Skocz do zawartości
Kamil-Driver

Nowa antena... a mocowanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ostatnio miałem przygodę z moją anteną magnesową Spadła mi z dachu przy 120 km/h i potłukła mi lampę tylną. Wiec Kupiłem na stałe antenę. PRESIDENT MARYLAND 155 cm z uchwytem KF-150. chciałem zamontować ją na dole klapy koło lewej lampy na wysokości kierunku ale jak się potem okazało klapy kombi mają małe ranty i nie pasuję uchwyt. Jeszcze Próbowałem na wysokość siłownika klapy tam tez nie pasuje uchwyt Ale trochę wygiąłem i pasuję I tu jest również małe ale ? Antena w bok wystaję ok 10 cm to jeszcze da radę. Tylko wysokość tego mocowanie jest wysokie i wraz bym musiał antenę odkręcać. Auto jest parkowane w niskim blaszaku. Co byście mi doradzili ? Jaki kupić uchwyt ?

PS. Nie chce Dziurek wiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spadła mi z dachu przy 120 km/h

 

Tak trochę odejdę od tematu - co to za antena i jaki miała wymiar magnesu że spadła przy 120 km/h. Jakaś lipa chyba;)

 

Pozdrawiam - kosiad

 

EDIT

 

Widzę w podpisie MIDLAND ML-45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem a ręku ten uchwyt i też się wydawał ze jest za duży Jutro podjadę do sklepu i przymierze go. A jeśli chodzi o antenę to nie wiem dlaczego mi spadła ? bo jeździłem z nią 180 km/h i nie spadała. A to jest jeszcze ciekawe że wyjechałem na trasę rozpędziłem się do ok 120 km/h i spadła. To awaryjne i na dach z powrotem ujechałem ok 5 km i znowu i wtedy poleciał kierunek. Więc antenę schowałem. Dzisiaj zrobiłem ok 230 km a cały czas magnesówka była na dachu i nie spadała a czasem miałem ok 150 km/h Bo nie mam jeszcze ten nowej anteny zamontowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na podobnym uchwycie (właściwie taki sam ale jakiś symbol był inny ;) ) antenę ale w B4 i na górze klapy przy lewym zawiasie. Wjeżdżając do blaszaka luzuję motylek i kładę antenę na dachu. Cała operacja trwa krócej niż otworzenie drzwi do garażu ;)

76e2088051f1b507med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artkon, pokaż jeszcze jeśli możesz jak wygląda ten uchwyt od spodu po otwarcu bagażnika... Myślę o czymś takim do punto 2, ale tam blachy sa precyzyjniej dopasowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artkon, tak Fajne rozwiązanie ale chyba w b5 nie da rady tak zrobić... Nie jestem pewny. Byłem dzisiaj w sklepie i patrzyłem uchwyt ten co pokazywał mi Mecenas i jak się okazuje to nie jest taki wielki. Ale nie miałem bardzo czasu i nie kupiłem wiem ze będę musiał go trochę "tuningować" ok 3 mm skracać go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artkon, pokaż jeszcze jeśli możesz jak wygląda ten uchwyt od spodu po otwarcu bagażnika... Myślę o czymś takim do punto 2, ale tam blachy sa precyzyjniej dopasowane :)

Mówisz i masz tylko jakość słaba bo pstrykane fonem

411da7db42ba83e7med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz i masz tylko jakość słaba bo pstrykane fonem

411da7db42ba83e7med.jpg

 

Tylko lipa że ten uchwyt robi niezbyt ładne dziury w blacharce-zobaczysz po demontażu ;) Dlatego wyleciał z Passia z wielkim hukiem...

 

 

artkon, tak Fajne rozwiązanie ale chyba w b5 nie da rady tak zrobić... Nie jestem pewny. Byłem dzisiaj w sklepie i patrzyłem uchwyt ten co pokazywał mi Mecenas i jak się okazuje to nie jest taki wielki. Ale nie miałem bardzo czasu i nie kupiłem wiem ze będę musiał go trochę "tuningować" ok 3 mm skracać go.

 

Jak chcesz mieć dobry odbiór to zostaw antenę najwyżej jak sie da i ją poprostu składaj-to zajmuje jakieś 20 sekund :)

Zerknij jeszcze tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60578&highlight=uchwyt+anteny

 

Artkon, pokaż jeszcze jeśli możesz jak wygląda ten uchwyt od spodu po otwarcu bagażnika... Myślę o czymś takim do punto 2, ale tam blachy sa precyzyjniej dopasowane :)

 

Dlatego raczej SF-40 nie montuj ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko lipa że ten uchwyt robi niezbyt ładne dziury w blacharce-zobaczysz po demontażu ;) Dlatego wyleciał z Passia z wielkim hukiem...

To nie będę demontował :P A jak Passio będzie kiedyś tam miało iść do nowego pana to pójdzie z uchwytem :bezzebow 30 zł nie majątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artkon, dziękuję serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzsiaj Kupiłem SP-S I oto taki widok ale coś czuje że jest za nisko... i odbiór nie halo co to magnesu.... Wiem że jest nisko ale myslałem ze będzie lepiej chyba dam ją wyżej

 

a5033bc8ea3a4ea9m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzsiaj Kupiłem SP-S I oto taki widok ale coś czuje że jest za nisko... i odbiór nie halo co to magnesu.... Wiem że jest nisko ale myslałem ze będzie lepiej chyba dam ją wyżej

To powinno znaleźć się w specjalnej galerii pt. "Jak nie należy montować anten CB w samochodach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe może być ale już tak nie jeżdżę wywaliłem antenę. Heh już sam nie mam pomysłu do tych mocowani, i zostaje jeszcze kilka opcji np. relingi. Heh lub ta dziurka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzsiaj Kupiłem SP-S I oto taki widok ale coś czuje że jest za nisko... i odbiór nie halo co to magnesu.... Wiem że jest nisko ale myslałem ze będzie lepiej chyba dam ją wyżej

 

Aleś wyskoczył z montażem :zeco

Masz relingi lub w otwór po antenie FM.Nie wiem czemu nie decydujesz się na reling ?

Może to coś pomoże http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80564

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec Antena już jest zamontowana na stałe :) Na Relingu :) Masa puszczona pod śrubę relingu. Uchwyt Kupiłem za 15 zł :) A kiedyś poproszę znajomego blacharza żeby zrobił mi taki uchwyt jak hill. Wiec Koniec tematu i dziękuję wszystkim za odp.

A może ten mój montaż anteny niech będzie dla innych nauką :) Heh Dzisiaj widziałem paska z anteną jak ja z postu #12.

 

PS. Potem dam foto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak powszechnie wiadomo, długość ma znaczenie ;), ale w servisie CB dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy, skuteczna cześć anteny to ta powyżej dachu samochodu. dlaego w #12 miałeś tak licho z odbiorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

w servisie CB dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy, skuteczna cześć anteny to ta powyżej dachu samochodu

...

A ja dopiszę jeszcze, że również powyżej już zamontowanej anteny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że odkupuje temat. Ale nie dałem fotki anteny :) Fota z majóvwki. Zrobiona przez arsen.

 

IMG_2398.JPG

 

dodatkową pożegnałem PRESIDENTa A teraz jest SIRIO CARBONIUM 140cm

Edytowane przez Kamil-Driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności