Skocz do zawartości
Ma3y

Zmiana 4x100 na 5x100 (vr6)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie muszę zmienić rozstaw śrub w swoim passku na 5x100.

Jak wiadomo VR6 ma 5x100. I z tego powodu mam parę pytań.

 

1. Czy muszę zmieniać tez zwrotnice?

2. Z tego co się zorientowałem muszę mieć piasty od vr6 zaciski tarcze klocki. Dodam ze z tylu mam bębny :P coś jeszcze muszę zmieniać?

3. Czy piasta z ABS podejdzie za zwykłą piastę ponieważ mój nie ma ABSU a wiem ze na przykładzie piast 4x100 to różnią się tym wieńcem dziurkowanym co współpracuje z czujnikiem jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

4. Czy przeguby tez będę musiał mieć od VR6?

 

Ogólnie najbardziej usatysfakcjonowała by mnie odpowiedz tego kto już robił taką konwersje w swoim samochodzie. Oczywiście wszystkie inne sugestie są też mile widziane :) Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najtaniej wyjdzie ci kupić kompletny MCperson VR36+przegubyVR36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. linki od bębnów nie podejdą do tarcz. Potrzebne będą czopy tylnej belki do zamocowania zacisku

3. piasty i bębny są te same do abs i bez, na nie zakłada się wieniec z ząbkami do absu. Zdejmujesz wieniec i po kłopocie. Poza tym nie było chyba vr6 bez absu ;)

4. o ile dobrze pamiętam to tak, przegub zewnętrzny ma większy wieloklin

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek chyba przerabiał ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Kresek przerabiał ten temat, tylko MichalB3TD :P

Uderz kolego do niego, On Ci pewnie naświetli sprawę..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przerabiałem ten temat ;P Tylko ja kupiłem wszystko od VR6 :) Przeguby mają więcej frezów i więcej "zębów" w środku. Są tej samej długosci co zwykłe. Wahacze masz inne w VR6 bo inaczej swożeń jest przykręcany. Jak jakies pytania masz to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chciałem odświeżyć temat. Kupiłem komplet hamulców ( zaciski tarcze klocki piasty wachacze i takie tam pierdoły ) do przodu wszystko z b4 vr6 ale pytanie co z tyłem co mi potrzebne jest czy same tarcze wymienić od vr6 czy też muszę kupić czopy i kompletne zaciski czy różnią się zaciski na tył czy może podejdzie tarcza od vr6 pod moje zaciski . jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosiłbym o konkretną podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie paski z tarczami z tylu mialy takich zamych wymiarow, jedyna roznica jest taka ze vr6 i 16v mialy 5x100, a reszta 4x100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16v chyba nie miały 5x100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli tarcza od vr6 5x100 a zaciski mogą zostać moje od 9A dobrze rozumiem. Chciałem dodać że zaciski są firmy ATE czyli muszę kupić tarcze 288mm czy ktoś wie coś na ten temat

Edytowane przez kamil vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16v ABF mialy 5x100. Mowimy caly czas o tarczach tylnych i wymiary ich sa takie same w wersji 4x100 jak i 5x100. wiec zaciski z 9A bada pasowac.

Przod musisz miec wszystko z vr-a bo wszystko jest wieksze i innej konstrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o 5 x 100 to jeszcze AFN miał taki rozstaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już wiem a teraz kminie z tyłem bo prawdopodobnie uda mi się podpasować tarcze 256mm wentylowane do tyłu i zaciski ale nie zapeszam. jak mi się uda to napisze co i jak żeby następni mieli łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy przerabiam nadal temat zmiany z 4x100 na 5x100. Mam już wszystko lecz nasuwa się następne pytanie chcę założyć kontrolkę hamulców czy ktoś wie jak mam podłączyć tą kontrolkę i gdzieBREYK.jpg czekam na info .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden zacisk kontrolki do plusa po zapłonie (15 - czarny lub czarno-bialy przy stacyjce), drugi do kontrolki w zegarach (chyba szaro-zielony kabel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekam na info .

poradzisz sobie??

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo jestem w elektryce samochodowej tępy ale jak mam schemat to kolega sobie poradzi. a tak dla wszystkich to jeśli ktoś przerabia zaciski to zostawcie vr6 i g 60 bo ceny z kosmosu lepiej i taniej jest założyć zaciski z seata top sporta za parę złoty porównanie zielony seat a drugi vr6 2.9 b4 niejaki sportek z tarczą 288mm dodam żę tylne też pasują na strzała z tym żę trzeba dokupić reduktory do wężyków od płynu .Są dodępne na allegro SNC00681.jpg

SNC00680.jpg

Edytowane przez kamil vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam już komplet i chciałem brać się za przekładkę z 4x100 na 5x100 ale obiło mi sie o uszy że trzeba zamienić drążek stabilizatora od vr6 ? czy może ktoś wie coś na ten temat a może mój od 2.0 16v podejdzie pod wahacze z vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć stabilizator 23mm (22,7mm) czyli identyczny jak w VR6. Z resztą ten cieńszy też pasuje w otwory, tylko wiadomo będzie "słabszy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności