Skocz do zawartości
_iceman_

odwrócona polaryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Po założeniu nowego sterownika w drzwiach pasażera szyba i lusterko działa odwrotnie, nie działa też domykanie szyb z pilota. Po poczytaniu forum doszedłem do tego że mam odwróconą polaryzację i pytanie jak to zmienić. Obecnie kodowanie mam jak w poprzednim sterowniku czyli 180 (128 + 32 + 16 + 4). Oryginalnie w tym sterowniku który kupiłem było 692 (anglik).

 

Jak to zmienić ?

Edytowane przez _iceman_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki sterownik kupiłes, bo GEN 1 I GEN 2 sąt takie same, dopiero zmieniono to w GEN3 ale zeby wszystko działalo to i moduł komfortu trzeba wymienic prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jaki sterownik kupiłes

 

Sterownik kupiłem identyczny taki jaki miałem - 1K0 959 792L. Jedyna różnica to taka że pochodzi on z 2006 r a mój passek jest z 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim sterowniku czytałes ze zamieniona jest polaryzacja ale chyba nie o tych. Instalacja do anglika jest taka sama, a sterownik masz od strony pasarzera UK.

Wpisz kodowanie 692 i odejmij od niego 512. Co z błędami i z blokami pomiarowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz kodowanie 692 i odejmij od niego 512. Co z błędami i z blokami pomiarowymi

 

czyli wpisuje kodowanie 180 ?

 

co do błędów to mam błąd adaptacji , ale jak zmieniałem sterowniki to na oryginalnym przez pewien czas tez go miałem

 

00933 - Electric Window Motor; Passenger Side (V148)

005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

Freeze Frame:

Fault Status: 01100101

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 170

Mileage: 48239 km

Time Indication: 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyszło na 180, nie policzyłem.

Robiłes adaptacje ?

Zamknij do konca okna trzymając przez 10 sek przyciski do góry. potem otwórz trzymając cały czas do dołu i trzymajac ok 10sek nawet jak sie otworzy. Odłaczenie akku na koncu jak nie pomoze, wtedy do zadoptowania wszystkie 4 okna.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiłes adaptacje ?

 

Adaptacji nie robiłem - dziś postaram sie zrobić, a z aku wolałbym nic nie robić bo jak ostatnio go odłączyłem to miałem błąd wspomagania + ESP.

 

Adaptacje też robi sie lusterkom ? to też działa odwrotnie

 

Dziwne te passaty, strasznie przeładowane elektroniką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lusterkiem nie, zobaczymy jak wyjdzie, w ostatecznosci zamienisz kable we wtyczce. ESP + wspomaganie robisz w 5 min trzeba tylko miec ok 50m drogi do przejechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może masz pomysł dla czego nie działa oryginalny steriownik - objawy -szybę da się opuścić i podnieść ale tylko rano i nie od razu tylko za drugim podejściem. Działa tak przez około 1 minutę a następnie jest martwa. Błędów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w blokach pomiarowych wartości od włacznika. Miałem ostatnio jeden zalany woda z jakiegos powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z lusterkiem nie, zobaczymy jak wyjdzie

 

Adaptacja nie pomogła, wszystko jest ok zero błędów ale problem z odwrotnym działaniem szyby nadal pozostaje. Przy domykaniu szyb z pilota zamias się zamykać to się otwiera :(

 

tu podobny probem niestety nie wiem jak się zakończył

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42980&highlight=polaryzacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności