Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie czytałem o takich sprawach z niedoskonałościami lakieru - wykwity, bąblę srąble itp. no i standard -> najpierw wmawiają, że to kamień, niepoprawna eksploatacja, potem po męczeniu chcą naprawić, a wiadomo, że w zasadzie tego nie da się tak naprawić, żeby nie atakowało w innych miejscach, na pewno nie w ASO - będą naprawiać, minie gwara i co? Kto to później kupi? Na tvn turbo był gościu w jakimś programie -> zbierał przez dłuższy okres na Land Cruisera, kupił i po jakimś czasie, nie pamiętam ile, ale niedługim miał pełno odprysków, ognisk rdzy itp, w różnych miejscach na lakierze, ele. chromowanych. Odpowiedź Toyoty - najpierw, że od kamieni, ale nie mogli tego udowodnić, bo żadnych wgniotek ani nic, to zaproponowali naprawę. Gość chciał nowe auto i mu się nie dziwię, bo w przeróżnych miejscach było coś nie tak i wiadomo, że coś spieprzyli przy zabezpieczaniu. Ciekawe jak takiego Land Cruisera sprzeda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja też mam swojego passata 100% pewności ze nie bity (bo tylko ja nim jeździłem) i na autku z prawej strony, na słupku łączącym próg (za tylnymi drzwiami) z błotnikiem tylnym mam 2 bąble jeden 2 mm drugi 4 mm,

 

nigdy nie malowane, i nie uderzony , a podobno VW daje 12 lat na Ocynk

 

i co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podczas wizyty się dowiedziałem, że volkswagen daje 3 lata gwarancji na lakier i 9 lat na perforacje (ale na przerdzewienie), czekam do 16 sierpnia aż się unormuje sytuacja w firmie i oddaje auto do reklamacji. ciekawe czy będzie lakierowanie drzwi czy ich wymiana????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie lakierowanie drzwi czy ich wymiana????

nie liczyłbym na wymianę dzwi bo VW nie jest chojną firmą. pewnie tylko po lakierują i tyle:(

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak hojne jak każda marka, chyba, żeby napisałby do AŚ/Motoru itp. to na łamach by podbudować pozycje to mu całe auto pomalują :D a jak nie to nowe dadzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, może znacie jakiś porządny warsztat lakierniczy w Olsztynie lub okolicach. Przed zimą będę musiał się pozbyć tej rdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja mieszka w niemczech i powiem wam ze przygladajac sie passatom B6 podczas spacerowania zauważyłem ze gnija na maskach i nad przednia szyba praktycznie 15 z 20 aut ma tutaj taki problem a to wszystko robia kamyczki podczas szybkiej jazdy na autostradzie :/. Ale nie rozumiem tez dlaczego ludzie pisza ze samochodzy z niemiec sa ZADBANE tutaj ludzie nie dbaja :/ Auta w niemczech służą ludziom tylko do jeżdzenia a jak juz maja jakąś kolizje mała to nie naprawiaja tego tylko jeżdzą i po paru latach sprzedaja :/

 

---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

 

dodam jeszcze ze ludzie pisza ze samochodzy sa zadbane tylko dlatego bo sa tu dobre drogi i zawieszenie tak nie ucierpi ,ale jak wygladaja samochody w komisach tutaj to wiedza ci ktorzy przyjeżdzaja po samochody do niemiec sam nieraz ogladałem samochody w komisach i pytałem czy samochod byl powypadku albo jakies kolizji to gosc myslac ze człowiek sie nie zna ani troche mówil ze bezwypadkowy a po ogledzinach okazuje sie ze samochod byl malowany bez rozbiórki i nie fachowo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100%, to co stoi w komisach to podaczki, dobre auta nie są sprzedawane, a jeżeli już to dużo drożej niż u nas. Kupienie samochodu od właściciela jest praktycznie nie realne, bo rynek opanowali Turcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korozja, jest ale na 100 nie bite . HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAH! Naiwnych nie brakuje.

Przebieg tez 10kkm na rok ?

moje na 100% bez wypadek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wracając do tematu lakierowania drzwi okazało się po głębszych ogledzinach, że lakierować trzeba drzwi przednie i tylnie po stronie praweji tylne drzwi po stronie kierowcy (okazało się, że jest tam jeszcze więcej sladów perforacji lakieru-jak to nazywaja w serwisie). jak narazie otrzymałem telefon w czwartek 02,09,2010 z informacją, że mój problem jest w fazie opracowywania i na pewno nie bedzie to wymiana drzwi tylko ich lakierowania.

pozdrawiam i życzę szczęścia z volkswagenem

naiwny klient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę OT...

Nie mogę się nadziwić, co model wyżej to gorsza jakość, korozja w takich stosunkowo nowych autach :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o a jak ja się zdziwiłem... Mało mnie ch...nie strzelił(przepraszam za brzydki wyraz) najlepsze jest to iż jak głupi wierzyłem ze VW są wmiare dobre..... mam 9.09 przegląd i zgłosiłem tą korozje mają zrobić zdjęcia izobaczymy co odpowiedzą, jak coś to napisze list do kulczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki ja rozumiem, ze kochacie swoje passaty.

w moich zyach tez plynie krew grupy VW od dziecka.

ale mam dziwi mnie wasze podejscie tzn podejscie osob ktore nie wierza ze VW B6 gnije.

i tych co sie nasmiewaja z tego ze cos jest 100% bezwypadkowe.

Radze wam kupic sobie miernik grubosci lakieru- elektroniczny. jego nie da sie oszukac.

moje auto jest nie 100 a 100000% bezwypadkowe. salon PL produkcja 2007 rok i parchy wychodza na dachu przy mocowaniach relingu. w 2 miejscach tak mi sie dzieje.

 

a z ciekawostek to mercedes ML byl kiedys opisywany ze od nowosci gnila mu tylna klapa.

nie uznawali mu tego wiec sie pan wku....il i okleil auto trescia. "to auto ma rok czasu i rdzewieje" i zaparkowal w najblizszym mozliwym miejscu pod salonem MB.

 

teraz troche nie na temat blach ale powiedzcie mi drozdzy milosnicy b6 czy to normalne aby kontrolka "bledu silnika- check engine" zapalal sie co drugi dzien i rowniez co drugi gasla??? ja tak mam i nie jestem z tego powodu szczesliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW są w miarę dobre, mój 20 latek jest bez korozji i ma w większości oryginalny lakier :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w rodzinie zapewne będzie następny Passat, ponieważ z dotychczasowego jesteśmy baaardzo zadowoleni.jak już wczesniej pisalem od 3 lat nie ma żadnych usterek, a o korozji to nawet nie ma mowy :) ale następny Pasat też będzie od naszych północnych sąsiadów, bo tam jest pewność, że samochody fabrycznie nie są spartaczone i maja czystą przeszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saint ładnie to się z nas nabijać????heh

ja przerobiłem od kąd mam prawko 4 passki( oprucz B6 i B5 FL sedan)

miałem przez niedługi czas 2xB5FL kombi jeden 1.9AVB a drugi 2.0TDI i jak narazie TYlko Passki miałem w głowie. A ten to chyba pozałowany jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bullet 77, najprawdopodobniej masz problem z którymś z czujników w układzie wydechowym. Zweryfikuj VAG iem, wymień i po problemie. Jeżeli zaś chodzi o problem z lakierem to faktycznie występuje takowy, wyglądem przypomina odpryski od uderzenia kamyczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piwal11

... jaka powinna być poprawna grubość lakieru (odczyt na mierniku) ? jakie róznice są dopuszcalne na jednym elemencie np. drzwiach oraz na sąsiadujących elementach? posiadanie miernika to jedno a wnioski z odczytów to drugie. dzięki za kilka wskazówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 120 do 190 mikronów,

w zależności od elementu

średnia powinna być 140 mikronów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gówno teraz produkuja teraz to ilość się liczy a gdzie jakość wykonanie bezawaryjność vw schodzi na psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności