Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

było niebieskie podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od konkretnego roku miesiąca było niebieskie podswietlenie? wie ktos może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od konkretnego roku miesiąca było niebieskie podswietlenie? wie ktos może

 

Od drugiej połowy 1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! jestem nowy sporo tematów już przeczytałem bo chce kupić passata 1.9TDI, Ale jeszcze odnosnie zegarów mam pytanie, czy w wersjach przed liftem było niebieskie podświetlenie czy tylko zielone?

Do 08/97 zielone ,po 08/97 niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten licznik już nie aktualny ktoś go kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedział że chcesz taki licznik..........to za 150 dałbym Ci swój bo miałem ochtę na full-fis za 400.Ale cóż poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten licznik już nie aktualny ktoś go kupił
Tego typu licznik to nie problem. Ale kolega Paweł coś wspominał,że ma jakieś inne nagłe wydatki w swoim Passacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przełożyłem dzisiaj licznik do mojego passata od 3BG o nr 3B09200829A kodowanie 5115, u mnie był 3B0920820A kodowanie 5145 kluczyki dopasowane,samochód odpala, kontrolki wszystkie gasną--- działa wszystko ok, poza wskazywaniem temperatury zewnętrznej na fisie (same kreseczki), na klimatroniku temp. ok, oraz nie mogę zmienić kodowania licznika (vag com). Czy można jakoś przerobić wsad licznika, żeby pokazywał temperaturę, i co z tym kodowaniem, może przerabiał ktoś z was ten temat i mógłby pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przełożyłem dzisiaj licznik do mojego passata od 3BG o nr 3B09200829A kodowanie 5115, u mnie był 3B0920820A kodowanie 5145 kluczyki dopasowane,samochód odpala, kontrolki wszystkie gasną--- działa wszystko ok, poza wskazywaniem temperatury zewnętrznej na fisie (same kreseczki), na klimatroniku temp. ok, oraz nie mogę zmienić kodowania licznika (vag com). Czy można jakoś przerobić wsad licznika, żeby pokazywał temperaturę, i co z tym kodowaniem, może przerabiał ktoś z was ten temat i mógłby pomóc?

masz za pewne Climatronic? jeśli tak to masz dwie możliwości:

- zmiana climatronica - prawdopodobnie on Cie właśnie ogranicza

- dołożenie dodatkowego czujnika temp zewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś na forum golfa że gościu miał ten sam problem, i wgrał do paska wsad od golfa i pokazywało temperaturę zew. na fisie, wgrał z powrotem wsad od passata do passata i nie działało. Czyli wychodzi na to że chyba można zmienić coś w sadzie licznika, lub wgrać inny. Może ktoś przerabiał coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadaj do Ceglarza :) bo ostatnio coś mi na ten temat opowiadał :) ale nie pamiętam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke pozwole sobie odkopać ten temacik, mam passka b5 3b dla jasność afn chce zapodać wnętrze zegarów z 3bg i teraz, z tematu wyczytałem że nie ma z tym problemu,

 

Ten czarny plastik z zegarami cały przekładam w miejsce starego ale bez tarcz bo niektóre kontrolki roznią się miejscami ?? (ten czarny plastik z szybką moge przelożyc??)

 

Do tego moge przełozyc wskazówki bo też pasują czy dobrze wszystko rozumiem ??

 

No i ostatnie pytanie jak już to zrobie to tarcze moge sobie zmienić na coś w tym stylu

http://moman.pl/index.php?a=opis&k=26&id=189

oczywiście dopasowane do mojego modelu auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszke pozwole sobie odkopać ten temacik, mam passka b5 3b dla jasność afn chce zapodać wnętrze zegarów z 3bg i teraz, z tematu wyczytałem że nie ma z tym problemu,

 

Ten czarny plastik z zegarami cały przekładam w miejsce starego ale bez tarcz bo niektóre kontrolki roznią się miejscami ?? (ten czarny plastik z szybką moge przelożyc??)

 

Do tego moge przełozyc wskazówki bo też pasują czy dobrze wszystko rozumiem ??

 

No i ostatnie pytanie jak już to zrobie to tarcze moge sobie zmienić na coś w tym stylu

http://moman.pl/index.php?a=opis&k=26&id=189

oczywiście dopasowane do mojego modelu auta ?

Kolego ,o czym Ty tutaj piszesz?

Temat odnosi się zmiany zegarów orginalnych 3B/3BG ,a nie WT.

Było pisane że ramki od 3B i 3BG są zamienne w zależności od producenta VDO-VDO .MOTOMETER-MOTOMETER.

Kontrolki tarcz nigdy nie będą pasować.

A zakładanie do passata tarcz indiglo to moim zdaniem PROFANACJA.

Zegary z paska/G4 są podświetlane z dołu ,można je kolorystycznie modyfikować do woli ,więc nie widzę sensu Twoich działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że jeszcze i ja poruszam temat ale po przeczytaniu całego wątku mam sieczkę w głowie że szok... Mam pasia z '97r 1,9 TDI prawdopodobnie AHU prawdopodobnie bez fis z małym wyświetlaczem na obrotomierzu wskazującym godzinę i drugim na prędkościomierzu z przebiegiem (całość podświetlana na zielono). Da się w moim przypadku zamienić licznik na ten z FL tak aby wskazywał ile na ile km paliwa mi wystarczy i aby wskazywał temp zewnętrzną po dołożeniu czujnika itd i jaki może być ewentualny koszt takiej przeróbki i czy wogóle warto się za coś takiego zabierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje że nie przeczytałeś dokładnie całego tematu :D:D:D:D:D

- kupujesz licznik od 3b xxx 919 xxx FULL FISS ~1000pln - nie będziesz miał info ile pozostało do tankowania

- robisz wymianę ECU

* nowy ECU od 200

* licznik od 3BG od 120

* map sensor - wymiana pod warunkiem że masz stary ECU który mapa ma w sobie! - 50PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozamiatane. Dzięki bardzo jarucki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ,o czym Ty tutaj piszesz?

 

W temacie mowa również kilkukrotnie o wymianie samej obudowy z 3bg do 3b zeby miec ramki z wersjii po lifcie, ja sie pytam czy dobrze zrozumiałem to co wyczytałem.

A tarcze oryginalne wiem ze nie pasują a indiglo hmm zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności