Skocz do zawartości
conrack007

schemat instalacji elektrycznych szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podnośniki i przełączniki, brakuje mi wiązki. Najprawdopodobniej będę zmuszony pociągnąć kable samemu. Jednak patrząc na to, że przy silniku mam 2 kable, a w przełączniku kilka pinów i mam problem. :) Może bym coś naskrobał, gdybym wiedział po przyciśnięciu, który z którym pinem się łączy czy coś. Jak ktoś ma schemat w pdf'ie proszę wysłać na adres:

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cholerę roboty samemu, odradzam, a mam za sobą podwójny montaż elektryki w B3. Serio, za dużo jest potrzebnych wtyczek i końcówek, wiązka robi się ciężka i w ogóle. Lepiej poszukać w używkach samej wiązki. Akurat ja swoją wiązkę opchnąłem niedawno. 4x elektryka, nowa czy stara?

 

schemat str. 11 (statnia) rys. 9

schemat elektr. szyb obecny 89 r.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tę wiązkę z modułem co podał zdun, bo będziesz pół roku szukał, a tak wszystko sobie podłączysz. Tylko zwróć uwagę na to czy stary typ czy nowy i czy masz starą tapicerkę z dziurami po korbkach (wtedy stary typ będzie jak znalazł, trzeba tylko powiększyć dziury).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz tę wiązkę z modułem co podał zdun, bo będziesz pół roku szukał, a tak wszystko sobie podłączysz. Tylko zwróć uwagę na to czy stary typ czy nowy i czy masz starą tapicerkę z dziurami po korbkach (wtedy stary typ będzie jak znalazł, trzeba tylko powiększyć dziury).

 

Jak kupowałem do siebie szyby od Luqasza, to powiedział, że wiązka jest od nowszej wersji, ale przerobiona na stare przyciski. Wszystko działa ok, więc da rade przerobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko tamta wiązka była 2x elektryka, gdzie nie ma komplikacji z dodatkowym przyciskiem sterującym tyłem jako odpowiednik dużego panelu i w rzeczywistości wystarczy tylko wtyczki podmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko tamta wiązka była 2x elektryka, gdzie nie ma komplikacji z dodatkowym przyciskiem sterującym tyłem jako odpowiednik dużego panelu i w rzeczywistości wystarczy tylko wtyczki podmienić.

 

a no w sumie tak, nie pomyślałem o tym :doh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem instalacje na tylne szyby sam, na przekaźnikach, bez modułu... NIE POLECAM. Zabawy dużo a i tak to nie działa tak jak powinno.. chyba że mam skopany przycisk z konsoli środkowej... ale to szczegół.. jak wrócę to będę szukał wiązki i przycisków i zamieniam moja instalację na ori. nie opłaca się samemu robić.

jak się jednak podejmiesz to może tu coś znajdziesz:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=78395

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4x elektryka, nowa czy stara?

 

Nowa to w rączkach? :) Bo nie bardzo się orientuje, poza tym chodzi o sam przód.

bierz tę wiązkę z modułem co podał zdun

Właśnie od tego użytkownika wziąłem podnośniki z rączkami. Sęk w tym, że ktoś wcześniej się zainteresował wiązką i modułem, a ja myślałem, że da się to jakoś ogarnąć.

 

Trochę mnie zdemotywowało to wszystko, ale może ktoś jeszcze zdoła mi pomóc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa to właśnie ta z przyciskami w rączkach.

 

To proponowałbym Ci dokupić od niego tą wiązkę na 4 szyby wraz z modułem i przyciskami, a tył skompletujesz sobie z czasem. Samemu robić instalacje to tak jak napisał qdlik:

robiłem instalacje na tylne szyby sam, na przekaźnikach, bez modułu... NIE POLECAM

 

zostało jeszcze sporo rzeczy np.

...

-wiązki szyb z kostkami i modułem komfort osobno lub razem do uzgodnienia

 

bez wiązki to jak bez ręki ;)

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa to w rączkach? Bo nie bardzo się orientuje, poza tym chodzi o sam przód.

tak, nowa to ta w rączkach. a stara na 2 szyby to tak wygląda:

img4716e.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, nowa to ta w rączkach. a stara na 2 szyby to tak wygląda:

 

Pytałem tylko, aby się upewnić, bo dość logiczne jest, że przeszło na rączki, bo praktycznie w większości aut później tak jest.

 

Zebrałem w między czasie trochę materiału i przyznam, że już dla samego czasu i nerwów nie opłaca się tego dotykać. Ja myślałem, że to maksymalnie prosto rozwiązane tj 2 tryby pracy silnika i 4 kable, to zespolone z przyciskami i lata. A tu jak sobie na próbę podłączałem w jedną stronę jest plus do czerwonego kabla, a masa do czarnego, a odwrotnie silnik kręci w drugą stronę. :lol

 

Btw. Czekam na paczkę z modułem i wiązka na 4x szyby od level'a. Może to i dobrze, dokupię sobie tylko podnośniki z silnikami, dlatego po pociągnięciu wiązki będę miał plug&play. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Btw. Czekam na paczkę z modułem i wiązka na 4x szyby od level'a. Może to i dobrze, dokupię sobie tylko podnośniki z silnikami, dlatego po pociągnięciu wiązki będę miał plug&play. :)

 

 

No i słusznie. Przykręcić moduł, położyć wiązkę i bangla. Roboty na kilka dobrych godzin i piw. Mi to zajęło 2 dni :D, bo nie wiedziałem gdzie podpiąć zasilanie 12V, wybudzanie modułu i podświetlenie przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a ja potrzebuję sobie dorobć wiązkę do el szyb na tył w B4. Tzn mam kable w dzwiach ucięte przed samą wtyczką ze słupka i przełącznik z konsoli środkowej z 15 cm kabli, ma ktoś może schemacik jak to spjąć z modułem w B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko musicie tapicerkę zmienić, coby dziur po korbkach nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie wiedziałem gdzie podpiąć zasilanie 12V, wybudzanie modułu i podświetlenie przycisków.

 

Właśnie jak sobie z tym poradziłeś? :) Myślę, że też bym sobie poradził, ale po co marnować czas, jak ktoś wie jak to zrobić. :P

 

Tylko musicie tapicerkę zmienić, coby dziur po korbkach nie było

 

Będę musiał wykorzystać jakieś przejściowe rozwiązanie na zatkanie dziur. Poza tym mam jeszcze jedno pytanie. Jak będę szukał tapicerki do nowego typu elektryki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić takie boczki w których oryginalnie tylko przód był w prądzie, a z tyłu przyciski po delikatnej przeróbce zapakować w miejscu otworach po korbotronic'u ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę zabawy będziesz miał
\

e tam - nie wygląda to na zbyt skąplikowaną rzecz

Tylko musicie tapicerkę zmienić, coby dziur po korbkach nie było
wszystko już jest tylko tego kawałka wiązki brak

 

---------- Post added at 12:41 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

 

Będę musiał wykorzystać jakieś przejściowe rozwiązanie na zatkanie dziur.

Jeżeli masz ciemne boczki to można te otwory zatkać taką okrągłą zaslepką/ zapinką która podtrzumuje osłonę piankową przy dmuchawie nad nogami pasażera. Występuje ona w golfach III i paskach bez klimy także za pare groszy na szrocie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jak sobie z tym poradziłeś? :) Myślę, że też bym sobie poradził, ale po co marnować czas, jak ktoś wie jak to zrobić. :P

 

 

 

CAŁY TEMAT przeczytasz i wszystko będzie jasne.

Jeżeli nie będziesz miał tak jak Ja modułów(kostek) nad skrzynką z bezpiecznikami to wepnij się wg. schematu z postu #62 w/w tematu.

 

A co do tylnych przycisków to mogę się mylić, ale chyba w starej jak i w nowej wersji były one mocowane w boczku. Jak zdejmiesz boczek to w miejscu gdzie jest otwór na korby zobaczysz przetłoczenie na przycisk, które należy ładnie wyciąć wedle uznania nożem, wyrzynarką, brzeszczotem itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do tylnych przycisków to mogę się mylić, ale chyba w starej jak i w nowej wersji były one mocowane w boczku

Zgadza się;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności