Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na forum mam uszkodzony licznik (rozlany ekran) i chciał bym go wymienić vw B5 jest z roku 1997 dodam zdięcie IMGluuul_20131127_123333.jpg na jaki liczni musiał bym wymienić i czy musze jechać z tym do elektryka ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz czy musisz jechać to odpowiem - tak. Jakbyś miał umiejętności manualne to byś sam zrobił, a poza tym immo zablokuje Ci auto. Który wyświetlacz jest uszkodzony? Od przebiegu? Czy jednak FIS po środku? ( nie widzę dokładnie, czy jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony wyświetlacz to ten po środku. czy ewentualnie da sie wymienić sam wyświetlaczy czy jest to opłacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno opłacalne niż kupić drugi licznik ( bardzo ciężko dostać taki sam) i on też może zaraz paść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moge dostać , gdzie szukac takiego wyświetlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze popatrz gdzies gdzie regeneruja wyswietlacze

wydaje mi sie ze gdzies ktos polecal jkams firme ale niewiem czy na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem jakaś firmę na allegro. Za wymianę w 1/2 fis chcieli 350 zl... Czy to opłacalne? Trudno powiedzieć, nowy licznik można dostać taniej, z tym ze dochodzi kodowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy czy uzywany ? ;) ale to opcja dla wygodnych nie musisz sie sam bawić w rozkrecanie wszystkiego. Przyjeżdżasz oni wymieniają i po problemie. Bo rozumie że cena która podałeś to opcja z licznikiem nie sama wymiana i kodowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja znalazłem co robią za 400 i nie wydaje mi sie żeby to było opłacalne skoro liczniki kosztują około 150 całe z zegarami itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdź full fis do przedlifa z zielonym podświetleniem... Za 150 zł na Alledrogo dało się czasem wyrwać wymianę wraz z wyświetlaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy na forum mam uszkodzony licznik (rozlany ekran) i chciał bym go wymienić vw B5 jest z roku 1997 dodam zdięcie [ATTACH=CONFIG]110720[/ATTACH] na jaki liczni musiał bym wymienić i czy musze jechać z tym do elektryka ? pozdrawiam

 

Hej.

Masz najstarszy z najstarszych licznik w b5 zegar analogowy sugeruje ze jest to zielone podswietlenie. Takie cos na all widzialem ze 3 razy na aukcji w ciagu kilku lat (nie wiem czy bylo wiecej). opcja jest licznik bez can z czerwonym podswietleniem (zeby bylo smieszniej mam full fis bez can benzyna gdzies w domu bo zmienilem na licznik z fl-a, cena tez raczej nie zacheca), albo wymiana ecu silnika na takie z can to wtedy masz mozliwosc zalozenia nawet licznika z b5 fl z 1/2 fis (caly rczej nie ma sensu bo nie bedzie drzwi pokazywac itd, ale wtedy licznik tanio a cena ecu to roznie :( ).

 

ponadto liczniki z zegarkiem cyfrowym maja czerwone podswietlenie a Ty na ta chwile zielone, przy wymianie na nowszy typ pomysl o reszcie urzadzen sterowania.

 

pzdr

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie otoz posiadam od roku passata b5 1.9 tdi 90 km z roku 1999, w ktorym chcialbym zmienic licznik z b5 fl, nie posiada komputera pokladowego ale ma tempomat i pytanie czy bedzie pasowal zegar od fl bez fisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam takie pytanie otoz posiadam od roku passata b5 1.9 tdi 90 km z roku 1999, w ktorym chcialbym zmienic licznik z b5 fl, nie posiada komputera pokladowego ale ma tempomat i pytanie czy bedzie pasowal zegar od fl bez fisu?

Numer obecnego licznika podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr licznika nie znam bo jeszcze go nie rozbieralem ale postaram sie w tyg wymontowac i sprawdzic a zegar chce wstawic od fl ale bez fis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanie: Czy jak mając licznik z CANem 1/2 FIS i wymienie na pełny FIS z wersji FL to czy będzie mi pokazywać otwarte dzwi/bagażnik? Będzie w pełni funkcjonalny ? :)

Edytowane przez Frankoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drobne pytanie: Czy jak mając licznik z CANem 1/2 FIS i wymienie na pełny FIS z wersji FL to czy będzie mi pokazywać otwarte dzwi/bagażnik? Będzie w pełni funkcjonalny ? :)

 

Tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak będzie.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?Jeśli nie wiesz ,to nie wprowadzaj w błąd.On ma samochód przed liftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numer obecnego licznika podaj.

 

Probowalem dzisiaj sciagnac ten licznik i nie dalem rady jest takie beznadziejnie dojscie, a nie chce pourywac plastikow;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probowalem dzisiaj sciagnac ten licznik i nie dalem rady jest takie beznadziejnie dojscie, a nie chce pourywac plastikow;/

 

Jak masz kogoś z VAGiem to ci odczyta bez wyjmowania licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz kogoś z VAGiem to ci odczyta bez wyjmowania licznika.

 

sprawdzalem na allegro liczniki z 99 roku i wszystkie maja nr 919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności