Skocz do zawartości
Bond29

Problem z lustarkami i wlewem paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam że zakłam ten tamat ale nie znalazłem nic podobnego co mogło by przypominać moją usterka . Problem polega na tym i iż w zimie przestał mi działać wlew paliwa zbytnio sie tym nie przejołem gdyż mam LPG ale jakieś 2 miesiące temu przestały działać też lustarka . Dzisiaj się zabrałem za to i w aucie była wilgoć o czym wiedziałem moduł kumfortu wiciągłęm luty które wyglądały na nieciakawe poprawiłem na stykach znalazłem jeden zaśniedziałay przewód na środkowej kostce brązowy , ustarki tylke co mogłem usunąłem ale niewiem gdzie dalej szukać problemu . Dodam że wlew paliwa otwieram na krótko i siłotnik działa a przycisk jest sprawny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprwdź też czy jest prąd w kostkach, które prowadzą do modułu. Możliwe, że kable są przemoczone, popękane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest sprawny a co do kostki od moduły to jeżeli można wiedziać na której na być z tych kostek napięcie , najbardziej jest to dziwne że szyby jak narazie działają normalnie i alarma też .

Edytowane przez Bond29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio miałem problem z wlewem paliwa odpowiada za to bezpiecznik nr 38 po kolei : sprawdz czy jest napięcie na wyłączniku od wlewu (przewód czerwony z paskiem bodajże niebieskim) jeśli nie ma trzeba dostac sie pod wykładzine siedzenie kierowcy wyjąc w okolicach modułu jest lutowany mostek "plusów" u mnie sie rozledział bo ugnił (beznadziejny patent VW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w okolicach modułu jest lutowany mostek "plusów" u mnie sie rozledział bo ugnił (beznadziejny patent VW)

Kolego pasacik "życie mi uratowałeś " . Tak jak napisałeś tak zrobiłem i wlew się otwiera lustarak też działają a przy okazji z 20 zaśniedziałyh mostków poprawiłem problem zniknoł .W aucie zaczełły się zamykać wszystkie drzwi z centralki lusterka działają i klapka też . Dlatego jestem ci wdzięczny .A teram mam jeszcze jedno pytanie gdy ustawiam lewe lusterko prawe też się reguluje a gdy ustawiam prawe to idzie normalnie

Edytowane przez Bond29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z lusterkami jest tak samo, chyba taki jest patent VW. Chyba, nie wiem na pewno, ale mnie to w zasadzie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najpierw sie reguluje lewe a potem prawe. Każda B5 ma tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. U mnie również jest tak, że jak reguluję lewe lusterko to rusza się prawe, a regulując prawe porusza się już tylko prawe. Poważnie tak jest w b5 fl?? Jeżdżę nim już 4 miesiące i dopiero teraz bym to zauważył ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest i tak ma być:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest i tak ma być:)

 

No dobra niecha będzie, ale to trochę głupie :D:D:D:D :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat.

U mnie jest problem z otwieraniem wlewu paliwa, a mianowicie nie otwiera się. Napięcie sprawdzane na kostce i było 11.8V sprawdzane inne siłowniki i też nie działają ale podpięte bezpośrednio do akumulatora wszystkie działają... W czym tkwi problem? Znajomy mówi, ze to może być coś z modułem komfortu, który znajduje się podobno pod fotelem kierowcy. Wygląda tak jak by za małe było napięcie żeby otworzyć wlew, jak by nie miał siły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort nie ma nic do wlewu paliwa, nawet bez niego ma się otwierać. Czego brakuje przy siłowniku? Masy czy plusa? Tu będzie odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komfort nie ma nic do wlewu paliwa, nawet bez niego ma się otwierać. Czego brakuje przy siłowniku? Masy czy plusa? Tu będzie odpowiedź...

 

Nie wiem czego brakuje.. Jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik napięcia, sprawdzasz w trakcie trzymania przycisku w kostce przy siłowniku plus, sonda do plusa a minusowa do karoserii. Jak będzie napięcie to znaczy że masy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem . Tylko że u mnie nazywa się to bystry umysł 😂 wymieniłem glosniki i nie wpiolem kostek 😂😂😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności