Skocz do zawartości
uplaudek

Przekładka silnika w b32 z benz 1.8 na 1.6 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was się w to bawił i czy jest jakiś problem z elektryką, zamocowaniem silnika czy skrzyni biegów przy takiej przekładce?? Szukałem na forum, ale nie znalazłem nic na ten temat.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi:roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprężyny dodatkowo na przodzie do wymiany w benzyniaku są inne...

kiedys tez myslałem o takiej przekładce, ale gra raczej nie warta świeczki jesli masz 1.8 na gazniku i wszystko w dobrym stanie to przy spokojnej jezdzie tez potrafi mało palic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze sprężyny dodatkowo na przodzie do wymiany w benzyniaku są inne...
mogą zostać z PB , na długo / bardzo długo zawias starczy
kiedys tez myslałem o takiej przekładce, ale gra raczej nie warta świeczki jesli masz 1.8 na gazniku i wszystko w dobrym stanie to przy spokojnej jezdzie tez potrafi mało palic
2 dni i po zabawie , OC + przegląd taniej , mało pali , nie zawodny itd.

ja przekładałem na TD zrobiłem 50 tys i nic zawiasowi z Pb nie było a było ok 110 kM , jak wsadziłem TDI to ten ciut cięższy od TD kolejne 20tys i trza wymienić ale bardziej z Nm i wieku podzespołów niż wagi

Edytowane przez level

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zostałem przy benzynie i nie załuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do elektryki w 1,6D to sam silnik potrzebuje tylko dwóch rzeczy. Napięcia na elektrozaworze pompy wtryskowej po przekręceniu kluczyka, oraz napięcia na świecach żarowych, co za tym idzie przekaźnik świec żarowych. To cała elektryka w tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prąd na elektrozawór można wziąć z cewki. Ogólnie filozofii nie ma, przekładałem 2 razy z benzyny na diesla w golfie mk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności