Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów. 

W moim passacie mam problem ze światłami stopu. A mianowicie, środkowy stop świeci się cały czas przy włączonych pozycjach (bez pozycji środkowy stop działa prawidłowo). Natomiast w bocznych lampach - lewej bez pozycji stop działa, na pozycjach świecą same pozycje. Przy prawej nawet przy wyłączonych pozycjach stop nie działa, ale na pozycjach, same pozycje świecą. Dodam jeszcze, że na desce mam choinkę. Po przejechaniu pewnego odcinka ( raz w krótkim czasie, raz po kilkunastu minutach a czasem w ogóle się nic nie zapali). Na początku były to kontrolki od abs/esp, a od niedawna kontrolka świec żarowych. 

Do elektryka jestem umówiony dopiero na następny tydzień. Może da się coś samemu zdziałać z waszą pomocą. Sprawdziłem bezpieczniki, jak podłącze komputer to napiszę czy i jakie błędy wyskakują. Dodam że wkładka w jednej lampie delikatnie jest uszkodzona ( luty odchodzą od tego plastiku).

PS. Czy przy wyłączonym zapłonie, światłach i otwartych drzwiach kierowcy, po naciśnięciu pedału hamulca powinno piszczeć tak samo jak przy włączonych światłach lub kierunku ?

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy żarówki masz zamontowane odpowiednie?

Maja być 21/4W z bolcami niesymetrycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, żarówki mam 21/4W 12v. Trochę wczoraj pogrzebałem w obu lampach i wyszło, że stop świeci ale tylko w górnej żarówce. W trzech pozostałych nie świeci ( wszędzie wkładałem tą samą żarówkę co świeciła na górze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile żarówek powinno się zapalać po naciśnięciu pedału stop ? Jest 4 żarówki na lampę, a mi świeci tylko jedna górna. Więc w kloszu podświetlone jest tylko pół koła.

Edytowane przez Sharkyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być. Pozostałe 3 żarówki jeździ ”na zapasie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Żarówki powymieniane, błędy pokasowane. Stop działa i choinka zgasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Miałeś wcześniej prawidłowe żarówki, czy nie, skoro po ich wymianie problemu już nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawidłowe, nie popalone, ale kupiłem nowe i wszystkie wymieniłem. Błędy pokasowałem z ABS i Modułu komfortu. Może tam się trochę bałagan zrobił, bo do tej pory wszystko jest jak trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności