Skocz do zawartości
Jamnik123

Natrysk wody na seryjny Intercooler

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam AVF z programem. Na hamowni wyszło 168KM. Pomiar temperatury na ic pokazal ze jest cieplo, szczegolnie po tym jak zjechalismy z hamowni i zrobilismy kilka rund po miescie. Powstał pomysł zeby IC zdemontowac i porzadnie wymyc, moze troszke pomoze.

 

Coś innego przyszło mi do głowy - czy ma sens montaż natrysku wody na seryjny IC? Dac natrysk na serie czy dłubac i zamontować FMIC?

 

W sumie natrysk wody to pare minut roboty i tańsza impreza niż FMIC.

 

dzieki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natrysk wody na IC to wcale nie taka tania i szybka sprawa :D

Najdrozszy bedzie sterownik tego natrysku. Na rynku ma dwa rodzaje. Jeden ustawiony na spryskanie przy konkretnym booscie, drugi to juz wyzsza szkoła jazdy, bo zczytuje duzo wiecej parametrów niz boost. pod uwage jest brana tmp, lambda, boost, zaplon i chyba cos tam jeszcze :D

 

Do tego musisz znalezc przycisk ktory pozwoli na prace auto/manual.

 

Oczywiscie zbiornik z dobra pompka i odpowiednie dysze sie przydadza.

 

Od razu Ci powiem ze sterowanie reczne natrysku mija sie z celem.

 

W Twoim przypadku lepiej kupic IC chinola i samemu go zamontowac zgodnie z manualem z forum.

 

Natrysk stosuje sie głownie z powodu utrudnionej zmiany IC.

 

Pamietaj tez ze potrzebna jest zimna woda :D a niewiele stacji sprzedaje lod. Jak jestes kawiorem to mozesz lac spirytus, duzo lepiej odporowadza cieplo. Kolejna rzecza jest konserwacja na zime. Trzeba wlac jakiegos denaturatu czy inny dyngs... dykta smierdzi mi w bagazniku od listopada :D

 

Ile kosztuje IC do paska DIY? 300 plus rurki i robota? 500-600 chyba ogarnie sprawę...

 

Natrysk to : zbiornik 50-100pln

dysze 2x30pln > mozesz rowniez kupi profi dysze po 50pln :D

wezyki i trojnik grosze

sterownik tanszy 170 drozszy 600 (+montaz)

Przycisk to okolo 200pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jakis wynalazek niz NATRYSK, malo rozwojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma sens montaż natrysku wody na seryjny IC? Dac natrysk na serie czy dłubac i zamontować FMIC?

 

Sens jest ale nie w seryjnym icku umieszczonym przy nadkolu. Natrysk stosuje się zazwyczaj przy dużych modach gdzie jest już zamontowany duży fmic, a dalej trzeba schładzać powietrze i walczyć z egt... choć i w takiej sytuacji bardziej popularny i praktyczny jest wtrysk/natrysk metanolu , tylko ceny dobrego zestawu zaczynają się od 2500zł w górę:P

Poza tym koszty natrysku samej wody na ic są dużo większe niż zrobienie fmic'a (pamiętaj, że nie musisz spawać dolotu,a możesz łączyć silikonami).

Z tanimi chińskimi zestawami natrysku jest kiepsko bo są dosyć awaryjne, a poszczególne części dosyć ciężko dostępne...

 

Podsumowując zakładaj fmic najlepiej jakiś od dostawczego albo mocnej osobówki np audi A5 bo są z cienkich ścianek i szybciej oddają ciepło niż większość customowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycięcie nadkola poprawi chłodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wycięcie nadkola poprawi chłodzenie ?

 

U mnie kratka w nadkolu dała w granicach 4-5*C. Różnica raczej niezauważalna, no ale zawsze coś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw usuncie KLAKSON ze "swiatla" dolotu do IC, to o wiele lepiej poprawi cyrkulacje powietrza !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ster

Najdrozszy bedzie sterownik tego natrysku.

Guzik on/off w elektronicznym to 2zl a sterownikiem jestem JA :D

 

Zamontowalem z ciekawosci taki natrysk wody u siebie jakis czas temu. Wersja budzetowa.

Sprysk mgielkowy od C3, zbiornik od malucha worek 2l, wezyki igielitowe. Starcza na ok 2,30min ciaglej zabawy.

Razem wynioslo mnie to 13+25+2+1,50+1~42,5zl

Logowalem tylko raz jak temp byla ok 15C i pomimo, ze powyzej 120km/h zrobilo sie o kilka stopni chlodniej w dolocie nie przelozylo sie to na osiagi. A teraz jak jest cieplo nie mialem okazji logowac ani testowac bo musze napelnic zbiornik :D

 

Takie do glupot w sam raz, ale lepiej zainwestowac raz a porzadnie we FMIC. Niektorzy nie maja kasy albo im sie nie chce rzezbic wiec taki natrysk to jakas alternatywa.

'Doswiadczenie' podpowiada, ze worek z malucha jest za maly a tylko worek dalo sie zmiescic pod maska zeby nigdzie nie wadzil, dlatego jak sie bawic w natrysk to duzy zbiornik plastikowy np. ze spryskow golfa to 5l+na ksenony to dodatkowe litry, trzeba przeniesc do bagaznika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie ster

Guzik on/off w elektronicznym to 2zl a sterownikiem jestem JA :D

 

 

tak jak pisalem wyzej, takie sterowanie jest bez sensu :D malo wygodne i srednio efektywne, nie mowiac o kontrolowaniu kierownicy jedna ręką :manga Poza tym dysze z C3 to ze dwie powinny byc...

 

a umiejscowienie wody do sprysku pod maska mowi samo za siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontrolowaniu kierownicy jedna ręką

Jak jedna reka? Naciskam guzik w pozycje 1, i jest wlaczone, nie musze go trzymac zeby natrysk dzialal. Jakby polaczyc to ze zbiornikiem na wode, ktory ma czujnik np. z daewoo nexii, to gdybysmy wygulgali plyn ze zbiornika zapalalaby sie lampka informujaca o tym, ze trzeba wylaczyc, guzik w pozycje 0.

Jedna dysza na seryjnego SMICa starcza. Sprawdzalem i psika na cala powierzchnie. Jak psika podczas jazdy nie wiem, nie mam kamery :)

Rzut zbiornika do bagaznika nie robi zadnego problemu, trzeba tylko dluzsze przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wlaczasz i leje sie caly czas tak?

 

 

 

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze tez sie z nudow kiedys zrobi taka zabawke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, moze tez sie z nudow kiedys zrobi taka zabawke

 

Zakładaj ICka z A5, a nie będziesz się bawił w jakieś wodne zabawki. Upał czy nie upał, pałujesz czy nie - auto jedzie cały czas tak samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest dobre podsumowanie tematu.

jak mozna tanio i latwo zrobic FMIC to trzeba go zrobic. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpowiem że wodę to najlepiej doprowadzić te co sie skrapla w klimatyzacji :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na napelenienie 5l zbiornika bedziesz czekal 3 tygodnie...lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z porannej rosy :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czekać aż ktoś wpadnie na pomysł smarowania ic'ka żelem do usg :dobrze :D:P bo w końcu długo nie wysycha i jest na bazie wody więc idealnie się nada :D

Tylko będzie trzeba mówić do rywala.. "poczekaj kolego na awaryjnych! Ja tylko coolerek żelem ofajdam..." :haha :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh, tylko pytanie jak szybko paruje :D znam kawiorów ktorzy leja czysty spirytus do natrysku, a jak nie ma pod reka to wódeczkę :D ooo zgrozo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czysty spirytus

 

litr 18zł, w hurcie jeszcze taniej wiec... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności