Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam taki problem iż nie mam światła stopu, gdy wciskam pedał hamulca. Sprawdzałem żarówki, włókna sie nie szczepiły, co dalej sprawdzić ? :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik:D

Ewentualnie włącznik stopu, jest pod pedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bezpiecznik

2. żaróweczki

3. automat

4. masa w lampach

4 kabelki

 

chyba wszytko zrozumiałe :)

 

automat jest nad pedałem hamulca. sprawdzenie: odpinasz kabelek i mostkujesz wypięte elementy, bardzo ładnie wchodzi tam bezpiecznik płytkowy. Wymiana polega na przekręceniu o 3/4 obrotu (chyba w prawo) i założenie nowego :) koszt 10 zł. pamiętaj o wyregulowaniu długości stopki.

 

sam kiedyś to miałem rozebrałem automacik naprawiłem (wyczyściłem styki ubytki materiału zalałem cyną twardą) nie wytrzymało nawet 10K km. moje zdziwienie na przeglądzie bezcenne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. bezpiecznik

2. żaróweczki

3. automat

4. masa w lampach

4 kabelki

 

chyba wszytko zrozumiałe :)

 

automat jest nad pedałem hamulca. sprawdzenie: odpinasz kabelek i mostkujesz wypięte elementy, bardzo ładnie wchodzi tam bezpiecznik płytkowy. Wymiana polega na przekręceniu o 3/4 obrotu (chyba w prawo) i założenie nowego :) koszt 10 zł. pamiętaj o wyregulowaniu długości stopki.

 

sam kiedyś to miałem rozebrałem automacik naprawiłem (wyczyściłem styki ubytki materiału zalałem cyną twardą) nie wytrzymało nawet 10K km. moje zdziwienie na przeglądzie bezcenne :(

problem rozwiązany! przyczyną był pośpiech przy wymianie nagrzewnicy, zapomniałem poprostu podłączyć wytczki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również cierpię na brak swiateł stopu. Sprawdziłem żarówki i są ok. Nie dochodzi prąd do świateł. Bezpiecznik jest ok to pozostaje mi czujnik pod pedałem ale mam pytanie czy żeby go wyciągnąć trzeba odkręcać oslony pod kierownicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze wtyczki z tyłu w schowku, może jakiś kabel się urwał? albo poluzował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy żeby go wyciągnąć trzeba odkręcać oslony pod kierownicą?

Z tego co pamietam nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłony pod kierownicą nie trzeba wyciągać. Jedynie taką "półeczkę" trzeba wyciągnąć, ale to zobaczysz jak się położysz z latarką.

Generalnie to nic nie trzeba odkręcać. Przerabiałem to u siebie jakiś czas temu. Wymiana to dosłownie kilka chwil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie świeci lewy STOP, a tak dokładniej to raz się zapala a raz nie. Żarówki są OK. Co to może być? Co jest nie tak? Czy to może być sprawka czujnika pod pedałem?

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żarówki są OK

Niekoniecznie...

Co jest nie tak?

Brak styku we wtyczce na lampę i brak dobrej masy w lampie.

Czy to może być sprawka czujnika pod pedałem?

Skoro prawy działa prawidłowo to czujnik nie jest tu nic winien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę musiał sprawdzić

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.wczoraj zauwazyłem że nie działają światła STOP,żarówki ok, bepiecznik też, przejechałem kilkadziesiąt km i .... światła działają!!niestety,szczęście nie trwało długo ,ponieważ....dzis znowu nie !!! czyzby jakies zwarcie?ale gdzie?? pomocy....!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.wczoraj zauwazyłem że nie działają światła STOP,żarówki ok, bepiecznik też, przejechałem kilkadziesiąt km i .... światła działają!!niestety,szczęście nie trwało długo ,ponieważ....dzis znowu nie !!! czyzby jakies zwarcie?ale gdzie?? pomocy....!!

 

U mnie był problem z wiązką kabli w podłodze, temat jest znany kable gniją bo jest tam wilgoć kabelki stopu mają kolor czerwono-czarny jak i kable od oświetlenia kabiny ale jeśli podniesiesz dywan to zobaczysz które kable idą z tylnej części auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie był problem z wiązką kabli w podłodze, temat jest znany kable gniją bo jest tam wilgoć kabelki stopu mają kolor czerwono-czarny jak i kable od oświetlenia kabiny ale jeśli podniesiesz dywan to zobaczysz które kable idą z tylnej części auta

co Ty pitolisz, w b4 przewody nie idą podłogą tylko progiem..

czyzby jakies zwarcie?

właśnie tego zwarcia brak.. sprawdź czujnik na pedałach bo podejrzewam że to on kończy żywot..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co Ty pitolisz, w b4 przewody nie idą podłogą tylko progiem..

 

W opisie B5 ;) a wiesz jak ładnie nasiąkają B5, wystarczy parę liści w odpływach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie B5

widziałem, ale wchodzi taki do działu 35i, odpisuje, podpowiadając źle. to tak jakbym ja wchodził do działu b5 i i na przykład opowiadał jak działa mój moduł komfortu i gdzie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik od świateł stopu to NR 20 ma mieć 10A czyli kolor czerwony ! pozdrawiam

 

---------- Dodano o 08:00 ---------- Poprzednia wiadomość o 07:48 ----------

 

Nie mogę założyć nowego postu wiec tu pragnę napisać mianowicie mam problem ponieważ światła dzienne nie chcą się włączać tak jak by było jakieś spięcie a jak lekko nacisnę sprzęgło to normalnie świecą nie wiem w czym problem niby bezpieczniki są dobre ale niedługo wszystkie powymieniam może ktoś miał taki problem albo ma pomysł na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę założyć nowego postu wiec tu pragnę napisać mianowicie mam problem ponieważ światła dzienne nie chcą się włączać tak jak by było jakieś spięcie a jak lekko nacisnę sprzęgło to normalnie świecą nie wiem w czym problem niby bezpieczniki są dobre ale niedługo wszystkie powymieniam może ktoś miał taki problem albo ma pomysł na to ?

:wmorde

gdzie zaginęły przecinki i kropki??

nie wiesz gdzie napisać, pisz w dziale dla nowych.

i dobrze że zakładać tematów nie możesz, bo dość już jest śmieci na tym forum...

tak nawiasem mówiąc to na początku należy się przywitać, pisząc pierwszego posta..

a na koniec dodam że to nie temat o światłach dziennych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie B5 ;) a wiesz jak ładnie nasiąkają B5, wystarczy parę liści w odpływach :D

 

dokładnie, pomyliłem sie nie zwróciłem uwagi że to o b4 chodzi.... przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jestem nowy na forum i właśnie dzisiaj wymieniałem czujnik stopu w B4. Mało w tym wątku i w ogóle na forum rzetelnych odpowiedzi na pewno w stosunku do B4.

Więc wyjaśniam:

 

Czujnik stopu jest NAD PEDAŁEM, NIE POD. Gdy bolec (taki na sprężynce) jest wychylony (wciśnięty pedał) - włącza stop, a gdy jest wciskany przez pedał w pozycji braku hamowania - wyłącza.

Żeby się do niego dobrać, najlepiej wyciągnąć dwa plastiki przykręcane po 3 śruby każdy i gąbkę z zatrzaskami nad pedałami. Jeden plastik nad pedałami, taki z długim rowkiem; następnie odkręcić dolną dużą półkę pod kierownicą, tą w której są m.in. bezpieczniki i która idzie do środka konsoli.

Niektórzy twierdzą, że nie trzeba nic odkręcać - jeśli się ma giętkość gimnastyka akrobatyki i mrówcze rączki, możę się uda ;)

Później, jak już ktoś wspominał wyżej, należy przekręcić czujnik żeby wyciągnąć i odpiąć wtyczkę (dość długie kabelki).

Wsuwać nowy czujnik najlepiej od góry i pokręcić tą grubą prostokątną jego częścią.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda ;)

Edytowane przez roster82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności