Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (wiem że trochę nie ten temat ale neta brak a potrzebuję szybkie info ;/ ) powie mi ktoś co to za część tzn jakie ma oznaczenie?? chodzi mi o tą chyba metalową część drzwi:

 

[ATTACH=CONFIG]121872[/ATTACH]

 

ponieważ od wewnętrznej strony mam startą farbę z tego elementu i idzie mi rdza na uszczelkę jak pada deszcz ;// planuję wymienić całkowicie jeśli się da może ktoś wie jak to zdemontować ???

 

 

-----------

 

teraz z innej beczki przepraszam ze tutaj mianowicie dziś otwarłem sobie od tak korek od wlewu mysle sobie taki brud tam to wyczyszczę co nieco i ku mojemu zdziwieniu co to jest...

 

[ATTACH=CONFIG]121873[/ATTACH]

 

do czego ten wężyk wtf... ktoś wie ?? nawet nie wiem czy go powinienem tak wyciągać ale taki syf tam... masakra i nie wiem czy całkiem mogę go wyjąć aby dokładnie wyczyścić czy nie wolno...

będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wężyk możesz wyciagnac i wyczyscic i wsadzić z powrotem,to jest odprowazenie wody lub paliwa jak ci się wyleje ja zatankujesz pod korek..

co do drzwi to: 3C4837902B strona prawa , i lewa 3C4837901B

Edytowane przez wojtek2612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od wewnętrznej strony mam startą farbę z tego elementu i idzie mi rdza na uszczelkę jak pada deszcz ;// planuję wymienić całkowicie jeśli się da może ktoś wie jak to zdemontować ???

 

Pocieszę Cię. U mnie i w wielu B6 jest ta sama sytuacja. Szyba w dół i odginasz uszczelkę. Pod nią widać dwa wkręty, które trzeba odkręcić. Dla ułatwienia można zdjąć zgarniacz. Cena takiej blendy to 194zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Panowie. troche drogo wychodzi ta listwa:/ a musze z obu stron wymienic:/

 

co do tego wezyka to noge go calkowicie wyjac? bo na prawde spory syf tam:/ bo dotychczas to wyjalem jedynie 10-15cm i boje sie ze moze wyleci gdzies...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do listwy to zależy jak masz bardzo skorodowane, ja mam tylko na rancie do gołej blachy (a osad rdzy zostaje na uszczelce ;) ), kawałek pod lakierem na rancie jest trochę rdzy, więc ja proponuję to po prostu oczyścić z rdzy, dać podkład w sprayu na blachę (część frontową zabezpieczyć przed pomalowaniem), potem lakierem bazowym (tam jest zdaje się czarny mat) w pędzlu (lub w sprayu, ale ten w pędzlu jest trwalszy) delikatnie pomalować podkład, odczekać tydzień, pomalować klarem w sprayu lub w pędzlu (tu ta sama zasada, w pędzlu jest znacznie trwalszy ale więcej się go nakłada) - choć co do samego klaru to nie jestem pewien czy on tam w ogóle jest, skoro to jest taki mat. Jeżeli zrobisz wszystko dobrze to między rantem a frontem nie będzie widocznej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Passat B6 2006 2.0 fsi

 

Kupiony w salonie w polsce, bezwypadkowy, 99 tyś na liczniku.

 

Taka oto korozja na tylnych prawych oraz lewych dzwiach, odpowiedz aso:

 

W/g załączonych przez Pana zdjęć na których występują ogniska korozji niestety nie możemy wykonać naprawy w ramach gwarancji. Powodem powstania ognisk korozji jest uszczelka drzwi, która jest powodem wytarcia lakieru co w konsekwencji doprowadziło do powstania korozji. Ta część jest objęta 2 letnią gwarancją i w tym okresie można wykonać naprawę w ramach gwarancji producenta. Jeżeli będzie pan zainteresowany naprawą drzwi możemy dokonać wyceny kosztów naprawy i umówić się na termin wizyty.

20141013_205257.jpg

20141013_205434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo, wyszło po 5 latach od zakupu auta i zrobili to w R&W piaseczno bez zająknięcia, zresztą sami to zauwazyli, bo ja pojechałem z bąblami przy relingach a oni to zauważyli przy oględzinach. Zrobili bez kosztowo dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji czy zalecają wymianę uszczelki co 2 lata, jak nie to nawet się nie zastanawiaj tylko wal do rzecznika praw konsumenta.

 

A najlepiej wyślij zdjęcia i ich odpowiedź do VW Polska i zapytaj czy uszczelki są projektowane tak żeby zniszczyć lakier po gwarancji

 

A który to taki mądry serwis? Lellek w Gliwicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odpowiedz z salonu z Gliwic, natomiast z Rybnika otrzymałem informacje telefonicznie, że gwarancja na perforacje karoserii nie obejmuje korozji krawędziowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentnie wada fabryczna. Dokładnie jak pisze mkpol:

Sprawdź w instrukcji czy zalecają wymianę uszczelki co 2 lata, jak nie to nawet się nie zastanawiaj tylko wal do rzecznika praw konsumenta.

 

A najlepiej wyślij zdjęcia i ich odpowiedź do VW Polska i zapytaj czy uszczelki są projektowane tak żeby zniszczyć lakier po gwarancji

 

A który to taki mądry serwis? Lellek w Gliwicach?

 

To jest nie do pomyślenia - mają Klienta gdzieś i to dotyczy większości ASO. Jak masz czas i siłę to warto się z nimi 'pokopać'. W tej sytuacji jesteś ewidentnie na wygranej pozycji. Słabe pismo jakie dostałeś z ASO tylko może Ci pomóc. Ja miałem dokładnie to samo, jest to korozja krawędziowa, która powstała nie tyle z powodu uszczelki, a ostrej krawędzi, która dodatkowo jest w takim miejscu, że bardzo trudno ją dokładnie polakierować w fabryce. Osobiście zrobiłem tam dwie malutkie zaprawki, których praktycznie nie widać bo są pod uszczelką. Trzeba to dokładnie oczyścić do gołej blachy, później podkład antykorozyjny, baza i bezbarwny i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10822558-892289757471311-1749991418-n.jpg

 

10833694-892291357471151-587029039-n.jpg

 

20141125-200653.jpg

 

 

 

Jako że nie miałem na tyle determinacji i ochoty na walkę z ASO, postanowiłem zrobić to sam. Nawet gdy bym coś "ugrał" skończyło by się na lakierowaniu połowy samochodu. Mam jeszcze oryginalny lakier i niech wiec tak zostanie.

Kupiłem na allegro http://allegro.pl/duzy-lakier-zaprawka-50ml-4-dodatki-na-rdze-i4753331593.html i postąpiłem zgodnie z opisem.

Efekt nie jest imponujący, ale jak na poniesione koszta to jestem bardzo zadowolony, na pewno w jakimś stopniu korozja zatrzymana. Listwę chromowaną można spokojnie odgiąć na 5mm i dojść papierem ściernym do gołej blachy bez jej demontażu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Marek C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam passata CC rok prod. 11.2008r, ostatnio w ładny dzien umyłem auto i gdy zacząłem go oglądać to aż mi się nogi ugieły, korozja na drzwiach kierowcy w sumie na środku elementu, korozja na drzwiach za kierowcą nad listwą ozdobną i pod nią, robiące się bąble na tylnym nadkolu, drzwi pasażera koło klamki już się zaczyna coś robić. Auto ma 6 lat czy łapię się na jakąś gwarancje perforacji czy już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto ma 6 lat czy łapię się na jakąś gwarancje perforacji czy już nie?

VW daje 12 lat gwarancji na perforację, najlepiej jak sam podjedziesz do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiła się rdza i to dosyć wcześnie :blink.

 

Auto (nówkę sztukę) kupiłem w 2010, po pół roku widzę bąbel na tylnych drzwiach, to jadę do serwisu i mówię, że auto mi rdzewieje. Koleś na to, że nie może być. Poszliśmy do auta i było "No, faktycznie, pierwszy raz takie coś widzę". Samochód zrobili, wiadomo. Od tamtej pory nie widziałem żadnych bonusów na lakierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też wyszła rdza na błotniku (nadkolu), mnie już nic nie zdziwi w B6. Auto 100% nie bite.

Potwierdzam u mnie zauważyłem ,że tylni błotnik z lewej strony posiada tak zwany kalafior , auto w tym miejscu nie lakierowane sprawdzone miernikiem. A drugi błotnik robiłem trzy lata temu bo obtarł mi go ktoś pod marketem nic się nie dzieje wiec należy mieć żal do fabryki która go składała po prostu zaoszczędziła .Auto na rynek włoski kupione od szwagra . Mój ojciec miał mercedesa w 211 e klase z 2003 miał na niej machnięte 350 tysięcy lakier w stanie agonalnym pełno odprysków po kamieniach jeździ dużo w czechach a tam w zimie sypią taki żwir na drogę ze względu na ekologię a rdzy nie było na nim , oczywiście bezwypadkowy .Taksiarz jak go kupował od ojca powiedział to nic dziwnego w211 jest jako pierwsze całe ocynkowane więc tylko go malnie i do 700 tysi pojeździ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Pewnie głupie pytanie, czy po sprowadzeniu auta z DE gwarancja na blachy obowiązuje również nad Wisłą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

Pewnie głupie pytanie, czy po sprowadzeniu auta z DE gwarancja na blachy obowiązuje również nad Wisłą?

 

 

 

 

 

Mogę to śmiało potwierdzić u mnie w CC korozja pojawiła się przy wszystkich czterech klamkach i w okolicach listew chromowanych na drzwiach jak i przy uszczelkach tylnych drzwi.. samochód 100% nie malowany drugi raz.. ;/;/ makabra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę to śmiało potwierdzić u mnie w CC korozja pojawiła się przy wszystkich czterech klamkach i w okolicach listew chromowanych na drzwiach jak i przy uszczelkach tylnych drzwi.. samochód 100% nie malowany drugi raz.. ;/;/ makabra..

 

auto trzymane na dworze czy w garażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności