trzeba latać po policjach.

Ja odrazu mówię,że nie mam zdrowia jeszcze kałatać się na wózku po policjach i czekam,aż to sam Matys wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne to wszystko dalej.....

jesli dane sa jednej osoby i numer konta jest innej osoby to (teoretycznie)przelew nie powinien pojsc (tez zalezy do banku)......

 

no nic.... w poniedzialek sie bede widział z prawnikiem i pomyslimy co z tym zrobic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nic.... w poniedzialek sie bede widział z prawnikiem i pomyslimy co z tym zrobic....

 

to jak coś to daj znać co tam wymyślicie ok.będę bardzo wdzięczny.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak masz mozliwośc konsultacji z prawnikiem to popytaj powiedz jak jest i mów ze to nie ma kwota sie nazbierała i daj znać na forum ... jak cos bedziemy dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro matys twierdzi że to nie jego dane te które niby "ktoś" nam podał do wpłat to może by po nr konta jakoś sprawdził. Wiem że to są dane chronione ale mamy różnych znajomych w bankach i może by się komuś udało dojść po nr konta kto jest jego właścicielem.

Wtedy wykluczymy matysa jak twierdzi że to nie on a będziemy mieć prawdziwego oszusta z adresm. Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecze mnie zastanawia w jaki sposób ktoś sobie założył konto w banku z nazwiskiem i imieniem Matysa a z innym adresem przecież musiał mieć jakiś dowód tożsamości z tymi danymi chyba nie,czy się mylę?

Druga sprawa to podczas robienia przelewu to bank by mi odrzucił że dane nie takie.

Trzecia to zastanawia mnie to co napisał kolega diabel_102 że już na te samo konto raz wpłacał pieniądze dla Matysa i później otrzymał zwrot.

Nie sądzicie,że coś ktoś tu mam miesza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa to podczas robienia przelewu to bank by mi odrzucił że dane nie takie.

Bank nie wynajdzie,że dane błędne,bo dla banku nr konta jest ważny,a w danych możesz wpisać Ciotka Klotka i dojdzie na numer konta,bo na tej zasadzie funkcjonują przelewy na konta...Tyle mi powiedziała Ciotka,a o reszcie jutro z nią zagadam/....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa to podczas robienia przelewu to bank by mi odrzucił że dane nie takie.
Możesz wpisać cokolwiek i tak nic to nie zmieni:) Jest to bardziej potrzebne przy pomyłkach bankowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle mi powiedziała Ciotka,a o reszcie jutro z nią zagadam/....

 

zapytaj jej czy jak jej podasz nr konta to da radę znaleźć imię i nazwisko i adres osoby która założyła konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym matys pisze,że dawno nie był na forum,a zobaczcie w ilu tematach się wypowiadał i nie był to jakiś laik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz wpisać cokolwiek i tak nic to nie zmieni:) Jest to bardziej potrzebne przy pomyłkach bankowych
może i tak,ale o ile dobrze pamiętam to jeśli wpisze numer konta to bank sam szuka danych właściciela i jak się zgadza to wtedy się zatwierdza przelew,ale mogę się mylić.

Aż to sprawdze dla pewności,bo zostało mi jeszcze kilka drobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonił ktoś pod te numery????

 

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

 

podajcie imiona i nazwiska tak jak kolega pisał na pw,że też został oszukany to na policji jutro w razie w podam Was i będzie to szybsza na pewno reakcja z ich strony dzięki temu...

 

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

 

tylko na pw

 

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

 

Byku21

obrysy i uchwyt - 19-07-10, 11:06

dzisiaj z samego rana dzwoniłem do swojego banku i wstrzymałem przelew gdyż nie ma od Ciebie odzewu,a dwa na tym adresie co mi podałeś ciotka mi powiedziała,że jest jakaś uczelnia czy coś takiego...czekam na wyjaśnienia...

matys

Odp: obrysy i uchwyt - 19-07-10, 12:24

?????nie siedze non stop przy kompie. sprawdz jeszcze raz adres, bo uczelni nigdy tam nie bylo.

 

a później uwierzyłem,że może i tam mieszka...

coś mi świtało,ale dałem się nabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wystarczy numer konta no i trzeba jakie kolwiek dane wpisać bo inaczej przelew nie pójdzie.

To teraz wiemy tylko tyle,że to był bank PKOBP i numer konta znamy,nic więcej.

No i jeszcze wiem,że kolega diabel_102 robił już wcześniej przelew na ten sam numer konta dla matysa :hmmi tu coś mi mocno śmierdzi,i teraz albo matys robi z nas :debil albo sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank po numerze konta dojdzie - na kogo jest ono założone. Dojdzie też do tego gdzie były wypłacane pieniądze. Kamery są zarówno w bankomatach jak i bankach, wiec policja nie powinna mieć problemu z określeniem, kto wypłacał kasę. Bo na pewno na koncie jej już nie ma. Co do przelewów internetowych, to zgadza się to, ze wystarczy numer konta a nazwę odbiorcy i inne dane można wyssać z palca.

Ponadto można sprawdzić z jakiego IP się logował ten KTOŚ i jeśli to nie była kafejka, to można namierzyć adres zamieszkania.

 

No i sprawdźcie, czy na pewno są to te same numery kont. Jeśli ktoś go w coś chciał wrobic i nawet jeśli podał lewe dane ale prawdziwy numer konta, to pieniądze powinny być na koncie.

 

 

... to takie moje krótkie rozmyślania nad tym tematem :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Danek75 dobrze prawi.

Szkoda,że musimy na tym forum pisać otwarcie, bo domniemany matys ma wgląd w nasze zamiary...A może, jeśli chodzi o WAŻNIEJSZE informacje-przyciśnijmy się i informujmy przez PW..?

 

Moim zdaniem matys niestety powinien oddać kasę.Wali mnie to,że tłumaczy się, iż to nie on. Wychodzi na to,że konto skonfrontowane z przelewem kolegi diabla_102 jest to samo.Nikt o zdrowych zmysłach, a myślę,że matys to nie idiota-nie zostawia na pulpicie kodów i haseł do logowania np.w PKO BP..! To są najtajniejsze informacje.To samo z logowaniem tutaj, na forum.

Więc co? Ktoś mu lapa zaje..ał i dzieki temu mu namieszał? A co to ma wspólnego z logowaniem w PKO BP?

No jak można ludziom takie kity żenić!

Wszystko można sprawdzić i na szczęście nie jesteśmy anonimowi na necie, więc...działajmy.

Ja z rana w poniedziałek(bo dziś bank nieczynny) idę do - przy okazji też mojego banku PKO BP - mam znajomą, dowiem się o adres przypisany do tego numeru konta.

To dopiero początek.

Edytowane przez SuVW_2006
weryfikacja pracy banku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy z Was pozbiera jak najwięcej danych. Dane innych oszukanych, PW z Matysem, adres, nr konta i jazda na Policję. Przepychankami na forum nic nie zdziałacie. To nie jest mała kwota. A jeżeli prawdą jest to co pisze prawdziwy Matys to wygląda to na działanie jakiejś zorganizowanej grupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że musimy na tym forum pisać otwarcie, bo domniemany matys ma wgląd w nasze zamiary...

Ale na to, co napisałem - już nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
i nie był to jakiś laik...

 

Moim zdaniem był.

Teraz znaleziono jeszcze zgniłe jajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie każdy ma swoje teorie na wszystko i każdy to odbiera po swojemu, ja napisałem co o tym myślę ja i jaka jest prawda, powtórzę jeszcze raz nie ja zrobiłem wała na forum tylko ktos kto wg. mnie z tego co widzę tez siedzi na forum już jakiś czas i nie ma to nic wspólnego z kradzierza mojego laptopa. sa napisane posty w dniach kiedy wogóle nie logowałem sie na forum fakt wszystko wyglada wiarygodnie, ktos kumaty podszył sie za mnie i badał jak wczesniej napisałem "teren" myślcie sobie co chcecie ja zglaszam sprawę na policję i wy zróbcie to samo w ten sposób sprawa się wyjaśni lub nie. tyle ode mnie w tym temacie.

 

p.s. chciałbym tylko dodać że macie ludzie pretensję ale powinniście mieć tylko do siebie, jak można wysłać w ciemno kase za rzeczy które kosztują 4 razy tyle normalnie, bez kontaktu ani telefonicznego ani żadnego innego oprócz pw, czy ktoś umawiał sie na odbór osobisty??? ja wystawiając przedmioty zaznaczam że preferowany jest odbior osobisty i kontakt ze mną telefoniczny jest również łatwy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności