Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz... pompy nie zatrze się pompując kilka razy bez płynu. Czy odpowietrzasz w ten sposób: ktoś pompuje kilka razy, ostatnim razem przytrzymuje pedał do oporu w podłodze, odkręcasz odpowietrznik i go zakręcasz, a druga osoba cały czas trzyma wciśnięty hamulec do oporu póki nie zakręcisz odpowietrznika? Cykl odpowietrznika "odkręcony-zakręcony" musi być w czasie, gdy pedał jest maksymalnie wciśnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nigdy nie odpowietrzał hamulców. Jasne że tak robie. A czy jesteś na 100% pewny czy to pompa?? Bo nie chcę wydawać kasy bez potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nie chcę wydawać kasy bez potrzeby.

Pewności nie mam czy te pompy z serwem podciśnieniowym da się rozebrać, jeśli tak to bez problemu powinno się dostać komplet naprawczy-cena takiego zestawu jest czasami dziesięciokrotnie mniejsza jak nie więcej niż nowa pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poszła mi pompa to wymiana tylko na nowa. Te naprawianie jest bezsensu. A jak pompa jest nieszczelna to w zbiorniczku wyrównawczym mogą się pojawiać pęcherzyki powietrza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych pomp nie ma zestawów naprawczych i nie ma gwarancji że to będzie skuteczne-czasami gładź jest tak wychechłana że nowe gumki nie pomogą.

Szukałbym używki z gwarancją rozruchową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa pompa bez ABS to jakieś 200 zł (sensowny zamiennik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak pompa jest nieszczelna to w zbiorniczku wyrównawczym mogą się pojawiać pęcherzyki powietrza??

Być może i pęcherzyki też ale raczej są to zawirowania powstałe w wyniku powrotu płynu do zbiorniczka poprzez nieszczelny tłok pompy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie hamulcy nie było i wymieniłem prawie wszystko :/

Pytanie mam, które już zadałem ale mi nikt nie odpowiedział.Jak mi nie odpowietrzyli sprzęgła (stwierdzili że pedał jest dobry, to nie trzeba), i teraz będę chciał sobie odkręcic odpowietrznik i je odpowietrzyc to nie zapowietrzę hamulcy przez to?

Chcę odpowietrzyc bo mi haczy 1 i 3 na gorącym silniku.Olej był wymieniany rok temu, wiec to nie jego sprawa, poza tym to jest od czasu tych hamulcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie powinno się stać - odpowietrzasz tak samo, jak hamulce - czyli ktoś pompuje pedałem, potem przytrzymuje go, a druga osoba odkręca odpowietrznik i po chwili go zakręca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pompa kupiona, powinna byc jutro albo w środe. Tylko jak ją wymienić?? Czy trzeba wyciągać servo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zapytam, czy pompa od B3 będzie pasować do B4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyciągac serwa, chyba ze Ci bolec wpadnie.Uważaj z przewodami do pompy.

A u mnie masakra.Znowu nie ma hamulcy.Znaczy się są słabe i biorą przy samej podłodze.Brak mi pomysłów, choc mam jeden.Czy może tak byc ze układ się zapowietrza przez cylinderek, ale płyn nie leci? Bo tak u mnie jest i tak było z półtora miesiąca temu.Kolo niby mokre trochę było, ale w zbiorniczku płynu nie ubywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może tak byc ze układ się zapowietrza przez cylinderek, ale płyn nie leci? Bo tak u mnie jest i tak było z półtora miesiąca temu.Kolo niby mokre trochę było, ale w zbiorniczku płynu nie ubywało.
u mnie tak jest, tylko nie wiem czy akurat przez cylinderek, wycieków nie widać, płynu nie ubywa a ciągle się zapowietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób sprawdzić korektor, czy jakby padała pompa to mogą się zapowietrzać hamulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób sprawdzić korektor

Kupić dwie "mufki" do przewodów hamulcowych, wykręcić przewody z korektora i spiąć na krótko. Układ odpowietrzyć. Mi się zapowietrzał przez korektor, a wycieków nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się zapowietrzał przez korektor, a wycieków nie było.

zapowietrzały Ci się oba koła, czy może zapowietrzać się tylko jedno koło a drugie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maciyk to bez różnicy czy 1 czy 2 jak sie to stanie to ukłąd jest nie sprawny = nie działa i trzeba od tylnego prawego odpowietrzać całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapowietrzały Ci się oba koła, czy może zapowietrzać się tylko jedno koło a drugie nie?

Jedno. Tylne prawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też zapowietrza tylko prawe, trzeba będzie zrobić tak jak pisałeś, kupić mufki i spiąć na krótko.Dostanę takie mufki w sklepie motoryzacyjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności