Skocz do zawartości
wasil1

Coś hałasuje z prawej strony z przodu, czyżby sprężarka klimatyzacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem a raczej moja żona. Właśnie jest w podróży nad może, konkretnie do Rewala. Dzwoniła, że coś jej mocno hałasuje z przodu z prawej strony. Wczoraj zrobiłem przegląd passka przed podróżą bo hałas pojawiał się sporadycznie od 2 dni (podobno, bo teraz na stałe passka eksploatuje żona). Zrobiłem więc wczoraj przegląd samochodu, przeguby ok, wymieniane na Lobro na jesieni, zawiecha wymieniana na wiosnę kompletna, łożyska ok. Zaleciłem więc jej wizytę w pierwszym lepszym warsztacie. W okolicy Brodnicy znalazła warsztat, mechanik przejrzał wszystko, nie stwierdził usterek. Jakoś w rozmowie z żoną uzyskałem info, że coś hałasuje jak klima jest włączona. Czyli pewnie sprężarka pada. Majster na tym nie zna się, niestety. Gdzie można na Wybrzeżu zdiagnozować usterkę? Żona zatrzyma się w Rewalu. Może któryś z kolegów pokierował by moją kobietą, bo ja z odległości kilkuset km to mogę tylko zgadywać co jest nie tak. A powrót moich dziewczyn do domku bez działającej klimy w takich temperaturach będzie koszmarny.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi hałasuje wentylator od klimy, chyba się kończy po mału ale i tak długo wytrzymał, prawie dwa lata (jakaś podróba za 80 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zrobiłem przegląd passka przed podróżą bo hałas pojawiał się sporadycznie od 2 dni

jaki to hałas - może wiatrak klimatyzacji chodzi na 2gim biegu:?: Wtedy głośno buczy ;) (niech otworzy maskę i posłucha :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem a raczej moja żona. Właśnie jest w podróży nad może, konkretnie do Rewala. Dzwoniła, że coś jej mocno hałasuje z przodu z prawej strony. Wczoraj zrobiłem przegląd passka przed podróżą bo hałas pojawiał się sporadycznie od 2 dni (podobno, bo teraz na stałe passka eksploatuje żona). Zrobiłem więc wczoraj przegląd samochodu, przeguby ok, wymieniane na Lobro na jesieni, zawiecha wymieniana na wiosnę kompletna, łożyska ok. Zaleciłem więc jej wizytę w pierwszym lepszym warsztacie. W okolicy Brodnicy znalazła warsztat, mechanik przejrzał wszystko, nie stwierdził usterek. Jakoś w rozmowie z żoną uzyskałem info, że coś hałasuje jak klima jest włączona. Czyli pewnie sprężarka pada. Majster na tym nie zna się, niestety. Gdzie można na Wybrzeżu zdiagnozować usterkę? Żona zatrzyma się w Rewalu. Może któryś z kolegów pokierował by moją kobietą, bo ja z odległości kilkuset km to mogę tylko zgadywać co jest nie tak. A powrót moich dziewczyn do domku bez działającej klimy w takich temperaturach będzie koszmarny.

 

Do mnie ma jakieś 80 km, jak ładna :P:D, to mogę pomóc w diagnozie za free (ale nie naprawię, nie bawię się w to), popatrzę, podepnę VAG. Jednak jeśli to sprężarka to może sama sobie zdiagnozować wyłączając klimę. Czy to wiatrak, czy to sprężarka to już bez znaczenia - obie usterki są jednakowo groźne dla całego układu i mogą się zakończyć poważniejszą naprawą.

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech odpali autko.

Niech włączy klimę na auto.

Oczywiste, że będzie słychać niepokojące dźwięki (tak jak sama mówi)

Później niech włączy w klimie ECON. Jeśli piszczenie NIE ustanie - to problem tkwi w wentylatorze klimatyzacji. Chłodnicę chłodzi 1 wentylator, a od klimy jest obok i on pewnie piszczy.

Z piszczeniem można jeszcze jechać. Tylko niech sprawdzi czy ten wiatrak NIE ma zbyt dużych luzów. W ostateczności może uszkodzić chłodnicę.

A jak ma bardzo duże luzy, proponuję wymianę lub naprawę. Chociaz pewnie nikt sie naprawy nie podejmie. Sam go wczoraj naprawiałem bo chodził na boki jak głupi.

 

Jeśli natomiast po włączeniu klimy na ECON piszczenie ustaje, to wina leży po stronie sprężarki. Być może to tylko pasek. Pytanie jak słychać te niepokojące dźwięki. Czy to piszczenie, pukanie czy co ?

 

Jeśli to piszczenie, to spokojnie może wracać do domu na klimie. Autko dojedzie i nic sie nie powinno stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli natomiast po włączeniu klimy na ECON piszczenie ustaje, to wina leży po stronie sprężarki. Być może to tylko pasek. Pytanie jak słychać te niepokojące dźwięki. Czy to piszczenie, pukanie czy co ?

 

Jeśli to piszczenie, to spokojnie może wracać do domu na klimie. Autko dojedzie i nic sie nie powinno stac.

 

Prawie dobrze, ale co, jeśli to nie piszczy pasek, a łożysko w sprężarce? Problem w tym, że ciężko dla kogoś, kto nie ma pojęcia rozróżnić co piszczy, czy łozysko, czy pasek. I fakt, o ile pasek to spoko można jechać (no chyba, że już się on po prostu rozlatuje, a taki rozlatany może wpaść na pasek wieloklinowy i go zerwać, a ten z kolei ma zboczenie w kierunku zrywania paska rozrządu, a co dalej, to każdy wie, chociaż nie wiem jak to jest w przypadku 1.8 benzyna, czy tam jest pasek czy łańcuch, mimo to nadal zerwanie wieloklina to lipna sprawa). Ale - jak piszczy łożysko, to ja bym jednak jeździł bez klimy, bo po co zatrzeć sprężarkę, po co te opiłki w układzie później, czyszczenie, wymiana połowy flaków (dysza, filtry, osuszacz, czyszczenie całego układu z opiłków). W przypadku bardzo ograniczonych możliwości diagnozy, lepiej dmuchać na zimne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z żoną, to raczej nie piszczenie o jakieś gruchotanie, hurgotanie. Dźwięk głośny i wyraźny, nawet w czasie jazdy z większą prędkością. Niestety nie dam rady jej przekonać do zdiagnozowania wentylatora bo nie ma o tym zielonego pojęcia, pod maską umie tylko sprawdzić olej i ocenić stan płynu w chłodnicy :(

CarlOs, dzięki za chęć pomocy ale boję się nie tyle o żonę co o nastoletnią córkę :)

Edytowane przez wasil1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodonie to jest wiatrak

 

bo sprezarka piszczy a wiatrak buczy w prowadza auto w wibracje taki objaw ja mialem ostatecznie wymienilem wiatrak koszt 170 plus wymiana dobry majster wymieni go w moment , niech twoja zona otworzy maske i porusza wiatrakiem tym z lewej strony jesli ma luzy to do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tyle to chyba będzie umiała. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to łożysko na kółku pasowym od spreżarki (ono pracuje stale bez względu na to czy klima jest włonczona czy nie). Długotrwała jazda z tym uszkodzeniem może spowodować zatarcie tego łożyska, a w konsekwencji spalenie się cewki elektromagnesu. Wtedy zaczyna być groźnie bo zaczyna dym spod maski walić, miałem taką przygodę. Najprostszym rozwiązaniem jest zdjęcie paska napędu klimy, w przypadku Twojej żonki wytłumacz jej który to pasek i niech go chlaśnie jakimś ostrym nożykiem. Lepiej wracać bez klimy niż puścić auto z dymem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek, ale przy wyłączonej klimie jest cichutko, po co pasek chlastać? Chyba jednak to będzie wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby, ale wiesz jak jest lepiej dmuchać na zimne.

edit: jak się wyjaśni co tam się zje... to napisz bo ciekawy jestem.

Edytowane przez maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zeby wlaczyla klime na ECON.

Jesli dzwieki bedzie nadal slyszec, to sprezarka i pasek są OK.

Najprawdopodobniej z komutatora tak jak ze szczotek zrobił się grzebień, a wałek silnika już tak się wydarł w tulejce, że cały wentylator ma bardzo duuuże luzy. 30-40 minut pracy przy wymianie. Nowy tak jak ktos wczesniej napisal 170 zl. Choc da sie staregogo zregeneriwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wczoraj wieczorem wróciły szczęśliwie moje kobiety. Wracały bez włączonej klimatyzacji na ECON czy AUTO. Strzałkę nawiewu ustawiła tak, że na wskaźniku climatronika były 2 kreski. Nic nie hałasowało. Dzisiaj pofatygowałem się na parking, odpaliłem passka, ustawiłem 20 stopni i AUTO. Nic, bez hałasu. Na ECON też bez hałasu. Ustawianie różnych nawiewów i opcji - zero hałasu. Maska w górę, sprawdzenie wentylatora klimatyzacji manualnie: bez wyczuwalnych luzów na boki i w pionie, tylko lekkie popiskiwanie na komutatorze przy ręcznym pokręcaniu wentylatorem ale to chyba normalne dźwięki. Bawiłem się klimą ze 20 minut, niczego niepokojącego nie zauważyłem. Teraz sam nie wiem, co tak hałasowało. Z prawej strony jest też dmuchawa, ona też mogła wydawać takie dźwięki hurgotania jakby coś się miało zaraz rozlecieć ale niczego nie zauważyłem. Chciałem zdjąć filtr kabinowy i ręką pokręcić wirnikiem dmuchawy ale ulewa wygoniła mnie do domu. Nakazałem więc żonie jeździć na klimie w trybie ECON i jakby zaczęło hałasować to telefon i podjazd do mnie do pracy lub majstra.

 

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

 

Tak sobie wymyśliłem, że jak pojeździ na ECON i będzie za jakiś czas hałasować, to winny będzie wentylator. Jak pojeździ na Auto i będzie hałas to sprężarka. A jak już nic nie będzie hałasować? To będzie kilkaset PLN w kieszenie :)

 

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

 

Hmm, jednak źle sobie wymyśliłem. Na ECON sprężarka i wentylator nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś maskę, wciśnij objeg zamnięty + econ i przekręć kluczyk włączając zapłon. Na klimatroniku pojawi się wszystko co możliwe po czym zacznie się test klimatyzacji. Wtedy posłuchaj (bez dzwiekow silnika) jak chodzi wentylator.

Po zakończonym teście powinno byc 444 02 lub 444 00 na klimatroniku. Jeśli jest cos innego napisz nam tutaj na forum. 444 02 i 444 00 oznacza brak błędów. Jeśli tak jest, to może po prostu przy wysokich temperaturach piszczał dziewczynom pasek napędzający sprężarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zrobię tak jutro i poinformuję. Dzisiaj specjalnie pojeździłem na AUTO i manualu. Nic, żadnych hałasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test, wyszło mi: 444 02. Dalej cicho, nic nie hurgocze. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie co dziewczyny słyszały. Może pasek gdy było gorąco... Teraz jest zimno i może nie piszczy. A jest luźny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, podobno dzisiaj znowu słyszały jakiś dziwny hałas jak pojeździły dłużej po mieście na klimie. Najpierw jakieś świergotanie takie, ustaje, za jakiś czas ponownie. Potem głośne jakby stukanie, hurgotanie. Jak samochód postał trochę i po pracy i zakupach razem wracaliśmy do domku żadnego hałasu nie było. Paski naprężone, na oko nie zdarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafus

Witam Panowie nie wiem czy to to samo co u mnie ale być może kiedyś było to sporadyczne teraz za każdym razem jak samochód stoi jest cichutko jak jadę to coś zaczyna szumieć tikać bulgotać gryźć jak jakiś gryzoń odgłosy dochodzą spod schowka pasażera są raz słabsze raz mocniejsze (falowo) podłączyłem vag'a i sprawdziłem błędy wyskoczyło: 603, 1271, 1272, 1274. Moje pytanie do was czy to chrupotanie gryzienie czy jak to nazwać może być spowodowane tymi błędami (tych silniczków) czy to coś innego? jeśli są to te silniczki czy da się je wyczyścić? (rozbieranie tapicerki?) czy trzeba kupić nowe? dodam ze to chrupotanie słychać nawet na wyłączonej klimie (podczas jazdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności