Skocz do zawartości
sebkus

zimny awt secondary air pump = missfire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie forum. Albowiem uporałem sie z różnymi bzdurami nękajacymi ten model w połączeniu z gazownią chce sie uporać z tak nieznacznie wkurzającym problemem jak wypadanie zapłonu (nowe świce i cywki ) na zimnym silniku podczas pierwszego rozruchu gdy się załacza pompa dodatkowego powietrza do dogrzewania katalizatora . Po wyłaczeniu ów pompy w milisekundach problem ustaje. ... Sugestie , rady ... może P."kuzminski" spotkał podobny problem .

Zapraszam do dyskusyji hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne .... po deszczu nie ma wypadania zapłonu ... to chyba jakieś wtyczki będą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan przewodów idących do cewek oraz ich wtyk.Może któraś jest zaśniedziała.A błędy jakies do tego były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego błędu niema. hmm dziwne musze opanować te wtyczki bo wygląda mi to tak jakby airpump podczas swojego działania zabierała prąd z cewek . Swoją drogą mam 4 nowe cewki kupione w tym samym czasie i musze chyba luknąć do waga bo tak coś kojarze że jedna na wolnych obrotach miała niższe napięcie . Ciekawi mnie gdzie połączone są cewki i ów airpompa z drugiej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest niższe napięcie to ci się wydaje.Tez mnie to zastanawiało,ale częstotliwość próbkowania i czas transmisji nie odzwierciedlają rzeczywistych napięc na vag-u.A wypadanie zapłonów moze byc związane z niezsynchronizowanym czasem wtrysku i zapłonu,czyli LPG może rozjechało mape bądź skróciło czasy wtrysku.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lpg rozstraja ecu i podczas zimnego rozruchu w suche dni są missfire a w wilgotne nie ma .... Sprubuje jeszcze takiego myku wyjme bezpiecznik lub przekaźnik albo wtyczke z airpumpa i rano łobejże czy bedzie sie coś działo . Z tego co mi tak sie troche kojaży zabrudzone masy dają podobny efekt w światłach , wydaje mi sie że to jakiś banał tylko trzeba sie dokopać . Aaa i mam pyt. czy razem z istną pompą nie załącza sie jeszcze jakiś zaworek elektromagnetyczny czy cuś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączysz air to posypią sie błędy typu niewydolny katalizator,lambda poza zakresem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak : czy ktoś wie które i gdzie najlepiej wtyczki wyczyścić bo wiadomo ile tego wszystkiego jest chodzi mi o drugą strone wtyczki od air i gdzie druga strona wtyczek z cewek . usiłowałem coś na etce wyszukać ale chyba jeszcze jej do końca nie opanowałem albo poprostu szukać nie umie. Nie chce czyścić jak popadnie żeby co nowego sie czasem nie urodziło ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie z Podkarpacia mi wyłączyć secondary air injection w passeratii 1.8t AWT? Mogę również wysłać mapę jeżeli jest taka potrzeba i ktoś to zdalnie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest ktoś w stanie z Podkarpacia mi wyłączyć secondary air injection w passeratii 1.8t AWT? Mogę również wysłać mapę jeżeli jest taka potrzeba i ktoś to zdalnie zrobi.

 

Wal do użytkownika Daron, zrobi online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności