Skocz do zawartości
Gość Madrid

Wymiana amortyzatorów tył - demontaż tapicerki (B4 Kombi)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madrid

Witam!

 

Chciałem właśnie wymienić amortyzatory (tył), nie umiem sobie poradzić ze zdjęciem plastku, który prowadzi pas bezpieczeństwa. Nie chcę go urwać.

 

1) czy ten plastik da radę wyciągnąć, czy może jest tam przykręcony?

2) czy może należy porozkręcać "to i tamto" z plastikowej tapicerki, żeby dostać się do śruby mocującej napinacz pasa bezpieczeństwa i zdjąć to w całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madrid

Wyciągnąłem dziada!

 

Podgrzałem go dobrze suszarką i po mocnym podważeniu śrubokrętem wyskoczył, na tym plastiku jest zatrzask, ale nie wydaje mi się, żeby to on tak mocno trzymał.

 

Dzięki za link - przydał się (-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie... Czy aby dostać się do amora trzeba zdejmować tę część z głośnikiem czy wystarczy tę, która przykrywa mocowanie pasa ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mixer69

W sumie ja jak wymieniałem amorki to zdiąłem wszystkie te plasticzki i przy okazji wymieniłem głośniki Taka mała uwaga jak wam zostanie części przy ponownym ich składaniu nie przejmujcie sie. Ja to rozebrałem i złożyłem i za chiny nie wiem gdzie kilka śrubek było:) ale wszystko jest OK znaczy sie nic nie odleciało. A tak ogólnie ściąganie tych plastików to zabawa dla wytrwałych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie ja jak wymieniałem amorki to zdiąłem wszystkie te plasticzki i przy okazji wymieniłem głośniki Taka mała uwaga jak wam zostanie części przy ponownym ich składaniu nie przejmujcie sie. Ja to rozebrałem i złożyłem i za chiny nie wiem gdzie kilka śrubek było:) ale wszystko jest OK znaczy sie nic nie odleciało. A tak ogólnie ściąganie tych plastików to zabawa dla wytrwałych

 

No ale trzeba zdejmować te plastiki z głośnikami czy nie ??? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madrid

Napiszę tak:

 

Nie zdjałem tych plastików z miejscem na głośniki (u mnie tam nie ma głośników - w drzwiach są), oprócz tego nie zdjąłem blachy, do której jest mocowana prowadnica rolety (brak podejścia śrubokrętem, a wyginanym nie dysponuję w tej chwili) dlatego odkręcenie dwóch śrub mocujących górę amortyzatora to masakra, do śruby położonej bliżej szyby da radę podejść nasadówką (13mm) mocno wyginając plastik tapicerki, a drugą śrubę (częściowo przysłoniętą tą blachą od prowadnicy odkręciłem i przykręciłem zwykłym kluczem.

 

Dlatego do wymiany amortyzatorów lepiej jest odkręcić całą tapicerkę, co jest niedoróbką ze strony projektantów bryczki, bo mogli zrobić podział górnego plastiku (osłony napinacza pasów) niżej i nie byłoby takiej jazdy. Ponieważ mam zajęty garaż amortyzatory wymieniam przy takiej pogodzie, jaka jest (-20 st.C), dlatego nie chcę wystawiać tyłka na zenątrz pojazdu dłużej niż potrzeba. :D

 

Apropos śrubek, to lepiej przykręcać wszystkie i pamiętać, gdzie były - potem skrzypi tu i tam i ludziska nie kojarzą dlaczego? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dokładną i wyczerpującą odpowiedź !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem taki sami jak autor tematu. Mógłby ktoś znający niemiecki przetłumaczyć czwarty punkt poniższej instrukcji? Albo podać inny sposób na demontaż?

http://www.passat35i-katalog.blauu.de/kofferraumverkleidung.php

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrom mi przetłumaczył tak

4. Teraz jest trudne. Tę plastikową osłonę z taśmy sprawia, że większość problemów, ponieważ są one często bardzo napięty. Miałem doświadczenia, że najprostszą metodą jest przy użyciu tej metody:

- Dostęp z tylnego siedzenia spod pokrywy

- Delikatnie unieś i pociągnąć w kierunku jazdy

To brzmi bardzo proste, ale w tej części zostały przeklęte wiele. Nie do podjęcia spokojnej duży śrubokręt do pomocy. Ponieważ nic nie może zbankrutować. Instalacja jest jednak niemal automatycznie, ponieważ łatwo wpadł w ... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na tlumaczeniu z translatora nie mogłem wciąż dać rady, myślałem że może jakieś przekłamanie jest albo cos :P

Zdjął może ktoś tą osłonę w jakiś inny sposób?

Podważam wkrętakiem ale coś tam w środku strzela, boję się że urwę coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podważam wkrętakiem ale coś tam w środku strzela, boję się że urwę coś...

za pierwszym razem jest najtrudniej. dobry płaski śrubokręt i podważasz od przodu. musi iść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz tam temperaturę, ale jeśli jest sporo na minusie, to bym proponował najpierw nagrzać dobrze wnętrze, żeby nic nie połamać. Ewentualnie konkretne miejsce podgrzać opalarką/suszarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie konkretne miejsce podgrzać opalarką/suszarką.

opalarką to chyba nie bardzo bo to plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opalarką to chyba nie bardzo bo to plastik.
z większej odległości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z większej odległości

ja bym nie ryzykował.. znając moje szczęście to bym coś stopił przez przypadek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimę zmieniać amorki z tyłu w kombi to kiepski pomysł, chyba że ma się ogrzewany garaż. Tak jak pisali koledzy - na zimnie te plastiki się łamią. W lato wymiana zajęła mi ze 3 godziny ;) Długo, ale nic nie połamałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko podepnę się do tematu bo potrzebuje szybkie odpowiedzi

musiałem wyciągac z samochodu całą pół oś lewa i rozebrc przegub wewnętrzny po ściągnięci pierścienia zabezpieczającego nie mogłem go ponownie założy bo był lekko krzywy wiec złożyłem pół oś bez niebo,kolega powiedział mi że teraz możliwe jest że wyleci mi pół oś przy skręcie czy to prawda

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemanko podepnę się do tematu bo potrzebuje szybkie odpowiedzi

musiałem wyciągac z samochodu całą pół oś lewa i rozebrc przegub wewnętrzny po ściągnięci pierścienia zabezpieczającego nie mogłem go ponownie założy bo był lekko krzywy wiec złożyłem pół oś bez niebo,kolega powiedział mi że teraz możliwe jest że wyleci mi pół oś przy skręcie czy to prawda

dzięki

to trzeba było go wyprostować i wsadzić lub dać nowy (powinien być w zestawie) jeśli nie masz to może się wysunąć półoś i ukręcić w najgorszym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemanko podepnę się do tematu bo potrzebuje szybkie odpowiedzi

Trzeba było się podpiąć do wątku o zbliżonej tematyce.

kolega powiedział mi że teraz możliwe jest że wyleci mi pół oś przy skręcie czy to prawda

Prawda. Przy skręcie, albo jak koło wpadnie w dziurę, we. zostanie podniesione na podnośniku.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności