Skocz do zawartości
kosta

Problem światło wsteczne!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Któregoś dnia jakoś tak się zdarzyło że cofałem i wbiłem wsteczny bieg :P wybiłem wrzuciłem jedynkę a światło wsteczne nie gaśnie, świeci się po przekręceniu zapłonu nie trzeba nawet włączać świateł i tu jest moje pytanko czy w skrzyni jest jakiś czujnik który włącza i wyłącza światło wsteczne bo nie mam pojęcia co się mogło stać jeżdżę już z miesiąc bez światła wstecznego(musiałem wyjąć żarówki),jeżeli ktoś wie co to może byś prosił bym o pomoc z góry dzięki za info.

Ps.Nie znalazłem jeszcze takiego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czujnik. Nie pamiętam tylko z której strony. Napewno się skleił. Sprawdż tylko gdzie dokładnie jest mocowany i wyjmij do czyszczenia bądź do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacznik swiatel cofania do czyszczenia badz do wymiany jest po lewej stronie w skrzyni stojac z przodu auta

Edytowane przez Buniek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej, to w ten sposób ;)

 

etka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak tam sie dostać wystarczy zdjąć mieszek ? Czy jakaś grubsza robota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez komore silnika jest dobre dojscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym ok Dzięki ;)

 

---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 12:34 ----------

 

A jak wyjąć ten czujnik bo troszke siedziałem przy niem ale nie chciał wyjśc ;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zależy jaką masz skrzynię bo jeśli 5 biegową to jest numer 5 z tego obrazka co kolega carl0s podał a jeśli 6 biegową to numer 3. Jeśli masz szóstkę to jest tam okropne podejście do tego czujnika. Ja musiałem wymienić go na nowy bo w starym podczas próby odkręcania urwałem ten metalowy mieszek co jest w kształcie nakrętki. Pomógł stary sprawdzony sposób (kombinerkami tam nic nie zrobisz) długi pręt i stukanie w lewą część (w stronę którą się odkręca) tego co mi pozostało po tej nakrętce.

 

Pokaże Ci fotki to zostało podczas próby odkręcenia go.

 

http://bigthomas.republika.pl/czujnik/DSC01217.JPG

http://bigthomas.republika.pl/czujnik/DSC01219.JPG

http://bigthomas.republika.pl/czujnik/DSC01220.JPG

 

Pozostałość była wkręcona w skrzynię. Z lewej strony obok takiej dużej nakrętki zaślepiającej wlew oleju do skrzyni.

Edytowane przez bigthomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczeście ja mam skrzynie piątkę.

Edytowane przez kosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jak jest skrzynia niby 5 biegów a ten czujnik jest jak przy 6 no i dźwignie też mam inaczej niby wsteczny powinien być jak 4 a jest jak 1 ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co jak jest skrzynia niby 5 biegów a ten czujnik jest jak przy 6 no i dźwignie też mam inaczej niby wsteczny powinien być jak 4 a jest jak 1 ???????
może masz skrzynie 6 i wyciągnięty szósty tryb ;)

a tak poważnie stare skrzynie VW tak miały wsteczny wciskany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest pasek 2000 rok dźwignia ma rozrysowany że wsteczny na 4 a wchodzi na 1 no i ten czunik kij wie najważniejsze że dało się go wykrecić teraz musze nowy zanabyć plus wtyczke bo 1 pin przegnił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pss

witam to mój pierwszy post

a więc mam problem tylko że w drugą stronę nie świecą mi się światła wsteczne miałem wymienianą dwumase no i teraz pytanie czy mogło zostać coś uszkodzone ? wiem że gdzieś tam znajduje się czujnik , czy można gdzieś to sprawdzić np vagiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,w moim passacie 2003 1,9tdi 130 kM manual występuję następujący problem:samochód na luzie oraz we wszystkich wariantach pracy załączone jest światło wsteczne,zdemontowałem bezpiecznik,zgasło światełko wsteczne ale bezpiecznik również przyporządkowany jest regulacji prędkości,gdzie mam szukać rozwiązania?może ktoś zna odpowiedź na zadany problem?z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,w moim passacie 2003 1,9tdi 130 kM manual występuję następujący problem:samochód na luzie oraz we wszystkich wariantach pracy załączone jest światło wsteczne,zdemontowałem bezpiecznik,zgasło światełko wsteczne ale bezpiecznik również przyporządkowany jest regulacji prędkości,gdzie mam szukać rozwiązania?może ktoś zna odpowiedź na zadany problem?z góry dziękuję i pozdrawiam.
zwara w czujniku wstecznego przy skrzyni lub kablach

 

---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

 

witam to mój pierwszy post

a więc mam problem tylko że w drugą stronę nie świecą mi się światła wsteczne miałem wymienianą dwumase no i teraz pytanie czy mogło zostać coś uszkodzone ? wiem że gdzieś tam znajduje się czujnik , czy można gdzieś to sprawdzić np vagiem ?

może nie podpięli ci tego czujnika jak zawlali skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Też miałem sytuację że włączyły mi się światła cofania i tak jak koledzy pisali był to włącznik tychże świateł do którego dostałem się (nie bez problemów) od komory silnika u mnie dojście do niego było przez szczelinę tam gdzie jest EGR i Turbawka. Żeby nie jeździć cały czas na wstecznych to odłączyłem skubańca całkowicie potem kupiłem w IC nowy (tu trzeba uważać bo są różne gniazda do B5 3BG najlepiej wymontować i kupić identyko) wykręciłem stary włożyłem nowy i nie ma żadnych problemów, działa jak należy powodzenia w wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik spokojnie da się reanimować jeżeli styki nie są popalone, jest w pełni rozbieralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam dodatkowy problem,przestały działać tylne kierunkowskazy (całkowicie ich brak) przy włączonych awaryjnych kierunki przednie świecą poprawnie natomiast przy włączaniu kierunków pojedyńczo kierunki świecą szybciej.Dodam,że nadal występuję problem ze światłem wstecznym,gdzie szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

mam dodatkowy problem,przestały działać tylne kierunkowskazy (całkowicie ich brak) przy włączonych awaryjnych kierunki przednie świecą poprawnie natomiast przy włączaniu kierunków pojedyńczo kierunki świecą szybciej.Dodam,że nadal występuję problem ze światłem wstecznym,gdzie szukać?

sprawdź bezpieczniki przekaźnik we włączniku awaryjnych i przewody do lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja mam następujący problem ze światłem wstecznego, otóż gdy wrzucę wsteczny zapala mi się światło, jak tylko ruszę gaśnie. Tez wina czujnika ?!

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności