Skocz do zawartości
zbig31

uszczelnienie wybieraka skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie ,moze ktos przerabiał ten temat ,mam wyciek na wybieraku skrzyni biegów passat b5 97r- 1,9 tdi 90 km ahu. prosze o pomoc jaki jest tam uszczelniacz itp. czy da rade wymienic samemu.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dysponujesz kanałem to bez problemu wymienisz ten simmering, dostaniesz go prawie w każdym sklepie z częściami do aut. Odkręcasz od wałka wybieraka drążek zmiany biegów, wydłubujesz cienkim śrubokrętem stary simmering, nabijasz nowy, skręcasz drążek i sprawa załatwiona, choć mało jest tam miejsca nie powinno sprawić to trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno nie ciekeni to nie ruszaj tego.

Jak wymienisz to po jakims czasie moze zaczac jeszcze mocniej leciec.

Jezeli nie masz wyrobionego takiego laczenie wybieraka z drazkiem zmiany biegow ( on jest na takiej gumie )to wymieniaj ... jak masz wyrobiony to za jakis czas to sam bedziesz mial

 

Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie wymieniałem dwa razy simmering taki jaki powinien być o wymiarach 16x24x6 i dalej ciekło, więc wymieniałem na 15x24x7 i już od roku jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Alexx jak moj passior przezyje to zrobie tak jak ty ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sam teraz nie wiem czy wymieniać czy nie , na ziemi sladów nie widac ale rozchodzi sie raczej z wiatrem po całym tunelu od spodu jak idzie wydech i zaraz dojdzie do końca tunelu .pewnie trzeba sprawdzic poziom oleju w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta u mnie też jest mały wyciek z simeringu wybieraka , podobno sa dwa rodzaje tak mówią w aso ,kurde niemam etki teraz bo bym sam to sprawdził, dam znać jak zakupie i wydłubie stary to podam jaki był u mnie stary :):)pozdro:)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka dziś troche się nudziłem i wymieniłem simering wybieraka skrzyni biegów ori był 16x24x6 ale posłuchałem kolegi Alexx i założyłem elring 15x24x7 Pozdro:):)[ATTACH=CONFIG]68956[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68957[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68958[/ATTACH]

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce wymienić simmering wybieraka i w instrukcji ElsaWin pisze żeby przestrzeń pomiędzy krawędziami uszczelniacza wypełnić smarem G 052 128 A1 czy ktoś zna jakiś zamiennik tego samaru czy pozostaje tylko ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oleju ze skrzyni weź na palec i przejedź simmering od środka - wystarczy.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , słuchajcie mam pytanie , czy taki sam simering jest w B5 1,9 TDI 2005 r Za cholerę niemam jak tego sprawdzić :( byłbym wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin wielkie dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ten 15x24x7 byl gladki czy ryflowany po zewnetrznej jak montowaliscie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności