Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co ten post wnosi ? bo nie bardzo rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale gówno teraz produkuja teraz to ilość się liczy a gdzie jakość wykonanie bezawaryjność vw schodzi na psy.

 

To chyba nie widziałeś nowszych Mercedesów czy Renault, już nie mówiąc o wynalazkach typu Kia, Fiat gdzie rdza potrafi się pojawiać po 1,5 roku. Po prostu firmy szukają oszczędności. To nie czasy B3/B4 gdzie fabryka hojnie obdarowywała ocynkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba nie widziałeś nowszych Mercedesów czy Renault, już nie mówiąc o wynalazkach typu Kia, Fiat gdzie rdza potrafi się pojawiać po 1,5 roku. Po prostu firmy szukają oszczędności. To nie czasy B3/B4 gdzie fabryka hojnie obdarowywała ocynkiem ;)

I tu byś się zdziwił Fiat lakierniczo jest w miare ok (wyłączajć Ducato i doblo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze Passat B6 rdzewieje. Rdza pojawia sie w okolicy chromowanej listy. Bylem u dilera VW w Lublinie i usłyszałem takie słowa ze to wada jest im znana. Zapytałem czy cos z tym zrobia odpowiedzili ze moga pokryc naprawe w 30% ale musze zrobic przeglad u nich. Samochod serwisowalem do 2009 roku a mam go od 2007 bo byl zamawiany w grudniu 2006. Po prostu kpina. Polskie prawo nic nie moze z tym zrobic. Gdyby to był normalny kraj to naprawa była by zrobiona na koszt serwisu. Auto nie bylo bite oczywiscie i sprawdzane w salonie miernikiem przed cała rozmowa w sprawie tych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ASO jest gwarantem tylko Vw Polska, dawniej kulczyk tradex.

To do nich musisz sie zgłosić, za pośrednictwem serwisu.

I są szanse ze albo za darmo albo ty zaplacis tylko 30%.

Ale wtedy wymienia ci drzwi i polakieruja i wyjdzie kilka tys zł.

Twoje 30% bedzie i tak droższe niż gdybys to zrobił u prywatnego lakiernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pomalowanie jednych drzwi i wymiane drugich wraz z przegladem okolo 2,5 tys zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mało to policzyli.

Nie wiem ile kosztuja drzwi ale zakładam ze około 2000-2500

Malowanie jednych drzwi to robienie przejść na sąsiadujących elementach.

Jedne drzwi malowane i liczymy razem 3 elementy. Czyli jest 6 elementów.

Sam lakiernik wyjdzie wiecej.

Wydaje mi sie ze po prostu chcą wykonać usługę lakiernicza bez wymiany drzwi. I dać na to 30% tradycyjnego upustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300zl niby przeglad do passata i okolo +/- 1200zl za wymiane drzwi i malowanie. Tak mi powiedziano

Ale tak na zdrowy rozsadek wymiana drzwi i malowanie kosztuje 1200zl. Umowiony jestem z lakiernikiem malowanie 2 drzwi za 800zl wiec nie jest zle. Serwis VW uwaza ze wersje na polske i na inne kraje sa takie same. Rozbierzcie sobie boczek drzwi i zobaczycie gołą blachę na, której jest rdza. wada fabryczna. Niby po liftingu została zmieniona lecz mam na firmie drugiego passata 2009 i jest to samo. Po prostu wada fabryczna za która klient musi płacić. To nie ta sama konserwacja co kiedyś. Teraz wszystko opiera sie by zarobic na czesciach i serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę swoje 3 grosze do tego tematu.

Samochód jak w opisie, B6, czarny sedan, pierwsza rejestracja 2009 rok. Auto krajowe, fabryczny lakier.

Na czarnej matowej ramce lewych tylnych drzwi (to ta ramka zakrywająca słupek środkowy, pomiędzy szybą przednich i szybą tylnych drzwi) odszedł mi dzisiaj (albo dziś dopiero zauważyłem) lakier. Pod spodem ukazał się ocynk, który nabiera już rdzawego koloru i prawdopodobnie dlatego lakier odstrzelił (rdza z pod spodu wyłazi i odpycha lakier).

Ponadto na środku drzwi lewych tylnych jest pęcherz, bo tak samo odchodzi ocynk od blachy.

 

W ogóle każde drobne uszkodzenie lakieru powoduje natychmiastowe powstawanie korozji - to jest wręcz nie do opanowania na tym aucie :/

 

Czy ktoś miał przypadek uznania takich mankamentów w ramach gwarancji na perforację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten wątek:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/106790-Rdza-na-elementach-nadwozia-w-Passacie-B6

 

w skrócie rdza musiałaby zeżreć blachę na wylot (dziura na wylot, ale na to potrzeba więcej jak 12 lat), obecnie VW pokrywa 75% kosztów naprawy ale też nie wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, czytałem - tam komuś w serwisie polecili uszkodzić auto i skorzystać (wyłudzić) z ubezpieczenia.

Rzeczywiście, to będzie łatwiejsze niż prosić serwis. Ok, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, ja zapłaciłem tyle ile zapłaciłbym u przeciętnego lakiernika w Wawie z tym że w ASO miałem wymianę elementów a tam byłaby tylko "naprawa", a każdy chyba wie jak wygląd walka z rdzą po paru latach od naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taa, czytałem - tam komuś w serwisie polecili uszkodzić auto i skorzystać (wyłudzić) z ubezpieczenia.

Rzeczywiście, to będzie łatwiejsze niż prosić serwis. Ok, dziękuję.

 

To ja dostałem taką propozycję. Nie skorzystałem choć to opłacalne. Jestem zbyt uczciwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaty to Polonezy ... Mój kupiony nowy w Niemczech. Bąble mam na prawych drzwiach i na kancie klapy silnika. Do serwisu pewnie nie ma po co jechać bo i tak mnie oleją.

 

Przestańcie pitolic że bite itp bo mam go od nowości. Złom złom złom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi 8 letnie auto, które nie ma rdzy? :) Ja tam swojego B6 nazywam "chrupkiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaż mi 8 letnie auto, które nie ma rdzy? :) Ja tam swojego B6 nazywam "chrupkiem".

 

Miałem Nissana Primerę 10 latka bez oznak korozji. Żona jeździ 8 letnią Fabią bez znaków korozji. Mój Passat już jako 5-cio latek miał bąbla na drzwiach... :dodupy

 

W końcu poszukam lakiernika w jakiejś stodole i go pomaluję. Może w Warszawie i okolicach coś polecicie ? Nie mam doświadczenia bo nigdy nie musiałem malować swoich samochodów za takiego powodu. :fuj

Edytowane przez ex67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem Nissana Primerę 10 latka bez oznak korozji. Żona jeździ 8 letnią Fabia bez znaków korozji. Mój Passat już jako 5-cio latek miał bąbla na drzwiach... :dodupy

 

W końcu poszukam lakiernik w jakiejś stodole i go pomaluję. Może w Warszawie i okolicach coś polecicie ? Nie mam doświadczenia bo nigdy nie musiałem malować swoich samochodów za takiego powodu. :fuj

 

Ja sprzedałem 10 letniego lonosa, praktycznie bez oznak rdzy na oryginalnych elementach, tylko elementy po dzwonie rdzewiały. Passataem jestem zszokowany, nawet boję się go oglądać z bliska :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet boję się go oglądać z bliska

 

Mam to samo i nie wiem co zrobić z rantem dachu - rdza od wymiany przedniej szyby, więc na VW Polska nie liczę - byłem z tym w swoim ASO. Trzeba wyjąć przednią szybę, żeby to zrobić. Nie mam zaufanych lakierników coby to zrobili w calości, w ASO bez lakierowania całego dachu (tylko punktowo, jak da radę) z wym/zam przedniej szyby, kwota wydaje się być rozsądna, choć jeszcze muszę popytać tu i tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla formalnosci....Passat CC z 2009r od strony kierowcy, drzwi kierowcy 2 wykwity korozji,drzwi pasażera 1 plamka,a po ich otwarciu solidny parch w okolicy rygla.....auto 5-o letnie.....to są jaja....Moja stara "babcia" z 1993 Audi 80 B4 zero rdzy.....niedowiarków zapraszam na oględziny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie nic nie daje bo dalej to wychodzi. Mi malowali drzwi TL bo był parch pod listwą chromowaną zgarniającą na rancie i znów wyłazi choć minęło już 3 lata a na innych drzwiach(LT i PT) wyłazi po roku, PP niecały rok i zmienia się barwa lakieru tam gdzie było malowane(pod listwą chromowana) wszystkie drzwi puchną pod mastyką od wewnętrznej strony mimo że było już to naprawiane. Maskę poprawiali mi po ok 6 miechach bo na nowej podkreślam na nowej od spodu na mastyce wyszło coś ale to akurat wg. mnie aso coś odwaliło bo lakier się łuszczył. Na lakierowaniach auto w aso przestało na 3,5 roku w sumie 2,5 miesiąca. tez miałem propozycję by dostać gest na pokrycie części kosztów ale ja uważam że to nie ja dałem ciała tylko VW i odrzuciłem ich propozycję choć teraz staram się by mi zrefundowali jak najwięcej.

PS. cały ten temat powinien zostać przeniesiony do wątku o korozji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności