Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba jak juz dorwe ten licznik od 3BG (kasa ) to bedzie trzeba znalezc kogos w temacie z trojmiasta

Podpisuje się :P Ma ktos na mial na jakiegos fachowca z 3city? Kupowanie kabla zeby zrobic samemu jest bez sensu wole odpalic komus kase kto sie zna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczepię się pod wątek. Mam autko jak w opisie, z dokumentów otrzymanych podczas przeglądu zakupowego w ASO, otrzymałem takie o to dane:

Rok modelowy 2000

Wersja BASIS + pakiet COMFORT.

Czy posiadam szynę CAN w aucie umożliwiającą podłączenie licznika z B5FL z wyświetlaczem pokazującym spalanie itd. ?

Z tego wątku dokładnie tego nie wyczytałem i mam wątpliwości.

Jeżeli tak, to czy wystarczy dokupić licznik i manetkę do obsługi komputera?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok modelowy 2000

Wersja BASIS + pakiet COMFORT.

Czy posiadam szynę CAN w aucie...

Podaj numer swojego obecnego licznika w aucie i bedzia wiadomo czy masz już szyne Can.. Jak masz pośrodku numeru ...920... to masz Can a jak ...919... to nie masz Can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jedyna opcja-wyciągnięcie licznika, aby się upewnić, że mam can lub nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jedyna opcja-wyciągnięcie licznika, aby się upewnić, że mam can lub nie?

 

Jak masz kabelek diagnostyczny VAG (albo coś podobnego), to wystarczy się podpiąć pod auto i sprawdzić numer licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jedyna opcja-wyciągnięcie licznika, aby się upewnić, że mam can lub nie?

VAGiem sprawdzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to głupie pytanie, mam kabelek, zaraz pójdę sprawdzić, tylko w której pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to głupie pytanie, mam kabelek, zaraz pójdę sprawdzić, tylko w której pozycji?

 

17 instrument cluster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj numer swojego obecnego licznika w aucie i bedzia wiadomo czy masz już szyne Can.. Jak masz pośrodku numeru ...920... to masz Can a jak ...919... to nie masz Can.

 

Sprawdzone - wyszło 920. :D

Czyli teraz poszukiwania licznika i manetki.

 

Dzięki Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddam licznik na Canie z 1/2 FISA do diesela 3BG....za 80zł-komuś z trojmiasta-pomogę tez przełożyć(za darmo) ;-)VAG tez jest i kabelek. Immo nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie tych CAN adapterów, czy ktoś korzystał z tego w przypadku montażu licznika z CAN-em w samochodzie bez CAN ? ? ?, czytałem gdzieś na necie że te adaptery potrafią przekłamywać spalanie i różne inne informacje ? ? ?. Też mam problem na jakie się rozwiązanie zdecydować czy licznik Fis z CAN + adapter czy licznik bez CAN ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz gdzie kupić Can adapter to go kupię i przetestuję a później opowiem na forum jak to sie sprawuje :-)

 

 

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie tych CAN adapterów, czy ktoś korzystał z tego w przypadku montażu licznika z CAN-em w samochodzie bez CAN ? ? ?, czytałem gdzieś na necie że te adaptery potrafią przekłamywać spalanie i różne inne informacje ? ? ?. Też mam problem na jakie się rozwiązanie zdecydować czy licznik Fis z CAN + adapter czy licznik bez CAN ? ? ?

rozwiązanie samo przyszło, udało mi się kupić FIS-a bez CAN-a :D

Kolego powiedz gdzie kupić Can adapter to go kupię i przetestuję a później opowiem na forum jak to sie sprawuje :-)

widziałem gdzieś na e-bay, ale ostatnio nie było bo szukałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiązanie samo przyszło, udało mi się kupić FIS-a bez CAN-a

A Ty nie masz auta na Canie ? 115 KM to już chyba CAN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty nie masz auta na Canie ? 115 KM to już chyba CAN ?

Wiosenka, Ciekaw czy do licznika są pociągnięte kable z "CANem" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wyzwisk mi tutaj :P To jest porządne forum :P

Nie wiem jak te pierwsze wypusty 115, ale powinny też być już na Canie. Jeżeli masz ASR to na pewno CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak te pierwsze wypusty 115, ale powinny też być już na Canie. Jeżeli masz ASR to na pewno CAN.

 

mam ASR ale nie mam CAN, kupiłem licznik z CAN i nie działał, zapalił po przekodowaniu, i nie było żadnych informacji nie działał obrotomierz i wszystkie komunikaty typu smarowanie, płyny, poduszki, i.t.d. wyskakiwały

a tak poza tym wyczytałem na forum że CAN był montowany dopiero od połowy '99 a ja mam passata z 27.02.1999 więc nie mam, poza tym mam mały komputer MFA w zegarku a te były w samochodach bez CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiązanie samo przyszło, udało mi się kupić FIS-a bez CAN-a

 

Że tak zapytam - gdzie można dorwać taki licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja może tak zapytam... jeśli by zaadaptować ECU od nowszego auta np z 2000roku i z ECU wyprowadzić CAN który już tam jest, da to możliwość podłączenia licznika z FISem który obsługuje CAN?

 

EDIT:

np. od AVG

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a osprzęt silnika?A reszta instalacji?Czy to się opłaca?dałbym sobie spokój....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności