Skocz do zawartości
wemb

Regulacja ręczna reflektora ( soczewki ) 3bg ( b5 fl )

Rekomendowane odpowiedzi

1. W jaki (prosty) sposób zdemontować rączkę od zamka otwierania maski silnika, aby można było zdemontować grill. Ta rączka siedzi w dziurze w grillu i nie wiem, jak ją odpiąć od zamka.

Wprawdzie można (i tak zrobiłem) zdjąć zderzak itd., ale wolałbym na drugi raz całkowicie zdemontowac grill, tak by nie przeszkadzał.

 

2. regulacja świateł - niestety w prawym reflektorze nie działa ręczna regulacja. gdy kręcę tym białym trybikiem, widzę, że coś przeskakuje w środku lampy, środek lampy (ten ktory się ma regulować) drga, ale się nie przemieszcza. Ten środek jest dobrze 'osadzony' w lampie, bo ruszając nim (czy też gniazdem żarówki) - siedzi sztywno. Na forum ktoś pisał o jakimś jabłku, z którego mogło spaść, ale ja tam nic takiego nie widziałem. Coś musi być w tym czarnym plastiku, na którym osadzony jest biały trybik.

Czy ktoś może wyjaśnić, jak działa ta regulacja w środku i czy się to naprawić ?

 

Specjalnie wymontowałem reflektor, i jedyne co zrobiłem, to umyłem soczewki od środka (na drucie zamontowałem szmatkę moczoną w denaturacie) oraz podregulowałęm reflektor na śrubach mocujących do podwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1) Łatwiej będzie jak zdejmiesz osłonę zamka od maski, po jej rogach są wciśnięte kołeczki, trzeba je wycisnąć (dobrze byłoby nie zgubić) i osłona zejdzie bez problemu, wtedy masz łatwiejszy dostęp.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zdjąć cięgiełko otwierania klapy to musisz najpierw zdjąć z tego cięgiełka zawleczkę. Osadzona jest ona na jego końcu. Od rzodu musisz tą zawleczkę podważyć płaskim wkrętaczkiem, a następnie cienkimi szczypcami tym razem z góry rozchylić te cięgiełko. Na kocu ma kształt jakby widełek i osadzone jest na malutkim swożniu. Rozchylasz te cięgiełko szczypcami i delikatnie pociągasz je do siebie. Czasem też skutkuje wsadzenie zamiast szczypiec płaskiego wkrętaka i obrócenie go. A co do lampy to faktycznie jest w środku coś w rodzaju "jabła". Mogło wypaść z mocowania. Znajduje się w dolnej części odbłyśnika. Jest też druga opcja. Regulacja mogła być już wcześniej kręcona i mocowanie po prostu zeszło z gwintu ów regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. W jaki (prosty) sposób zdemontować rączkę od zamka otwierania maski silnika, aby można było zdemontować grill. Ta rączka siedzi w dziurze w grillu i nie wiem, jak ją odpiąć od zamka.

Wprawdzie można (i tak zrobiłem) zdjąć zderzak itd., ale wolałbym na drugi raz całkowicie zdemontowac grill, tak by nie przeszkadzał.

 

2. regulacja świateł - niestety w prawym reflektorze nie działa ręczna regulacja. gdy kręcę tym białym trybikiem, widzę, że coś przeskakuje w środku lampy, środek lampy (ten ktory się ma regulować) drga, ale się nie przemieszcza. Ten środek jest dobrze 'osadzony' w lampie, bo ruszając nim (czy też gniazdem żarówki) - siedzi sztywno. Na forum ktoś pisał o jakimś jabłku, z którego mogło spaść, ale ja tam nic takiego nie widziałem. Coś musi być w tym czarnym plastiku, na którym osadzony jest biały trybik.

Czy ktoś może wyjaśnić, jak działa ta regulacja w środku i czy się to naprawić ?

 

Specjalnie wymontowałem reflektor, i jedyne co zrobiłem, to umyłem soczewki od środka (na drucie zamontowałem szmatkę moczoną w denaturacie) oraz podregulowałęm reflektor na śrubach mocujących do podwozia.

 

Coś o 2) http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23436&highlight=regulacja+reflektora

i jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69313&highlight=nie+dzia%B3a+regulacja

A zanim to poczytasz-sprawdź czy zębatka kręci się razem z ośką.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chcesz zdjąć cięgiełko otwierania klapy to musisz najpierw zdjąć z tego cięgiełka zawleczkę. Osadzona jest ona na jego końcu. Od rzodu musisz tą zawleczkę podważyć płaskim wkrętaczkiem, a następnie cienkimi szczypcami tym razem z góry rozchylić te cięgiełko. Na kocu ma kształt jakby widełek i osadzone jest na malutkim swożniu. Rozchylasz te cięgiełko szczypcami i delikatnie pociągasz je do siebie. Czasem też skutkuje wsadzenie zamiast szczypiec płaskiego wkrętaka i obrócenie go.

 

Zdjąć cięgno to pikuś, zdecydowanie gorzej się zakłada, dlatego poradziłem koledze aby zdjął osłonę zamka i ma wszystko jak na widelcu. Czasem szkoda się mordować, chociaż jakoś specjalnie trudne to nie jest, trzaba tylko troche wyczucia i cierpliwości ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za błyskawiczne odpowiedzi, co do zdjęcia grilla - sprawdzę oba sposoby ze wskazaniem na ten pierwszy.

 

Co do regulacji, 'niestety' u mnie ten trybik był faktycznie obluzowany, zdjąłem go z trzepienia, wyczyściłem i porządnie skleilem distalem. I trzyma się porządnie. Napewno obraca ten trzpień, tylko że dalej już nie działa tak jak powinno. Wrzuciłem obrazek poglądowy, mam nadzieję, że da się z niego odczytać co nieco.

 

Trzpień jest koloru fioletowego (strzałka trochę błędnie wskazuje to na rysunku)

b5fl_lampa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za błyskawiczne odpowiedzi, co do zdjęcia grilla - sprawdzę oba sposoby ze wskazaniem na ten pierwszy.

 

Co do regulacji, 'niestety' u mnie ten trybik był faktycznie obluzowany, zdjąłem go z trzepienia, wyczyściłem i porządnie skleilem distalem. I trzyma się porządnie. Napewno obraca ten trzpień, tylko że dalej już nie działa tak jak powinno. Wrzuciłem obrazek poglądowy, mam nadzieję, że da się z niego odczytać co nieco.

 

Trzpień jest koloru fioletowego (strzałka trochę błędnie wskazuje to na rysunku)

 

Najprawdopodobniej gwint który znajduje się w środku jest uszkodzony i dlatego regulacja nie działa tak jak powinna...Musisz to dokładnie sprawdzić demontując reflektor niestety.To jest najlepszy i zarazem skuteczny sposób.Pzdr.

Tu jeszcze nieco o budowie reflektora: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38408&highlight=reflektor+3BG

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Podczas robienia przeglądu widziałem, że światła mam za nisko ustawione. Jednak koleś, który wykonywał przegląd otworzył maskę, popatrzył na reflektor i po chwili powiedział, że nie trzeba przestawiać. Nie chciałem się wymądrzać, bo z tyłu nie świecił stop i mógł jeszcze nie uznać przeglądu.

Chciałbym sobie teraz sam lekko podwyższyć reflektory. Widzę tam na każdym po 2 plastikowe pokrętła(na 10 klucz). Chciałbym z każdej strony powiedzmy podwyższyć o pełny obrót. Którym kręcić? Nie chciałbym rozregulować całego reflektora.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz od góry dwa pokrętła na kluczyk,o ile pamiętam imbusik.Jedna regulacja jest góra-dół a druga prawo-lewo.Możesz spokojnie nieco przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem co przestawiałem pokrętłem na 10 klucz ;) Dzięki, zaraz sprawdzę z imbusami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja już nie wiem co przestawiałem pokrętłem na 10 klucz ;) Dzięki, zaraz sprawdzę z imbusami.

 

Pokrętłem (kluczem) przestawiłeś cały reflektor ;) a chodzi o ustawienie środkapsprawdź czy po Twoim ustawieniu reflektor dobrze pasuje do maski i reszty kaoserii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób na naprawę manualnej regulacji wysokości świecenia świateł.

1. jeśli biały plastik na trzpieniu obraca sie sam bez niego klejenie nic nie pomoże

2. demontaż białego plastiku z trzpienia, demontaż białego plastiku do regulacji na klucz ampułkowy

3. Kombinerkami ciągniemy trzpień w kierunku do silnika.

w otworze który został po usunięciu białego plastiku na klucz ampułkowy wsadzamy opaskę zaciskową.

4. Teraz najlepiej jak pomogła by nam druga osoba. Jedna osoba ciągnie trzpień w stronę silnika,

druga osoba przyciska opaskę w stronę plastikowej obudowy lampy, gdy będzie przylegać zacisnąć na

trzpieniu opaskę.

5. Doregulować drugą lampę manualnie.

Wiadomo, nie ma regulacji manualnej lampy w której nie ma białych plastików, ale za to

lampa świeci tak jak ma świecić a nie metr czy 3 przed autem. Opaska powoduje że lampa nie opada

do najniższego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dziś jest Wielka Sobota, więc nie bardzo wypada zwracać uwagę, ale poprawnie jest użyć zwrotu - klucz imbusowy lub ampulowy, a nie jak to napisałeś - "ampułkowy".

Nie gniewaj się za tą uwagę, ale pamiętaj że człowiek się uczy całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat....

 

wewnątrz klosza mam ułamane to białe cięgno do regulacji wysokości, pokrętła i tryby z tyłu na zewnątrz ok ale w środku ten biały element łączący regulację wysokości z odbłyśnikiem mam ułamany. Czy da rade i czy warto to naprawiać, kleić, wymienić, czy lepiej kupić całą lampę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może ktoś powiedzieć który regulator jest od czego - dziś ustawiałem światła mijania (xenon) zewnętrznym regulatorem (góra - dół) natomiast obok jest jeszcze jeden (bliżej znaczka vw), który nie wiem do czego służy - czyżby góra - dół świateł drogowych?

Jest jeszcze trzecie "coś" poziome, widoczne po wyjęciu kierunków co to za regulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kabinie jest jakiś przycisk/pokrętło do regulacji świateł (xenonowych)?!!?!!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ruslan napisał:

W kabinie jest jakiś przycisk/pokrętło do regulacji świateł (xenonowych)?!!?!!?

Jeśli xenon jest ori, to jest tylko regulacja jasności zegarów. Ori xenon ma automatyczne poziomowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności