Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

1. Masz CANGateway

2. Masz FISa ktory komunikuje sie z ECU po CAN

3. Od 99r byly Passki z CAN.

 

Jakis wniosek? ;)

Witam posiadam passata z 99 roku (listopad) czyli teoretycznie komunikacja CAN. Hezek napisał że wagiem się nie połącze jeśli jest na CAN, a co jeśli się łącze? Mam przejściówkę ( linia k+l) łączyłem się z moim starym passatem b3 (2E) jak i z tym B5 bez problemu. Czy można to jakość inaczej sprawdzić czy jest CAN czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hezek napisał że wagiem się nie połącze...

Hezek nie ma racji, połączysz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)Czy można to jakość inaczej sprawdzić czy jest CAN czy nie?

 

Jeżeli masz oryginalne liczniki, to najpewniejszym sposobem jest ich demontaż - środek numeru seryjnego umieszczonego na tylnej ścianie liczników mówi Ci jak liczniki komunikują się z ECU - 919 (brak magistrali CAN), 920 (magistrala CAN). Różnice też występują w sterownikach elektrycznych szyb - każde drzwi komunikują się z modułem komfortu nie poprzez dziesiątki kabli, tylko przesyłają sobie dane po magistrali - ściągnięcie boczku drzwi jest łatwiejsze, jednak nie wiem czym odróżnić zwykły sterownik od tego na CAN.

 

Innym sposobem jest podłączenie się VAG'iem i sprawdzenie numerów seryjnych licznika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Hezek nie ma racji, połączysz się.

 

to połącz sie z moim zwykłym Vagiem!

kupiłem zwykły face z myślą podłaczenia a tu lipa 3B z Canem i po ptakach :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to połącz sie z moim zwykłym Vagiem!

kupiłem zwykły face z myślą podłaczenia a tu lipa 3B z Canem i po ptakach :636:

 

A może fejs uwalony? Może zle ustawiony port, latency time, albo prozaiczny numer portu? Kolega połączy sie ze swoim paskiem bez problemu standardowym fejsem KKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

rozmawiałem z kolesiem co łączył sie z moim paskiem i mówił ze sie nie połącze z nim tak samo koleś co mi sprzedawał, pytał o model 3b czy 3bg jesli chodzi o podłączanie to wszystko było ok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wina Twojego interfejsu zapewne a nie tego że auto ma CAN lub nie. Interfejs KKL łączy się z autami z CAN bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie u siebie łącze zwykłym kablem za 50zł z allegro, mam Can i tak samo posiadam liczniki z canem w wersji 3B - amerykaniec, mam passata made in Germany. pytanie w związku z tym, czy jak podłącze licznik od 3bg xxx 920 xxx to będzie wszystko śmigać? dodam jeszcze ze nie mam immo i czy istnieje możliwość wyłączenia go jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość visal

witam,

podepne swoje pytanie do tego topicu;)

otóż mój szwagier kupił sobie passata 1.9tdi z silnikiem 110KM i ma licznik wyskalowany do 260km/h. kolega ma passata z bodajże tym samym silnikiem i ma licznik wyskalowany do 220km/h trochę mnie więc to zdziwiło.

i teraz pytanie: czy licznik "260km/h" nie był zarezerwowany do własnie tych mocniejszych silinkiów, więc czy aby tenże passat nie był składany w takim razie;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

podepne swoje pytanie do tego topicu;)

otóż mój szwagier kupił sobie passata 1.9tdi z silnikiem 110KM i ma licznik wyskalowany do 260km/h. kolega ma passata z bodajże tym samym silnikiem i ma licznik wyskalowany do 220km/h trochę mnie więc to zdziwiło.

i teraz pytanie: czy licznik "260km/h" nie był zarezerwowany do własnie tych mocniejszych silinkiów, więc czy aby tenże passat nie był składany w takim razie;>

 

Z którego roku są oba passaty?

W passatach od modelu 2000 liczniki miały prędkościomierz do 260km/h a wcześniejsze modele miały do 220km/h. Dotyczy 1,9 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość visal

ten kolegi to nie wiem, ale mojego szwagra z 1999r. tak więc...troche to podejrzane:p

hehe ale nie będe chłopa martwił że ma podejrzany samochód bo popsuje mu humor na sylwestra:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy z którego miesiąca 99 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lipaa

Trochę kotlet ale po co nowy temat :)

 

Mam 3B z 2000 r (AJM) z CANEM i 1/2 FIS. Kupiłem licznik z 3BG z 2004 roku z pełnym FISEM. Podpiąłem licznik na próbę i wszystko działa (oprócz immo wiadomo). Moje zegary immo2 a nowe immo3 ale jak już wiem to nie problem z adaptacją kluczyków. Jestem na etapie zmiany kości pamięci w nowych zegarach (ktoś przede mną wlutował tam c 86 zamiast c 66 z dziwnym dumpem). Następnie wgram mu normalny soft trochę przerobię (RKM, powitanie, wskazówki świecące przy kluczyku w stacyjce) i zgram immo i wygląda na to, że wszystko bezie git i przeszczep z 3BG do 3B się uda. Jutro będę się softem bawił (jak naraize licznik nie w stał jeszcze na żadnym ale miał kośc nie tą) i zobaczymy. Na pewno dam znać jka to się skończy oraz zrobę małe FAQ na ten temat (jak się nie uda to też :)).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamontowalem licznk od 3bg do mojego 3b i dziala bez zadnych kombinacji :) Mialem kilka problemow a uruchomieniem ale to praktycznie z mojej winy. Mialem licznik z 1/2 fis a zalozylem z full fis z 2001 roku :) Wsjo dziala. Nawet immo udalo sie dopasowac bez zmiany transpondera. Jedyne co to brak wskazania temperatury no ale do tego to juz dojde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje to się nazywa pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie mam paska 1.9tdi 110 km grudzień 97 czy po wymianie prawej manetki na manetke która steruje kompem będą podawane informacje na liczniku typu spalanie itd z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama manetka nie wystarczy. Musisz jeszcze licznik zmienić, na taki który to spalanie będzie pokazywał (licznik z MFA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokleje sie do tematu. Czy jest mozliwosc przełozenia całej przedniej szybki z obwódkami z B5 FL do B5?? Czy wszystko pasuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć pasuje po malutkiej korekcie, informacja z forum jest gdzies nawet foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Poczytalem temat i gdybym mial Can to bez problemow wymienialbym licznik :) jednak w moim zapewne nie ma (1997) i dlatego chce zapytac czy w ogole jest mozliwosc wstawienia licznika od 3BG z pelnym lub pol fisem? jesli tak to ile zachodu trzeba i jakie mniej wiecej koszta moga wyjsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności