Skocz do zawartości
Kiślaq

Komory drzwiowe do B3.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W związku z tym, że w b3 nie ma sensownego miejsca na glośniki i cały bass mi ucieka i wszystko się telepie postanowiłem wykonać komory drzwiowe. Mają wyglądać mniej więcej tak:

 

kieszen.jpg

 

Zbudowane z takich wyfrezowanych kształtów:

kieszen2.jpg

 

Część z lewej strony ma być przykręcona na stałe do drzwi, a pokrywa przykręcana do niej na kilka ładnych śrubek. Całość wykonana z mdf'u, potem oczywiscie poszpachlowana i pomalowana, bądź obita materiałem skóropodobnym bo w aucie jest czarna skóra.

 

Teraz zastanawiam się czy to dobrze zagra pod glośnikami powerbass sc-6?

Będzie znacząca różnica?

Może lepiej pójść w bassrefleks?

Edytowane przez Kiślaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Część z lewej strony ma być przykręcona na stałe do drzwi, a pokrywa przykręcana do niej na kilka ładnych śrubek. Całość wykonana z mdf'u, potem oczywiscie poszpachlowana i pomalowana, bądź obita materiałem skóropodobnym bo w aucie jest czarna skóra.

 

Teraz zastanawiam się czy to dobrze zagra pod glośnikami powerbass sc-6?

Będzie znacząca różnica?

Może lepiej pójść w bassrefleks?

 

Technicznie to praktycznie orajt, z tym, że gdy sam o czymś takim myślałem nie miałem dobrego pomysłu na wykończeniem, ale może jakoś to wyjdzie. Na pewno proponuję materiał po szpachlowaniu i wygładzeniu.

 

Różnicą powinieneś być zaskoczony, tylko jakie to ma mieć wymiary policz pojemność, bo trzeba im kilka litrów, aby było lepsze zejście. Bass-refleks odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pojemnością jest mały problem bo nie znam dokładniejszych parametrów głośników, a w internecie też tego nie ma. Raczej będzie metoda prób i błędów i dodawanie watoliny o czym przeczytałem w tym wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=72163

 

Co do wykończenia myślałem nad "alcantarą" http://www.hurtowniatapicerska.pl/p,pl,t049,alacantara+tkanina+obiciowa.html

 

A pokrywa przykręcana na takie śruby

7380.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z pojemnością jest mały problem bo nie znam dokładniejszych parametrów głośników, a w internecie też tego nie ma. Raczej będzie metoda prób i błędów i dodawanie watoliny o czym przeczytałem w tym wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=72163

 

Oszacuj grubość tej komory i resztę wymiarów, policz tak mniej więcej. Wg mnie najlepiej by było coś 5-7l. Z tym dodawaniem watoliny to wcale nie jest tak jak niektórzy myślą... Pokrótce sytuacja wygląda tak, mniejsza pojemność bas będzie bardziej jak pukanie w drewno, większa bas niżej będzie schodził, będzie bardziej tak jakby miękki. Jak masz materiału zbij takie dwie skrzyneczki o pojemności takiej jak policzyłeś z wymiarów docelowych komór i zrób odsłuchy. Wg mnie od tego trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś zrobiłem prototyp ;)

 

Po pierwsze z mdf'u bardzo ciężko będzie uzyskać taki kształt jakbym chciał, po drugie głośnik bardzo dziwnie gra, jakby się gubił... więc póki co sobie odpuszczam. Może po prostu wygłuszę drzwi a tą kieszeń na głośnik jakoś wzmocnie żeby się nie telepała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dziś zrobiłem prototyp

 

Po pierwsze z mdf'u bardzo ciężko będzie uzyskać taki kształt jakbym chciał, po drugie głośnik bardzo dziwnie gra, jakby się gubił... więc póki co sobie odpuszczam. Może po prostu wygłuszę drzwi a tą kieszeń na głośnik jakoś wzmocnie żeby się nie telepała.

 

Jak wyglądał twój prototyp? A w drzwiach się nie gubi i gra lepiej? :zeco

 

Skoro na starcie się poddajesz, to może i dobrze, bo potem by było jeszcze gorzej... :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał mniej wiecej kształt taki jak narysowałem.

 

Nie poddaje się, pozatym po złożeniu tego wiem że z mdfu tego sie nie da wykonać, prędzej z żywicy i mat. Ale do tego musze zakupić jakąs kieszeń żeby mieć na szablon :) Wagowo też będzie duża różnica. Jutro jak sie uda to pokaże fotke prototypu. Wykonywanie tego z drewna sobie odpuszczam, raczej pójdę w żywicę :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności