Skocz do zawartości
bobasspr

Passat B3 Kąty w zawieszeniu...

Rekomendowane odpowiedzi

bez różnicy czy to w prawo czy w lewo opony zbierają asfalt tak jakby w pojazdach tylnio napędowych z blokadą dyfra

Nie za bardzo rozumiem jak to się objawia, czy chodzi Ci może o to że ciężko wracają do pozycji "na wprost"?

facet się zdziwił

Może rozmawiałeś z portierem a nie z mechanikiem ;)

 

Passat B3/B4 ma dość mały kat wyprzedzania zwrotnicy i stąd może się brać to o czym piszesz a kąt pochylenia ustawisz sam o ile masz równe podłoże i poziomicę najlepiej na min czyli ile się da do pionu.

Nie jest to trudne tylko wymaga cierpliwości bo trzeba za każdym razem zdejmować i zakładać koła.

Dla przykładu jeśli chce sie ustawić kierownicę idealnie na wprost (nie na szybko wieloklinem na kolumnie) to trzeba kilku prób.

Ważne jest też aby tak ustawić drążki aby promień skrętu w lewo i prawo był jednakowy.

Według mnie ustawianie na "lasery" jest tylko kontrolne bo jak mamy kopniętą tylną belkę albo przednie sanki to ustawianie pomaga jak kadzidło umarłemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo rozumiem jak to się objawia, czy chodzi Ci może o to że ciężko wracają do pozycji "na wprost"?

 

Może rozmawiałeś z portierem a nie z mechanikiem ;)

 

Passat B3/B4 ma dość mały kat wyprzedzania zwrotnicy i stąd może się brać to o czym piszesz a kąt pochylenia ustawisz sam o ile masz równe podłoże i poziomicę najlepiej na min czyli ile się da do pionu.

Nie jest to trudne tylko wymaga cierpliwości bo trzeba za każdym razem zdejmować i zakładać koła.

Dla przykładu jeśli chce sie ustawić kierownicę idealnie na wprost (nie na szybko wieloklinem na kolumnie) to trzeba kilku prób.

Ważne jest też aby tak ustawić drążki aby promień skrętu w lewo i prawo był jednakowy.

Według mnie ustawianie na "lasery" jest tylko kontrolne bo jak mamy kopniętą tylną belkę albo przednie sanki to ustawianie pomaga jak kadzidło umarłemu.

 

Ztym zbieraniem asfaltu przy skręcaniu już się kiedyś spotkałem. Wyglądało to tak jak by jedno koło przy skręcie odchylało sie bardziej ale po za tym brak skutków ubocznych typu zdzieranie bądz wyząbkowanie opon więc temat został olany. A co do garażowego ustawiania to rzeczywiście dobra sprawa tylko czasochłonna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za.....? Jak zastanawiasz się ile kosztuje ustawienie geometrii /to pojęcie określa: zbieżność, kąt pochylenia koła, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, a to wszystko zgrane z tylną osią/ to Ci powiem że cena 120zł za ustawienie tego nie jest wygórowana. Urządzenie do ustawiania tego kosztuje od 25.000zł w górę. Do tego w pip roboty ze wstępnym ustwieniem pojazdu. Wszystko fajnie, jak śruby regulacyjne dają się ruszyć. Resztę sobie dopowiedz. To jeśli chodzi o ceny.

Każda naprawa zawieszenia wymaga ustawienia geometrii. Nie zawsze się to stosuje np wymiana sprężyn podczas którego demontuje kolumnę w "stałych" punktach - sworzeń ze śruby centralnej. Jednak przy tym co Ty robiłeś należy zrobić kompletną geometrię. Pierdoły o ustawianiu na poziomicę to między bajki włożyć. Zobacz jakie są dane do ustawienia geometrii i ich wielkości to jestem ciekawy czy ktoś poziomicą ustawi te minuty i sekundy. Może i kierownica będzie prosto, ale będzie robił cztery ślady. W tak starym samochodzie wpływ na geometrię może mieć wszystko /zurzyte tuleje wahaczy, słabsza jedna ze sprężyn i takie tam/, a kolejną sprawą jest to, że w Pasku ustawia się też tylną belkę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że w Pasku ustawia się też tylną belkę

Zbieżność też z tyłu ustawisz?

Jak twierdzisz że wyprzedzanie zwrotnicy jest też regulowane to napisz jak, ciekawość mnie zżera.

 

Nie myl światełek do pomiarów ze stołem do "naciągania" auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to Ci powiem że cena 120zł za ustawienie tego nie jest wygórowana.

Ty chyba w tym boschu pracujesz...

 

Do tego w pip roboty ze wstępnym ustwieniem pojazdu.

nie przesadzaj...

Wszystko fajnie, jak śruby regulacyjne dają się ruszyć.

tyle razy to odkręcałem ręcznie.. dużej siły nie posiadam i poszło. jak się z głową odkręca.. w razie w jeszcze zostaje pneumat...

 

Pierdoły o ustawianiu na poziomicę to między bajki włożyć.

Nie ustawiałeś nigdy zbieżności i kątów metodą garażową??

 

 

zurzyte

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawia się tylnej belki.

A jak nie słyszałeś o poziomicy i nigdy nie próbowałeś tego robić to szkoda gadki.

Jeżeli chodzi o koszty to w Sopocie u naprawdę dobrego fachowca który ustawia zawias także do sportu, trzeba zapłacić za pełną geometrię 80 zł-bez względu na to czy śruby się odkręcają łatwo czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz sobie przypomniałem że bez aparatury ustawiało się kiedyś sztywne tylne mosty na cybantach względem przednich kół za pomocą sznurka, dzisiaj bym miał łatwiej bo by się jakaś długą aluminiową łatę skołowało, a co do regulacji wszystkich kątów z przodu to tylko zawiecha z Żuka, Nysy i Warszawy miała taką możliwość. :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja piszę o ustawianiu z tyłu zbieżności? Nie. Belkę tylną w B3i B4 ustawia się w innym celu i zapewne wiesz w jakim. Jak nie no to trudno.

Nie ma czegoś takiego jak wyprzedzenie zwrotnicy. Jest wyprzedzenie sworznia zwrotnicy. To co innego. Nie piszę, że ustawia się w Passacie B3iB4 ten kąt, tylko że wchodzi to w sakład geometrii zawieszenia.

 

---------- Dodano o 23:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:28 ----------

 

1.Co do ceny: zainwestuj w sprzęt /mając warsztat/ spróbuj popracować nad geometrią w samochodach i wyceń za to swoją pracę. Ciekawe ile Ci wyjdzie.

2.Ustawiałeś kiedyś auto do geometrii /tarcze, znaczniki, lasery lub inny system, kierownica, obciążenie samochodu, ciśnienie w kołach, przygotowanie śrub regulacyjnych itp/? Jak myślisz ile czasu to zajmuje? Ile warta jest godzina Twojej pracy i wiedza?

3.Co do śrub to się nie będę wypowiadał, bo czytając to co piszesz, to wydaje mi się że mało widziałeś.

4. Tak! Takie metody to druciarstwo i popylina. Daltego taki złom jeździ po naszych drogach. Jak kogoś nie stać na naprawę i utrzymanie samochodu to niech przesiądzie się do autobusu.

5. Przepraszam za błędy ortograficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Co do ceny: zainwestuj w sprzęt /mając warsztat/ spróbuj popracować nad geometrią w samochodach i wyceń za to swoją pracę. Ciekawe ile Ci wyjdzie.

60 zł ;)

 

Jak myślisz ile czasu to zajmuje?

Łącznie z ustawieniem geometrii pół godziny.

 

3.Co do śrub to się nie będę wypowiadał, bo czytając to co piszesz, to wydaje mi się że mało widziałeś.

Zdziwiłbyś się..

 

4. Tak! Takie metody to druciarstwo i popylina. Daltego taki złom jeździ po naszych drogach. Jak kogoś nie stać na naprawę i utrzymanie samochodu to niech przesiądzie się do autobusu.

Kiedyś nie było sprzętu za 25 tysi i jakoś sobie ludzie radzili... Poza tym prosty przykład. Robię zawias przy aucie, dzwonię do warsztatu a najbliższy termin na geo mają za tydzień. I co, mam jeździć z rozjechaną geo i zdzierać opony przez ten tydzień jak robię dziennie po 250 - 300 km? Czy może przesiąść się na autobus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie obrażać i nie po to piszę, ale za 60 zł to "dziadowanie" i nie wierzę w tą Twoją cenę, ale ok. Skoro tak mówisz. Pół godziny na ustawienie pełnej geometrii w Passacie B3? W to też nie wierzę, ale... Co do śrub to się chyba jednak nie zdziwię skoro dalej to podtrzymujesz. Co do ostatniej wypowiedzi, to możemy równie dobrze jeździć z powrotem konno lub bryczką, albo tylko chodzić. Planowanie pracy: wcześniej umawiasz się na regulację. Jeżeli nie to druga opcja- autobus. Ale chyba nie ma tylko jednego warsztatu w okolicy.

Ps: co do tych 6 dych za geometrię w B3 to proszę o adres warsztatu. Chcę to zobaczyć na własne oczy / i kieszeń, choć nie o to mi chodzi/.

A ha. Ta poziomica i sznurki to dalej druciarstwo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja piszę o ustawianiu z tyłu zbieżności? Nie

A szkoda bo jednak istnieje takie coś jak równoległość kół/piast jak tego nie ma to auto będzie ściągać (cztery ślady) i warto ingerować w mocowanie belki i przednich sanek.

Nie ma czegoś takiego jak wyprzedzenie zwrotnicy. Jest wyprzedzenie sworznia zwrotnicy

Dla mnie to to samo.

 

Kontrola geometrii a ich ustawienie to dwie różne rzeczy, za kontrolę nie dałbym 30 zł a za ustawienie dałbym nawet stówę ale mało kto to potrafi i dlatego wolę to...

poziomica i sznurki to dalej druciarstwo.

...

Dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zbieżnmość kół tylnej osi w B3 jest stała. Regulowane jest wyłącznie ustawienie całej belki względem nadwozia /przedniego zawieszenia/. Zapewne w pewnych przypadkach warto ingerować w to ustawienie, jednak ruszenie śrub mocujących cybanty do podłużnic może się nie ciekawie zakończyć.

2.Może dla kogoś i "to samo", ale kotoś inny może mieć problem ze zrozumieniem.

3.Geometria na sznurek i poziomicę to druciarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Geometria na sznurek i poziomicę to druciarstwo.

 

Ale są osoby które tym druciarstwem potrafią lepiej ustawić geometrie niż niedoświadczona osoba na profesionalnym sprzęcie. Czynnik ludzki jest decydujacy w poprawności wykonania prac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności