Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

więcej roboty jest z rozbieraniem i składaniem niż z dołożeniem tych kabelków, ale jak będziesz robił tak jak tu koledzy opisali to będzie działać, konkretnie nie pamiętam ile mi się z tym zeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni licznik miałeś xxx 919 xxx czy xxx 920 xxx? ja oba mam xxx 920 xxx z tym, że "zwykłego" już się pozbyłem więc mam już w samochodzie "FL-owski" tylko właśnie muszę przeprowadzić operację uruchomienia temperatury na wyświetlaczu 1/2FIS i prawdopodobnie wymiany jego samego ponieważ momentami jest nie do odczytania co na nim pisze np gdy jest w samochodzie ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałem poprzedni licznik o numerze xxx919xxx ale nie jestem pewien a teraz prawdopodobnie jest licznik z polifta o numerze xxx920xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro miałeś xxx919xxx to nie miałeś CAN'a, u mnie natomiast w obu licznikach już było xxx920xxx więc CAN. Podejmę się próby "zabawy" w elektryka :D mam nadzieje, że będzie to miało pozytywne skutki :D wkońcu w dobie internetu oraz min tego forum uzyskam potrzebne info oraz foto z opisem poszczególnych PIN'ów za co odpowiadają :) zapomniałbym o jednym- jak uruchomiłeś temperature na FIS na climatroniku również się pokazała o takiej samej wartości?

Edytowane przez ritter1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem licznik z szyną can bo od 99 roku tak mi się wydaje były takie liczniki ja mam paska z drugiej połowy 99 roku a dokładniej z października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak miałeś can to musiałeś stary licznik tez mieć xxx 920 xxx. Zgadza się. Jakoś od sierpnia 99 szły juz z can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem paska mam z drugiej połowy 99 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz licznik wyskalowany do 220 to masz bez can a jak do 260 to z canem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelvw chyba zapomniałeś odpowiedzieć na 1.pytanie: czy po tej operacji na fis i climatroniku pokaze sie jednakowa temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ritter1991 jak masz już licznik z polifta to różnica polega na tym że przedliftem temperatura szła do Climatronica, a z niego do licznika. W polifcie temperatura idzie najpierw do licznika a z niego do Climatronica. Pawelvw napisał Ci na poprzedniej stronie że tak podłączył i działa. Mi się nie chciało kolejne raz bawić z climatroniciem i podłączyłem drugi czujnik i Climatronic ma swój a licznik swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy po takiej operacji wg pawelvw bedzie dzialac na obu urzadzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej uwierze na slowo pisane :D uwierze naprawde gdy zadziała to w moim Passacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze trzeba wymienić panel climatronika na ten odpowiedni o numerze końcowym 044J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymieniłem i działało. Nie pamiętam jak był ale był z długim białym tyłem. Passat był z pierwszej połowy 99r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem bo po tej operacji z dołożeniem kabelkow to na liczniku była temp. a na panelu od climatronika też pokazywało ale te temp. się od siebie różniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dalem jeszcze jeden czujnik,dalem od temp wlotowej ten co jest pod filtrem pylkowym,wisi sobie we wlocie powietrza do IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mógł by mi ktos doradzic? otóz w moim passku 1,8t benzyna 1997r mam wypalone linie w pełnym fisie w liczniku o numerach ; 3B0919980A jest to licznik z zielonym podswietleniem i zegarkiem jeszcze analogowym a nie cyfrowym .. i chce sie dowiedzieć jakiego licznika szukac bby módz podmienic tego fisa aby pasował pomoże ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wypalone linie tylko może taśma padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc na moje powyższe pytania odpowiem sobie sam.. Może przyda się innym.

1. 000 979 018 to numer katalogowy kabelków w które wypadałoby się wyposażyć. Najlepiej sztuk 4.

2. Wystarczy trzymać się powyżśzej instrukcji, a wszystko będzie śmigać.

Ja dodam od siebie tyle, że chciałem by było to zrobione niczym jak z fabryki i ominąć jakiekolwiek lutowanie i zrobiłem tak:

 

"upewnić się że jest połączenie między pin25 T32a licznika a pin1 T12 climy"

- wystarczy złapać za miernik, ustawić na nim opcje sprawdzania ciągłości obwodu i jeśli usłyszymy sygnał to już nam odchodzi jakiekolwiek lutowanie czy ciągnięcie kabla :)

 

"czujnik temp. należy podpiąć bezpośrednio do licznika pin26 T32b (normalnie jest wpięty pin8 T12 w climatroniku)"

- czyli prosta sprawa. Wypiąć kabel z pinu 8. wtyczki T12 z climatronica. Rozciąć taśmę izolującą jak najdalej w głąb wiązki. Ponieważ po rozcięciu izolacji szmacianej kabel jest wciąż krótki by sięgnąć do wtyczki zielonej licznika, złączyłem szybkozłączką kabel wypięty z pinu 8. T12 z połówką jednego z czterech nabytych przewodów (000 979 018).

Z wtyczki T32b (zielonej, licznika) wypiąć kabel który znajduje się w pinie 26. W miejsce tego kabelka wpiąć wcześniej zrobiony nasz kabel. Przewód który wyciągneliśmy z pinu26. zielonej wtyczki T32b - izolujemy.

 

"połączyć pin8 T32b licznika z pinem2 T20 climy - computer data line

połączyć pin9 T32b licznika z pinem3 T20 climy - computer data line"

- ponieważ kabelki (000 979 018) są długości 30-40cm ja postanowiłem je przedłużyć o połowe długości każdego z nich. 2 kabelki (000 979 018) wpinamy w piny 8 i 9 T32b i przedłużamy łącząc je szybkozłączką z połówkami naszego ostatniego czwartego kabelka (000 979 018) który wcześniej przecinamy w pół.

Przegłużone końcówki wpinamy w pin 2 i 3 wtyczki T20 climatronica.

 

3. Na sam koniec 3 nasze dorobione (doposażone) przewody we wtyczce T32b owijamy (jak oryginalne przewody) szmacianą taśmą izolującą.

4. Na koniec wymieniamy panel climatronica na wersję najnowszą czyli 3B1 907 044J

 

Choć się powtórzyłem - myślę, że rozwiałem wszelkie wątpliwości jakie mogłyby się nasunąć.

Wszystko zrobiłem ja powyżej, nawet climatronic wymieniłem na ten z końcówką J i... pokazuje mi jakąś kosmiczną temperaturę. Na dworze max 10-12 a ja 17-19 :(

Jakiś pomysł co może być przyczyną?

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności