Skocz do zawartości
filip141

Pierwszy tłumik - konsekwencje ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem B3 w kombi i mam zamiar robić układ wydechowy bo sie skończył już... silnik to 1.8 8v benz + gaz i teraz pytanie czy jak wyrzucę pierwszy tłumik lub zrobie całkowitą przlotówke to czy silnik nie zacznie swirować? poprzednik zmienił juz katalizator na strumienice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od niedawna jestem posiadaczem B3 w kombi i mam zamiar robić układ wydechowy bo sie skończył już... silnik to 1.8 8v benz + gaz i teraz pytanie czy jak wyrzucę pierwszy tłumik lub zrobie całkowitą przlotówke to czy silnik nie zacznie swirować? poprzednik zmienił juz katalizator na strumienice.

 

Każdy układ wydechowy jest zaprojektowany pod dany model silnika...Nie zawsze wrzucenie strumienicy zamiast tłumika daję pożądany efekt,a wręcz czasami jest odwrotnie-zmniejszenie mocy silnika i osiągów.O kwestii głośności wydechu już nie wspomnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo bo nie o to w tym chodzi jak narazie jest pierwszy tlumik i drugi i strumiennica zamiast katalizatora i wlasnie okazalo sie ze pierwszy tlumik jest do wymiany i zastanawiam si ieczy poprostu nie wyrzucic go i zostawic tylko ostatni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo bo nie o to w tym chodzi jak narazie jest pierwszy tlumik i drugi i strumiennica zamiast katalizatora i wlasnie okazalo sie ze pierwszy tlumik jest do wymiany i zastanawiam si ieczy poprostu nie wyrzucic go i zostawic tylko ostatni?

 

Dużo lepszą opcją jest wymiana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysły jak uspranić taki układ wydechowy? wiadomo ze wyścigówki sie z tego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktoś pomysły jak uspranić taki układ wydechowy? wiadomo ze wyścigówki sie z tego nie zrobi.

 

Pożądnie zrobiony układ wydechowy daje przyrost mocy około paru PS.Z tym że lepiej tego nie robić metodą prób i błędów,cały wydech musi mieć odpowiednią długość i przekrój,co jest specjalnie obliczane pod dane auto.Niech wypowiedzą się teraz Ci co przerabiali układy wydechowe w B3 ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze by było żeby sie ktoś wypowiedział kto juz bawił sie w te klocki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz pytanie czy jak wyrzucę pierwszy tłumik lub zrobie całkowitą przlotówke to czy silnik nie zacznie swirować

Nie. Ale na odczuwalny przyrost mocy nie licz. Tylko będzie głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja włozyłem oryginalny tłumik srodkowy, koncoowy tez mam w oryginale ( zmioniona koncowka od Audi A6) i zamiast kata jest strumiennica.. napewno lepiej zbiera sie z dolnych obrotow ... v-max nie zmieniła sie .. i wcale głosniej nie jest w aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniałem układ wydechowy zostawiłem tylko środkowy i końcowy a za pierwszy wstawiłem rurę wyjęta z rozbitego b3. Głośniej nie jest bo za wyciszenie odpowiada środkowy tłumik. Wzrost mocy? Brak widocznej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym tłumiku

 

http://moto.allegro.pl/item1057534696_basowy_tlumik_sportowy_1_5_roku_gwarancji_rm2.html

 

bo miałem zamiar wstawic własnie ten tłumik i wywalić srodkowy no i jak kasy starczy to bym sie pokusił o

 

http://moto.allegro.pl/item1152512584_kolektor_sportowy_vw_corrado_vento_seat_toledo.html

 

tylko czy jak zrobie taka przelotówke to czy własnie nic nie zacznie swirować z obrotami czy dawkami przez sonde??? bo pokusiłbym sie na taki zestaw tylko chciałbym wiedziec czy nie w kopie sie w jakaś studnie...

 

Edytowane przez filip141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym wydać 200 zł na badziewiasty wg. mnie tłumik końcowy i 600 zł za kolektor wydechowy to wolałbym założyć kompletny nowy układ wydechowy z kwasówki + ori końcówka i cieszyć się ciszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i własnie mam dylemat bo nie chce kupywać zadnego tłumika a`la mugen czy cos w tym stylu tylko dwie proste koncówki schludnie wygladajace pasujace do całości... a ciezko znalesc cos dedykowanego do passka z tym silnikiem.... a jak wplynie na osiagi taka zmiana kolektora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i własnie mam dylemat bo nie chce kupywać zadnego tłumika a`la mugen czy cos w tym stylu tylko dwie proste koncówki schludnie wygladajace pasujace do całości... a ciezko znalesc cos dedykowanego do passka z tym silnikiem.... a jak wplynie na osiagi taka zmiana kolektora?

 

Sam kolektor to jeszcze nic...Co z tego że lepiej odprowadza cały ten syf skoro reszta wydechu go spowalnia.Jak już wspominałem wcześniej-jak chcesz cokolwiek osiągnąć na "+" to trzeba zrobić cały,kompletnie nowy wydech.Ale cudów się nie spodziewaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem gotów zrobić cały kompletny wydech tylko jakby miało to wyglądac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowanie basowego tłumika chyba że ktoś ma wzmacniacz 100W na kanał i jest fanem rap/techno.

 

Kupiłem swojego paska z takim tłumikiem i rurą zamiast kata, hałas denerwował po 5 min jazdy.

 

Wymieniłem rurę wstawioną zamiast kata na tłumik początkowy.

W katalogu Bosal znalazłem numery tłumika który był montowany fabrycznie zamiast kata i kupiłem tłumik polskiej produkcji ~70zł.

Wstawiłem używany oryginalny końcowy tłumik, co ciekawe auto było cichsze bez końcowego tłumika niż z tym sportowym !

 

Jeśli chodzi o osiągi to wydech i dolot mają znikomy wpływ na moc, a u mnie powrót do fabrycznej "impedancji" wydechu poprawił prace silnika.

 

Najtaniej poprawisz osiągi jak zmienisz paska na 2.0 16v albo nawet zwykłe 2.0.

Miałem 1.8 i jest spora różnica, nawet nie chodzi o moc, ale o zachowanie silnika: 2.0 w porównaniu do 1.8 momentalnie się wkręca, i niezłe ciągnie na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału z przyrostem mocy w tym silniku nie będzie. Zakładanie zestawu "kolektor 4-2-1 i rury 2 cale + tłumik przelotowy" raczej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś juz zakładal ten kolektor do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym troszku od świeżyć temat bo zostaje jak narazie przy końcowym tłumiku orginalnym to zostawiać srodkowy czy wywlić prosze o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chciałbym troszku od świeżyć temat bo zostaje jak narazie przy końcowym tłumiku orginalnym to zostawiać srodkowy czy wywlić prosze o pomoc?

 

Możesz zostawić,jak go wywalisz to i tak nic nie da bo spaliny nadal będzie spowalniał końcowy tłumik,może to nawet pogorszyć osiągi.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności