Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

CAN Adapter w kwocie 220 zł powinien pomóc, ale 97r. z zielonym podświetleniem to 100% pewności nie mam. I te nieszczęsne IMMO 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim pasiu jak bym chciał zegary od 3BG załozyć?? Duzo by mnie to nerwów kosztowało??:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś ten wątek od początku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiam się nad możliwością zmiany i chciałbym uporządkować informacje z tego wątku. Proszę o korekty jak coś popitolę.

 

1. O tym czy w konkretnym Passacie 3B jest interfejs CAN czy linia K rozstrzyga jednoznacznie numer licznika. Numer ten można sczytać z tylnej ścianki licznika lub poprzez podpięcie VAG-a. Numery xxx 920 xxx mają liczniki na interfejsie CAN. Numery xxx 919 xxx mają liczniki bez CAN.

 

Licznik z pełnym FIS wstawimy bez CAN adaptera do liczników na CAN. Do liczników bez CAN musimy kupić CAN adapter.

 

2. Po ustaleniu co i jak kupujemy licznik z pełnym lub 1/2 FIS oraz ewentualnie CAN adapter.

 

3. Czy dobrze rozumiem, że kostki pasują i mechanicznie po prostu wpinamy nowy licznik?

 

4. Po wpięciu musimy "wgrać" do nowego licznika eeprom ze starego. Tam są zapisane dane o przebiegu i.... no właśnie co jeszcze jest w eeprom licznika?

 

5. Następnie kodujemy immo. Rozumiem, że wszystkie B5 miały imo więc kodowanie jest obligatoryjne zawsze?

 

6. Do obsługi FIS trzeba dokupić jeszcze nową manetkę. Czy tu trzeba na coś zwrócić uwagę?

 

Czy coś pominąłem?

 

Jeszcze na koniec mam pytanie o wyjaśnienie jak krowie na rowie tej kwesti, bo się trochę gubię już:

 

Rozumiem, że po wymianie licznika z takiego bez FIS na taki z pełnym FIS w passacie 3B (np takim jak mój) będą dostępne bez dodatkowych przeróbek takie dane jak: spalanie średnie, ile pozostało do przejechania na reszczcie paliwa w baku? Innymi słowy: B5 są przystosowane do podawania takich informacji i kwestią jest tylko zamontowanie odpowiedniego licznika?

 

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak rozumuję jak kolega wyzej :P interesuje mnie dlatego czy bez zadnego problemu moge kupic licznik od 3BG i podpiac do siebie bez problemow? mam licznik od 3B w CAN'ie z 1/2 Fis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez tak rozumuję jak kolega wyzej interesuje mnie dlatego czy bez zadnego problemu moge kupic licznik od 3BG i podpiac do siebie bez problemow? mam licznik od 3B w CAN'ie z 1/2 Fis?

Podpiąć można, ale problem będzie z kodowaniem IMMO3. Ale jak się da, to się da :)

3. Czy dobrze rozumiem, że kostki pasują i mechanicznie po prostu wpinamy nowy licznik?

Tak.

4. Po wpięciu musimy "wgrać" do nowego licznika eeprom ze starego. Tam są zapisane dane o przebiegu i.... no właśnie co jeszcze jest w eeprom licznika?

Wpisujesz PIN nowego licznika. Przebieg musisz ustawić Vagiem, taki jak chcesz aby Ci wyświetlało.

5. Następnie kodujemy immo. Rozumiem, że wszystkie B5 miały imo więc kodowanie jest obligatoryjne zawsze?

Kodujesz wg opisu na forum.

6. Do obsługi FIS trzeba dokupić jeszcze nową manetkę. Czy tu trzeba na coś zwrócić uwagę?

Jeżeli nie miałeś w ogóle kompa to musisz kupić manetkę.

Rozumiem, że po wymianie licznika z takiego bez FIS na taki z pełnym FIS w passacie 3B (np takim jak mój) będą dostępne bez dodatkowych przeróbek takie dane jak: spalanie średnie, ile pozostało do przejechania na reszczcie paliwa w baku? Innymi słowy: B5 są przystosowane do podawania takich informacji i kwestią jest tylko zamontowanie odpowiedniego licznika?

Tak.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dokleje sie do tematu. Czy jest mozliwosc przełozenia całej przedniej szybki z obwódkami z B5 FL do B5?? Czy wszystko pasuje??
Tak, pasuje do B5. Trzeba tylko skrócić plastikowe bolce, które odchodzą od zaślepek kontrolek kierunkowskazu i świateł drogowych, jakaś minuta roboty. Do kompletu można też wymienić wskazówki na te od B5FL. Wymontować starą ramkę i zamontować nową i to tyle. A później cieszyć się super wyglądem. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpiąć można, ale problem będzie z kodowaniem IMMO3. Ale jak się da, to się da

 

czyli jest mozliwosc ale z problemami? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba te IMMO3 kodować, ale dalej się nie zagłębiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie było - podsumowując -

jeśli masz deisel'a, to musisz mieć licznik z pełnym fisem do niego; to samo się tyczy benzyny.

Teoretycznie jest to do zrobienia, ale po co sobie robić dodatkowej pracy :ok:

 

u mnie już po ;) wymianie - nie miałem wcale fisa, i sterowania na manetce; obecnie fis pełny; manetka lewa (tempomat); i manetka prawa (komputer).

i wszystko chodzi jak w szwajcarskim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze te 1/2 fisa mi wystarczy tak jak mam obecnie u siebie... jednak przyda sie wiecej funkcji i ladniejszy wyglad :D

Trzeba te IMMO3 kodować, ale dalej się nie zagłębiałem.

jak sie zmienia jakikolwiek licznik to i tak trzeba je zakodowac? czy poprostu trzeba nadac mu nowy pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie zmienia jakikolwiek licznik to i tak trzeba je zakodowac? czy poprostu trzeba nadac mu nowy pin?
Tak,trzeba dokonać adaptacji nowego licznika w Twoim aucie i do tego potrzebny jest jego kod Pin. A potem jeszcze kodowanie kluczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie zmienia jakikolwiek licznik to i tak trzeba je zakodowac? czy poprostu trzeba nadac mu nowy pin?

Trzeba PIN nowych i starych zegarów. IMMO3 ma zakodowany w eprom numer nadwozia, który trzeba przepisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, to po przełożeniu licznika - nr vin zostało zczytane z kompa po adaptacji licznika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg musisz ustawić Vagiem, taki jak chcesz aby Ci wyświetlało.

Zwykłym Vagiem nie ustawisz przebiegu, Vag tacho

 

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

 

Trzeba PIN nowych i starych zegarów.

Jeśli masz Vag tacho nie potrzeba pinu starego licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeżeli ma się Tacho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które tacho z tych na allegro, bądź na ebay.co.uk wydaje się wam najbardziej pozytywne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które tacho z tych na allegro, bądź na ebay.co.uk wydaje się wam najbardziej pozytywne???
Vag-Tacho 2.5 USB powinno wystarczyć. Cena ok.160zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał zima18

Przebieg musisz ustawić Vagiem, taki jak chcesz aby Ci wyświetlało.

 

Zwykłym Vagiem nie ustawisz przebiegu, Vag tacho

 

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

 

 

Cytat:

Napisał zima18

Trzeba PIN nowych i starych zegarów.

 

Jeśli masz Vag tacho nie potrzeba pinu starego licznika

Zgadza sie,wystarczy Vag-Tacho i wiedza. Ale czy jak ktos ma do przełożenia tylko jeden swój licznik to bedzie kupował taki kabelek? Dodatkowo jak nie bedzie w temacie to jeszcze sobie licznik uwali lub jak żle zrobi adaptacje,kodowanie to pózniej nie odpali auta,itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jak juz dorwe ten licznik od 3BG (kasa :D) to bedzie trzeba znalezc kogos w temacie z trojmiasta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności